891 Shares 4101 views

Czarna kropka w uchu: przyczyny, jak się pozbyć

Pojawienie się czarnych plam może być spowodowane nie tylko od rodzaju skóry. Z jakiegoś powodu zakłada się, że w większości przypadków wysypka występuje u osób o skórze tłustej. Jednak nie jest to przypadek, ponieważ czarne kropki w uszach może całkowicie pojawić się w każdej osobie.


W tym przypadku, wysypka może rozprzestrzeniać się po całym ciele, zaczynając od stóp, a kończąc na uszach. Jeśli skóra ciało giętkie i czarne plamy można łatwo usunąć, sytuacja uszy jest znacznie bardziej skomplikowana. Bardzo nietypowa konstrukcja powłoki, oprócz skóry na jej cienka i delikatna. Dlatego wiele osób ma problem z eliminacji czarnych punktów uszu. Ogólnie rzecz biorąc, wielu ekspertów nie zaleca ich wyciskanie, gdyż może to prowadzić do powikłań. W otworze może być brudny, który bardzo szybko może spowodować infekcję. Nawet jeśli to nie nastąpi, wysypka powstaje w najbliższej przyszłości w tym samym miejscu.

przyczyny

Dlaczego widzę czarną kropkę w uchu? W tego typu wysypka to nazwa naukowa – zaskórniki. Punkty są formą czarnej i trądziku formacji po gruczoły podskórne zaczynają produkować zbyt dużo tłuszczu. Tak więc nie zatyka porów, co prowadzi do zablokowania kanału łojowych i utlenienie tłuszczu, a następnie otrzymany czarne punkty.

W większości przypadków trądzik zaskórniki popularnie nazywany jest postrzegane przez ludzi jako mała wada skóry. Jednak pojawienie się czarnego wysypki może wskazywać poważne problemy lub nieprawidłowości w organizmie. Bardzo często wysypka staje się wskaźnikiem, że osoba naruszyła równowagę hormonalną w organizmie nie jest infekcja lub nie w porządku wątrobie. Ponadto, czarne kropki może wskazywać na problemy z układem trawiennym. Dlatego kosmetologów i dermatologów doradzać ludziom z problemami skóry bardziej poważnie leczenia.

Aby uzdrowić skórę, wymaga nie tylko bardziej prawdopodobne, aby umyć, ale również, aby spróbować zidentyfikować przyczynę zaskórników. Po tym, należy przygotować się do kompleksowego leczenia, a następnie do regularnych zabiegów profilaktycznych w zapobieganiu nawrotom wysypki.

Czarne kropki w uszach: Jak się pozbyć?

Znalazł się w uszach czarne kropki zalecanych natychmiast umówić się z dermatologiem. Jest to specjalista jest w stanie przypisać niezbędnych analiz, właściwie kontrolować i zbadać pacjenta. Zazwyczaj tego rodzaju procedury są wystarczające, aby lekarz mógł dokonać prawidłowej diagnozy. W przypadku poważnej choroby, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, konieczne jest, aby rozpocząć leczenie natychmiast. leczyć tylko choroby, można rozpocząć, aby wyeliminować trądzik. Kiedy znaleziono żadnych większych problemów, traktować wysypka staje się dużo łatwiejsze. Z chorobami skóry będą w stanie poradzić sobie w zwykłym salonie kosmetycznym, gdzie nie opracowali technikę, aby wyeliminować ten problem. Tak więc, największy popyt na mechaniczne i laserowe wykorzystuje oczyszczenie skóry.

Oczywiście, wizyta w profesjonalnym salonie wymaga nakładów finansowych. Dlatego też, jeśli dana osoba nie jest możliwe, aby korzystać z płatnych usług, może spróbować rozwiązać problem samodzielnie.

zalecenia

Najważniejsze przed, jak pozbyć się zaskórników w uszach – nauczyć się kilka wskazówek, które pomogą Ci nie pogorszyć sytuację.
1. Wszelkie procedury oczyszczania twarzy należy zrobić z czyste ręce umyte i zdezynfekowane. 2. Aby skóra stała się giętka, zaleca się trzymać uszy gorące kompresy. W takim przypadku, procedura powinna być wykonywane na co najmniej 5 minut, ochłodzono zmianę pakietów. Kiedy skóra się w parę, możliwe jest, aby przerwać procedurę.
3. Za pomocą Exfoliator odpowiedni dla Twojego typu skóry, należy delikatnie umieścić ją na uszach i masować obszary problemowe. Po co oznacza, że chcesz usunąć ciepłą wodą. Następnie trzeba osuszyć uszy dokładnie, a następnie zdezynfekować z gaziki nasączone alkoholem. 4. Jak wycisnąć czarne kropki w uszach? W kosmetologii, istnieją specjalne narzędzia, okrągłe bazowej. To przez tych specjalistów jest usuwany z wysypką ucha, lekko naciskając na skórze. Jeśli takie urządzenie nie jest obecny w każdym razie nie starają się wycisnąć trądzik paznokcie. Konsekwencje takich działań zostały opisane powyżej.

