764 Shares 3608 views

Probiotyki dla kotów: lista leków. Karma dla kotów z probiotyków

Normalny proces trawienny pobiera energię i witalność wszystkich ssaków, w tym ludzi i ich zwierząt. Jej naruszenie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.


Najczęstszą przyczyną dysbioza stanie stresu, chorób zakaźnych, Dokładniej, do leków stosowanych w leczeniu. Najczęstszymi chorobami są spowodowane przez antybiotyki. W tym przypadku zwierzę pomoże probiotyków dla kotów.

Co to są probiotyki?

Probiotyki – są użytecznymi mikroorganizmy (drożdże i bakterie), które normalizacji czynności jelit, przywracając struktury i aktywności naturalnej mikroflory. Istnieje szereg negatywnych czynników, które wywołują rozwój choroby:

 • Korzystanie karm niskiej jakości, ostre zmiany w diecie.
 • Szczepienia, że kot jest konieczne, ale może być poważny stres dla zwierzęcia.
 • Przebieg leków steroidowych (na przykład, prednizolon) lub antybiotyki. Po wykorzystaniu silnych antybiotyków, probiotyków dla kotów jest bardzo potrzebne, ponieważ bez nich, Twój kot prawdopodobnie najsilniejszym rozwijać wole, o konsekwencjach, które opisujemy poniżej.
 • Każda interwencja chirurgiczna.
 • Zapalna choroba jelit.
 • Niewydolność nerek, zapalenie trzustki i nadczynność tarczycy, patologii układu moczowego.

Kiedy kot jest szczególnie podatny na dysbacteriosis?

Koty są szczególnie podatne na przerost, w następujących przypadkach:

 • podczas pobytu w specjalnym hotelu dla kotów;
 • po przeprowadzce do nowego domu;
 • kiedy nowe zwierzę w domu.

stres emocjonalny lub fizyczny może zakłócić równowagę mikroflory w jelitach kotów, który pociągnie za sobą przewlekłe zaparcia lub biegunki. Konsekwencje tych chorób mogą być bardzo poważne. Koliduje z absorpcją aminokwasów i innych ważnych elementów dla zdrowia zwierzęcia. W rezultacie, może spowodować rozwój alergii, a nawet posocznicy jelitowej postaci chłoniaka.

Często właściciele zwierząt, zastanawiając się, co dać kotu biegunkę. Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby zrobić badania, aby znaleźć przyczynę choroby. Dopiero po otrzymaniu wyników, weterynarz będzie w stanie powiedzieć, czy probiotyków dla kotów pokazanych w tym konkretnym przypadku.

Kiedy zaleca stosowanie probiotyków?

Leki te są niezbędne na:

 1. Zaburzenia wchłaniania – zaburzenia wchłaniania składników odżywczych w przewodzie pokarmowym. Choroba ta jest prawie zawsze towarzyszy biegunka.
 2. Detoksykacja leczenia antybiotykami. Po każdym otrzymujących leki przeciwbakteryjne powołuje probiotyków dla kotów.
 3. niewydolność nerek, opracowane na tle nadczynności tarczycy. W tym przypadku zaleca się, aby przenieść pet food kot z probiotyków (Eagle Paczka holistyczne, Nutro, Brit , « Proformans").

Jak wybrać odpowiedni udział?

Przede wszystkim chcemy ostrzec właścicieli zwierząt domowych, że probiotyczne preparaty dla niemowląt, które są przeznaczone dla ludzi mogą być szkodliwe dla swojego zwierzaka. Mikroflora trawiennych narządów moczowych kotów jest bardzo różni się od człowieka.

Doświadczeni lekarze weterynarii zwane trzy ważne niuanse w wyborze leku:

 • Jest pożądane, preparat zawiera więcej niż 10 szczepów użytecznych bakterii.
 • Każda dawka powinna zawierać co najmniej dwadzieścia milionów mikroorganizmów.
 • Należy wybrać produkty od światowej sławy producentów probiotyków spółki dla kotów. Liczba lekarzy weterynarii i właścicieli w tym przypadku są również bardzo ważne.

