372 Shares 7404 views

Pierwsze kroki w świecie Internetu: jak korzystać z Wi-Fi

Obecność Wi-Fi w różnych urządzeniach teraz nikt nie będzie zaskoczony. Producenci starają się zaspokoić potrzeby potencjalnych nabywców. Jednak nie każdy wykorzystuje wszystkie możliwości technologiczne nowoczesnych urządzeń. Ktoś niepotrzebnie, ktoś po prostu nie wie, jak to zrobić. Dzisiaj przyjrzymy się co do Wi-Fi, gdzie przybył na naszej głowie, dlaczego jest to potrzebne i jak korzystać z sieci Wi-Fi. Im więcej wiemy – lepiej nasze życie. Zalecenia dotyczące korzystania z Wi-Fi, może być przydatna dla każdego, kto sprawia, że pierwsze kroki w tym kierunku.


Pierwsze rzeczy pierwsze. Wi-Fi (wymawiane Wi-Fi) – sposób na przesyłanie danych bez korzystania z połączenia przewodowego. Jego drugie imię – standard IEEE 802.11. Litery b / g / n oznacza szybkość transmisji danych. Został on stworzony, aby służyć systemy POS. Obecnie jest szeroko rozpowszechniona i masowo stosowane w biurach, miejscach publicznych (kawiarnie, stacje kolejowe, lotniska, biblioteki), w domach prywatnych do bezprzewodowego dostępu do Internetu. To jeśli bardzo krótko.

Dlaczego jest to potrzebne. Większość nowoczesnych urządzeń: komputery, laptopy, tablety, smartfony, smartfony – są „na pokładzie» moduł Wi-Fi. Ponadto, Wi-Fi jest obecnie aktywnie rozpoczęciem korzystania z drukarki, kamery, systemy nadzoru wideo i innych urządzeń, które wymagają bezpiecznego kanału do przesyłania danych bezprzewodowo. Jest to wygodne.

Można przyjąć / przekazywać żadnych informacji. Promień LAN zależy od mocy nadajnika i obecności szumu w ścieżce sygnałowej (ściany, budynki, drzewa, teren). Punkt dostępowy do domu zapewnia doskonałą siłę sygnału w każdym mieszkaniu. To sprawia, że można pozbyć się kabli i ustalenie pełnoprawnym pracę kilku użytkowników.

Jak korzystać z Wi-Fi?

Ta metoda przesyłania danych jest obecnie wykorzystywana głównie do dostępu do Internetu. Specjalne urządzenie (router / router) tworzy sieć WLAN i „dystrybucją” Internet za pomocą protokołu bezprzewodowej. Dostęp do sieci lokalnej może być wolny dla wszystkich chętnych (niezabezpieczoną sieć) i chroniony hasłem (bezpiecznej sieci). Sieć ta może łączyć się za pomocą modułu Wi-Fi na urządzeniu. Po podłączeniu, można uzyskać pełny dostęp do Internetu. szybkość dostępu będzie zależeć od szybkości połączenia przychodzącego i ogólnej liczbie podłączonych urządzeń.

Sieć Wi-Fi: jak korzystać z właścicielami urządzeń mobilnych

Pomimo „Wiele bukaff” w poprzednich akapitach, wygląda na prosty i przyjazny dla użytkownika. Włącz Wi-Fi na urządzeniu (laptop, tablet, smartphone) i gadżet automatycznie wykrywa wszystkie sieci, które są w zasięgu ręki. Aby połączyć trzeba wybrać sieć z listy. Aby połączyć się z zabezpieczoną siecią będzie wymagało podania hasła (zapytać u właściciela / administratora sieci), niezabezpieczona sieć nie wymaga hasła.

Jak korzystać z Wi-Fi w miejscach publicznych

Nie na darmo jest otwarta do publicznej sieci nazywa – niezabezpieczoną sieć. Oznacza to, że inni użytkownicy mogą zobaczyć dane, które przechodzą. Tym razem jest to konieczne, aby utrzymać się w centrum uwagi, po wpisaniu hasła w celu uzyskania dostępu do swoich kont, dokumentów płatniczych, lub po prostu nie chce, żeby ktokolwiek w jego życiu osobistym. To nie znaczy, że wszystko, co masz napisane, powiedziane lub przeglądarką natychmiast staje się własnością intruzami. Ale to prawdopodobieństwo jest.

Jak korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu w domu

Jeśli chcesz czerpać korzyści z postępów w domu – dbać o to ze sobą / dla ciebie te korzyści nie używać amatorów „gratisy”. Pamiętaj, aby zabezpieczyć hasłem sieć. W przeciwnym razie, w sieci domowej można łatwo podłączyć do każdego, i będziesz musiał z własnej kieszeni zapłacić za cały ruch „nieproszony gość”. Nawet jeśli mają nieograniczony dostęp do Internetu, istnieje ryzyko utraty prędkości i dać dostęp do swoich poufnych informacji.

Jest takie powiedzenie: uprzedzony – czyli uzbrojony. To z pewnością nie jest to powód, by stać się paranoikiem i zobaczyć wszędzie szpiegów w szkodnika spółki. Jedno jest jasne: zrozumienie potencjalnych zagrożeń oraz minimalnych środków ostrożności pozwoli zaoszczędzić nerwy i pieniądze, i czujesz się bezpieczny.