W skrajnym przypadku jest to niezbędne do korzystania z serwetki i lekko naciskając na skórze, spróbuj usunąć zawartość zatkane pory. Jeśli wystarczająco skóry na parę, to leczenie będzie skuteczne. Jednak istnieją też utwardzony trądzik, które nie idź w prawo po raz pierwszy. W tym przypadku zaleca się, aby osuszyć uszy, pocierać je środek antyseptyczny, a procedura powtarza się na drugi dzień.

Rozważmy teraz środki złuszczanie popularnych receptur.
Niezależnie od przepisu, skórę należy czyścić uszy tylko w postaci parze.

1 postać: sodowym + sole + krem do golenia

Aby przygotować narzędzia potrzebne do podjęcia pół łyżeczki sody oczyszczonej, taką samą ilość kremu do golenia i solą.

Dokładnie wymieszać wszystkie składniki mogą być stosowane za pomocą na wysypki i obszar wokół niego, podczas gdy delikatnie masując uszy. Mieszaninę pozostawia się na skórze w ciągu 20 minut, a następnie przemyto wodą o temperaturze pokojowej. Następnie starannie wytarł uszy. Następnie, roztwór alkoholu przetworzone, na przykład chloramfenikol lub szałwia, eukaliptus nalewki. Procedura powinna być prodelyvat codziennie.

Opcja 2: sok z cytryny

Jak inaczej usuwane czarną kropkę w uchu?

Można użyć cytryny. Aby pozbyć się czarnych punktów w uchu, powinny obejmować obszary problemowe świeżego soku skóry kwasu owocowego. Zabieg należy powtarzać co najmniej dwa razy dziennie wacikiem.

Wariant 3: masaż miodowy

Jeśli jest to możliwe, można kupić naturalne, rustykalne miód. Używaj tylko trzeba ciecz. Miód masaż jest stosowany do uszu.

Po 10 minutach, kompozycja może być zmyty wodą. Zastosuj uzdrowienie składniki powinny być codziennie aż czarna kropka w uchu nie znikają, a skóra nie będzie wizualnie idealny. Dalsza procedura jest przeprowadzana raz w tygodniu do wysypki nie pojawia się ponownie.

Wariant 4: woda + popiół

W celu wytworzenia środków muszą 1 łyżeczka wody i taką samą ilość oczyszczonej. Mieszania składników uszy należy smarować wacikiem zamoczonym w roztworze. Należy to zrobić na trzy minuty, po których skóra powinna być dokładnie przepłukany. Wymagana do przeprowadzenia procedury codziennie aż wysypka zniknie.

Wariant 5: Maska mleka

Jak usunąć czarne kropki w uszach? środek tego przepisu przygotować. Poprzez tę górę, trzeba wymieszać 1 łyżkę ciepłego mleka z łyżką proszku żelatyny. Gdy składniki miesza się dokładnie, po czym mieszaninę ogrzewa się w kuchence mikrofalowej przez kilka minut. Uzyskany roztwór należy szybko umieścić na obszarach problemowych i pozostawić na dwadzieścia minut. Mieszaninę zamrożone tworzy cienką warstwę, kiedy usuwa się z porów, których przepłukanego wszystkie zanieczyszczenia.

Można dodać węgiel aktywny połowa tabletki, która ułatwia również usuwanie wysypka kompozycję K to pożądane.

profilaktyka

Stosując ludzi lub narzędzi sklep, osoba może łatwo pozbyć się czarnych plam w uchu i całego ciała. Jednak wysypka może wrócić (jeżeli sprawa jest w nadmiarze tran). Oprócz stałego stosowania środków powinien całkowicie zrewidować swoje menu.

Tak więc, osoby z problemami skórnymi nie powinny jeść tłuste, smażone i słodkich potraw. Fakt, że te produkty są uważane za poważne. W związku z tym, może tylko wywołać wysypkę. Należy również wykluczyć alkoholu, mocnej herbaty, kawy i zrezygnować z papierosów.

Preferujących zdrową żywność, można niemal natychmiast zauważą poprawiła kondycję skóry, możliwe jest, że jeszcze raz utracone czarną kropkę w uchu. Najważniejsze – do samoleczenia jest wymagane, aby przejść do lekarza, aby upewnić się, że pojawienie się wysypki – jest wynikiem nadmiernej produkcji podskórnej tkanki tłuszczowej, a nie poważnej choroby. Rzeczywiście, w tym ostatnim przypadku, wszystkie wysiłki będą daremne.