Należy zauważyć, że nawet nie znając zasadę wyboru tych leków, nie powinno samoleczenia: Leki zwierzę powinien wyznaczyć doświadczonego weterynarza po badaniu z badań na zwierzętach. To musi nabyć w wyspecjalizowanych weterynaryjny drogeriach lub sklepach zoologicznych. Należy zwrócić uwagę na warunki przechowywania probiotyków: na ogół zachowują swoje właściwości w niskich temperaturach.

Okres przechowywania tych środków nie przekracza dwa do trzech tygodni, ponieważ tak długo korzystne żywe bakterie. Nawet jeśli zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z lekiem, jego trwałości, na przykład miesiąc, już na jego wydajność znacznie spada czwarty tydzień.

skutecznymi lekami

Dziś opracowała szereg narzędzi mających na celu leczenie dysbioza. Ten produkt jest obie firmy rosyjskie i zagraniczne. Sprawdź listę leków, aby wiedzieć, co dać kota biegunkę (po konsultacji z lekarzem weterynarii).

"Bifitrilak"

Preparat zawiera mieszaninę z przeciwutleniaczami, prebiotyki, cukry naturalne, mikro- i makrokomórek, naturalne sorbentu mineralnego i przeciwbakteryjnych substancji naturalnych. Jest to proszek z błyszczącymi brązowymi łatami mających perłowy odbicie. To nie ma smaku i zapachu. Jest to czysty, produkt naturalny, który posiada właściwości prebiotyczne i probiotyczne sorbentu. Absorbuje i usuwa toksyny z organizmu.

Aktywność leku spowodować część Bifidobacteria i Lactobacilli, które są aktywne w stosunku do szerokiego spektrum patogennych i warunkowo patogennych mikroorganizmów. Wermikulit porowaty jest stosowany jako adsorbent absorbuje gazy, alkaloidy, oraz sole metali ciężkich.

Preparat ten jest stosowany, miesza się z mleka, wody, żywności lub siary. Zawiesinę wytworzono bezpośrednio przed zastosowaniem, kompozycja ma dobre potrząsanie aż do uzyskania homogeniczności. koty dorosłe podano 0,3 gramów dziennie przez 2-3 dni. Dla kotów dawka jest zmniejszana o połowę.

„Enterol”: instrukcję obsługi, ceny

Probiotyk, normalizowanie mikroflory jelitowej. Wykonane przy użyciu drożdży Saccharomyces boulardii się, konkurując z patogennych mikroorganizmów chorobotwórczych i oportunistycznych o miejsce w jelicie. Ta opozycja tłumaczy przeciwbakteryjne działanie leku w stosunku do Klebsiella, Shigella, Clostridium, Candida, Staphylococcus, Yersinia i innych patogenów.

„Enterol” – jeden z niewielu probiotyków, który jest stosowany w leczeniu ludzi i zwierząt domowych. Dostępny w saszetkach i kapsułkach.

wskazania

Biegunka, niezależnie od ich pochodzenia (wirusowe, bakteryjne lub stres) zaleca stosowanie „Enterol” instrukcji obsługi. Cena leku jest łatwo dostępny – 10 worki do zawiesiny wynosi 320 rubli. Lek ten stosowany jest jako środek zapobiegawczy w leczeniu antybiotykami.

Wykorzystanie i administracja

Probiotyki dla kotów „Enterol” jest używany przez dodanie go do picia (woda, mleko). Dla uzyskania maksymalnej oznacza określenie zwierzę nie jest natychmiast po podaniu i po około dwóch godzinach. Powinieneś wiedzieć, że w składzie probiotyk zawiera żywe komórki, więc dodanie go do picia temperaturach poniżej pięćdziesięciu stopni nie jest zalecane. Podczas traktowania „Enterol” powinna dostarczyć zwierzęciu dostęp do świeżej wody, korzystnie dodatkowego wprowadzania cieczy, a w żaden sposób – do doustnego lub pozajelitowego.

Dzienna dawka dla dorosłego zwierzęcia – jedna saszetka dziennie. Dawkę można podzielić na dwa etapy – rano i wieczorem. Kociąt dawkę zmniejsza się o połowę.

