350 Shares 1385 views

Wyroby z kokosa własnymi rękami

Skorup orzechów kokosowych – bardzo interesujący materiał, który może stać się w rękach rzemieślników w różnych artykułów gospodarstwa domowego. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak uczynić rękodzieła z orzecha kokosowego z rękami. Zdjęcie niepowtarzalne kreacje zostaną przedstawione poniżej.

rondel kokosowy

W rzeczywistości, można dokonać różnych rzemiosła wykonane z kokosa. Najważniejsze – aby pokazać wyobraźnię. Jednym z najprostszych rozwiązań jest tworzenie powłoki szalki.

Dla powyższego celu konieczne jest, aby wybrać dużą symetryczny kokosa. Ponieważ jest to konieczne, aby odciąć górę. Zrób to wygodnie z piłą do metalu, ponieważ powłoka jest dość twarde. Ponadto, można użyć wyrzynarki. Wyrzucać wierzchołka nie jest konieczne. Po tym wszystkim, w przyszłości będzie odgrywać rolę garnek pokrywką.

Kokosowy niezbędne do prawidłowego oczyścić cały miąższ. Następnie wnętrze konieczności odpowiednio suche. Ściany należy oczyścić gruboziarnisty i później zapolirovat papierem ściernym.

Drewna chcesz wyciąć strony uchwytu z rondla. Te ostatnie mogą być przymocowane do obudowy za pomocą superglue lub siedzieć na małe śruby, wywiercone w ścianie w odpowiadających im otworów kokosowego. Podobne operacje muszą być wykonane z pokrywy rondla.

Lampka

Co jeszcze można zrobić, rękodzieła z kokosa własnymi rękami w domu? Całkiem proste zadanie wygląda produkcja szkła powłokę. Aby to zrobić, należy odebrać w sklepie kokosa bardzo mały rozmiar. Od niego odciąć końcówkę. Następnie oczyścić miazgi. Być trwałe szkło, odciąć górną trzeba trzymać się dolnej części głównego korpusu sztucznym zbiorniku.

świeca

Spójrzmy na prosty rzemiosła z kokosa ze swoimi rękami (patrz zdjęcie). Dla dzieci ma trudności, aby oryginalną powłokę świecy. Aby poradzić sobie z zadaniem, konieczne jest, aby wyciąć kokos na pół i oczyścić wnętrze niego. Powłoka zewnętrzna ścianka może być poddana obróbce polerującej i lakierów lub pozostawić bez zmian.

Następnie trzeba odebrać dużą świecę, podzielić go na kilka części i delikatnie wyjmij knot. Wosk powinien być ciepły i pachniał do połówek kokosa. Podczas pracy niezbędnej do utrzymania wcześniej wyodrębnione knot w centrum prowizorycznych kontenerach.

Wszystko świeca jest gotowy i można go stosować. Najważniejsze – poczekać, aż wosk twardnieje całkowicie w powłoce. Wreszcie, można ozdobić ściany wzór skorupach, co niektóre drobne akcesoria.

doniczce

Co może być wykonana z rzemiosła kokosowe z rękami do ogrodu? Dzieci i ich rodzice będą łatwe do wykonania puli dla roślin doniczkowych. Roboty mają być wykonane w następującej kolejności:

  • wybrać dużą kokosowego;
  • podzielić połówki powłoki z piłą lub układanka;
  • oczyścić miąższ;
  • otwory na krawędzi półskorupy w 3-4 miejscach;
  • gwintowany przez otwory produkowane trwałą dekoracyjną przewód, łączący kończy się na szczycie.

W końcowym etapie może zacząć napełniać ziemię pot ręką człowieka. Następne będą wprowadzane do powstałego zakładu pojemnika i zawiesić produkt w dowolnym dogodnym miejscu.

lampa

Nadal mówić o artefaktów z kokosa. Ciekawym pomysłem jest stworzenie powłoki abażur. Będzie to wymagało wyobraźni, rysunek umiejętności, polerowanie i rzeźba.

Aby oryginalną lampę, wystarczy wybrać właściwą kokos, zaokrąglony kształt. Należy starannie przecięty na pół, a następnie oczyścić cały miąższ. Następuje wycieranie i polerowania wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni powłoki. Otrzymany półwyrób polecany traktuje się lakier, który na gotową lampę atrakcyjny wygląd.

