886 Shares 4624 views

Największy krokodyl na świecie

Większość przedstawicieli tego gatunku gadów powodować, że ludzie najbardziej sprzeczne uczucia: strach, wstręt, radość, zaskoczenie. Ktoś taki jak ten jednocześnie pięknego i strasznego stwora ktoś chciałby nie zobaczyć ich w ogóle, ale nie pozostawia obojętnym nikogo. Różne rodzaje krokodyli można zobaczyć nie tylko w jej naturalnym środowisku, rezerwa lub zoo, ale także w domu z fanów egzotycznych zwierząt.


Nawet najmniejszy członek tego rodzaju wywołuje strach, nie wspominając o dużych egzemplarzy. Największe krokodyle słonowodne – mają dość szeroki siedlisko i rzeczywiście wolą osiedlać się w świeżej wodzie, ale można wytrzymać sól i wodę morską. Występują one w pobliżu Sri Lanki, indonezyjskich wysp północnego wybrzeża Australii, na wschodnim wybrzeżu Indii, Wyspy Salomona i na Filipinach.

Dorośli ujściach krokodyle mężczyźni rosną do 7 m, a ich waga może osiągnąć ton samice zwykle mniej dwukrotnie. Średnia wielkość samców – pół tonę masy i długości 5 m. Młode osobniki zostały podkreślone jasnożółtej wzdłuż pnia są ciemne paski i plam. Wraz z wiekiem, największe krokodyle ciemnieją, ale brzuch nadal pozostaje jasny – biały lub żółty.

Jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne przedstawicieli tego gatunku, konieczne jest zwrócenie uwagi na trzy najbardziej olbrzymie gady. Zaszczytne trzecie miejsce jest australijski o imieniu Brutus. Jego długość wynosi 5,5 m, krokodyl wiadomo, że lubi skakać na mięso, który uprzejmie zaoferowali mu z łodzi turystycznych. Spójrz na wspaniały skoków będzie wielu podróżnych. Wielu nie wierzy w jego istnienie, twierdząc, że w przyrodzie nie może żyć tak krokodyle. Zdjęcia wykonane przez pracowników firmy turystycznej, rozwiał wszelkie wątpliwości. Brutus mogą uczyć się od tysięcy innych jemu podobnych, bo nie ma przednie nogi, powiedział, że stracił ją podczas walki z rekina.

Drugie miejsce zajął gada o nazwie Lolong, on pochodzi z Filipin. Jego długość wynosi 6 m 19 cm, waży więcej niż tonę. Każdy dzień jest cudem natury przyszedł do około 500 osób. Wielu badaczy zgadza się, że największe krokodyle mieszkają w pobliżu wybrzeży Filipin. Świeżo złowionych olbrzymia długość 6,5 m potwierdza tylko ten pogląd. Jednak palma podbił nilowy nazwie Gustave, długość około 7 m. Według miejscowej legendy, gigant ma około 60 lat swego długiego życia, musiał jeść jeden wielki hipopotam i około 300 ludzi. Gustav trzymane w ryzach cały powiat, próbując złapać go od 1998 roku. Teraz gigant mieszka w chronionym obszarze, który wygląda po nim ostrożnie.

Największe krokodyle zawierać w swojej diecie to nie tylko małe zwierzęta, takie jak ptaki, węże, żółwie, jaszczurki, ryby, ale także bydło, dzikie świnie, małpy, antylopy, bawoły. Polowania na zdobycz gada pobliżu podlewania gdy zwierzę dostaje zbyt blisko, drapieżnik chwyta go za pysk i ogon cios powala. Następnie krokodyla ciągnie ekstrakcji pod wodą, tak, że nie udało się. Za dnia jest on na słońcu w wodzie lub na plaży, ale zbyt blisko skrada nie jest to konieczne, może zaatakować i mężczyzną.