"Zoonorm"

Mikrobiologiczne Liofilizowany preparat zawiera aktywną masę żywych bakterii naniesiony na cząstki laktozy jako środka wypełniającego i rozdrobniony węgiel.

właściwości farmacja

Właściwości lecznicze Zoonorm określona bifidobakterii na cząstkach węgla aktywnego, co stanowi mikrokolonii. Aktywność preparatu wynika mikrokolonii zdolności do przylegania do błony śluzowej układu pokarmowego zwierzęcia i utrzymanie właściwości lecznicze przy przejściu przez nieprzyjaznym środowisku jelita cienkiego karty i żołądka.

Wypełniaczem jest laktoza pozytywny wpływ na wzrost bifidobakterii. Lek „Zoonorm” aktywnie walczy oportunistyczne i chorobotwórcze mikroorganizmy. Tak szybko, jak to możliwe i normalizuje mikroflorę jelitową aktywuje trawienie.

„Zoonorm” przyczynia się do całkowitej syntezy witaminy z grupy B, absorpcję wapnia ma immunomodulujące i przeciwzapalne działanie toksyczne. Lek podaje się do kotów i kociąt 5-10 dawek. Czas trwania leczenia zależy od weterynarza.

"Subtilis"

Zawiesina doustna „subtilis” składa się z dużej ilości żywych mikroorganizmów, szczepy Bacillus licheniformis, Bacillus subtilis i wody. Lek jest uwalniany do rur polimerowych 1 ml upakowanych 5 lub 10 sztuk.

Kiedy lekarze przepisujący lek?

„subtilis” – probiotyki dla kotów, w celu zwalczania patogenów do szerokiego spektrum działania, jak również inne enzymy AMILO-lipazy źródłowych. Stosowany jest w leczeniu i profilaktyce: choroby przewodu pokarmowego powodowanych przez patogenne mikroorganizmy, przywrócenie normalnej mikroflory jelitowej, poprawę odporności.

„Subtilis” ma antytoksyczny efekt w zmianach zwierząt organizm zakaźny albo środki pokarmowe.

Dawkowanie i Administracji

Koty zalecane – 0,5 dawki, przez pięć kolejnych dni. Takie dawkowanie i częstotliwość – są minimalne. W razie potrzeby mogą zostać zwiększona przez lekarza weterynarii.

Probiotyk Viyo dla kotów

Opakowanie leku składa się z siedmiu dziennych porcji pożywnej napoju. Dzień dla dorosłych zwierząt, otrzymując 1 opakowanie leku.

składniki:

 • mięsa i produktów mięsnych;
 • wody pitnej;
 • oleje i tłuszcze;
 • produkty mięsne;
 • produkty mleczne;
 • inulina (nie mniej niż 0,3%);
 • minerały;
 • fruktooligosacharydy (0,1%).

Właściwości farmacja

Kompozycja FOSim +, który jest stosowany w Viyo zapewnia wchłanianie składników czynnych – inulina lub fruktooligosacharydy (FOS) w jelicie. Piękny pożywny napój zwiększa ilość pożytecznych bakterii, które wzmacniają naturalne mechanizmy obronne zwierzęcia. FOS światłowodowe i inulina z FOSim + nie jest przetwarzany w żołądku. Są one fermentacji w okrężnicy. W konsekwencji – wzrost bakterii lecznicze i liczba bakterii patogennych jest znacznie zmniejszona. Ekspertów uważa, skuteczną dzienną stosowanie 0,1 g inulina lub fruktooligosacharydy.

aplikacja

Zanim dasz kota Viyo, konieczne jest, aby wstrząsnąć. Viyo daje rano lub rozcieńczony wodą w stosunku 1: 3, lub w czystej postaci.

Recenzje właścicieli kotów

Przedstawiliśmy Ci tylko kilka probiotyków dla kotów. Te preparaty są produkowane w różnych naszych opinie właścicieli zwierząt. Najskuteczniejszym rozpoznawane jako „Enterol”, a poprawa jest zauważalna już w drugim dniu stosowania. Ponadto, wydajność powinna być Viyo jednak właściciele powiedzieć, że po raz pierwszy koty odmawiają picia tego napoju samodzielnie, muszą być podane za pomocą strzykawki. Ale wtedy, zwierzęta zabawę rano pić samodzielnie.

Wszyscy właściciele kotów są zgodni, że stosowanie probiotyków powinny być tylko na zalecenie lekarza weterynarii. On przypisać zwierzę najskuteczniejszy lek dla niego.