W jednej połowie kolejnych artykułów z orzecha kokosowego, niezbędnego aby wyciąć okrągły otwór, którego wielkość odpowiada parametrów wykorzystywanych przez lampę pokrywy. Następnie, na powierzchni powłoki powinna opracować dowolny wzór z własnego wyboru. Pożądane jest, aby został on wykonany z cienkiej linie. Ten ostatni będzie działać jako obwód, na których można wywiercić otwory w równej odległości cienkie. Tak więc, gdy lampy przez otwory przechodzi światło, które „wyciąga” na ścianach pomieszczenia z wzoru obrazu poprzednio.

Ponadto, powłoka powinna być wstawiony w trzonek i zamocować go w jakikolwiek dogodny sposób. Do nasadki są przylutowane przewody elektryczne na którego końcu znajduje się korek. wystarczy wreszcie skleić połówki orzecha kokosowego i podłączyć lampę do sieci.

Dom dla mieszkańców akwarium

Następnie chciałbym zobaczyć artykuły z kokosa do akwarium. Powłoka z największych owoców musi być przecięty na pół. Jednym z elementów może zostać wyrzucony. Pozostała połowa powinna być oczyszczona z miazgi. Następny zobaczył drzewo musi być wykonane na brzegach ran powłoki. To powinno postawić układanki i wyciąć część powłoki w postaci półkola. Tak więc, jest możliwe otrzymanie otwór, który zostanie następnie służyć jako dane wejściowe dla ryb lub skorupiaków, które zamieszkują akwarium.

Na koniec będzie przetwarzać tylko kokos przed gniciem. Aby to zrobić, trzeba gotować produktowi kilka razy w garnku z osoloną wodę, okresowo opróżniania. Jak tylko woda już nie jest barwiony, dom kokosowy może być zanurzony w akwarium. Po pewnym czasie, powłoka zacznie rozliczać mieszkańców sztucznego stawu.

bransoletka

Doskonałym ucieleśnieniem rzemiosła kokosowe będzie bransoletka. Opanuj to łatwe. Konieczne jest jedynie, aby odciąć pierścień płaszcza tak, że zawiera przegub mocno. Ostre krawędzie otrzymanego produktu muszą być szlifowane gładkie, i dla wygody. Można to zrobić za pomocą płótna ściernego. Powierzchnia bransoletki powinien dekorować, wklejony na jej koralików i innych drobnych akcesoriów. Jeśli jest to pożądane, nici może wykonywać na produkcie.

torebka

Istnieje kilka sposobów, aby stworzyć niepowtarzalny torebkę ze skorupy orzecha kokosowego. Po pierwsze, należy rozważyć przypadek wytwarzania wyrobów płaskich. Do realizacji pomysłu należy wyciąć z dwóch najlepszych muszli o tym samym rozmiarze. Wzdłuż krawędzi tego ostatniego, otwory gdzie chcesz uszyć zamek. Wreszcie dostatecznie przymocowany do skorupy rękojeści wykonaną z dekoracyjnymi lin lub dowolnego innego materiału, stosownie do potrzeb. To wszystko, co trzeba zrobić, aby stworzyć miniaturowe torebki na lato.

W odniesieniu do drugiego sposobu realizowanego tutaj jest podobny działania, z tą tylko różnicą, że skorupy orzecha kokosowego powinien być podzielony na pół na dwie równe części. Wzdłuż krawędzi uzyskanych półwyrobów, jak to konieczne, aby wywiercić otwory do mocowania pioruna. Jeśli jest to pożądane, związki połówek powłoki można stosować sznurowania.

Konkludując

Jak widać z łupin orzecha kokosowego mogą być wykonane całe mnóstwo dekoracyjnych lub praktyczne rzemiosła. Aby nadać otrzymania produktu atrakcyjnego wyglądu ich powierzchni może owijać materiał obrabiany wzorzystą nici lub przewodu, pasty koraliki, kulki i inne dodatki, które są stosowane w roboty ręcznej. Atrakcyjny wygląd jak artefaktów z surowego kokosa i polerowanej powłoki z wszelkiego rodzaju obrazów, rzeźbione motywy.