271 Shares 3927 views

Lek „Ingavirin”: Wskazania i sposób stosowania. "Ingavirin": opis, skład, opinie

Leki przeciwwirusowe są szczególnie ważne w czasie epidemii. W tym sezonie, łańcuchy apteka brakowało takich leków. Najbardziej popularnym środkiem do profilaktyki i leczenia zakażeń wirusowych stać lek „Ingavirin”. Instrukcje użytkowania, przeciwwskazaniach i opinie zostaną zaprezentowane na uwagę. Z artykułu dowiesz się o wartości i składu leku. Warto też wspomnieć o rzeczywistości, która jest metodą z użyciem „Ingavirin”.

Składniki i opis wytwarzania

Dawkowanie i Administracja „Ingavirin” lek zostanie przedstawiony później. Wcześniej warto wspomnieć składników leku. "Ingavirin" – kapsułka. Mają czerwony odcień. Wewnątrz zawarte w proszku. leki powłoka składa się z żelatyny, barwnik i dwutlenek tytanu. Wewnątrz zawiera elementy, takie jak imidazoliletanamid kwasu pentandiovoy, skrobię, krzemionkę koloidalną, stearynian magnezu i tym podobne.

Koszt leku wynosi około 500 rubli ( „Ingavirin 90 mg”). Instrukcja obsługi „Ingavirin” jest dołączony do każdego opakowania. Możesz też kupić składu w dawce 60 mg. W takim przypadku lek będzie kosztować 400 rubli.

leków

Dozowanie „Ingavirin” pacjent musi być odczytywane wcześniejsze leczenie. Warto również wcześniej do przeglądu dowodów. O nich, jeśli to konieczne, lekarz powie. Abstrakt twierdzi, że lek jest wskazany w:

  • Wirus grypy A i B;
  • do profilaktyki infekcji dróg oddechowych;
  • powikłania schorzeń wirusowych, przechodzi do bakterii (w terapii skojarzonej);
  • infekcji adenowirusowych (w tym jelit).

Opisane środki często są stosowane w połączeniu z innymi lekami (leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i kompozycje przeciwbakteryjne). Jednak połączenie i przypisać obwód aplikacja ma eksperta.

Dozowanie „Ingavirin”

Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak danych klinicznych w tej populacji. Kompozycja jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Sposób użycia w innych przypadkach, jest bardzo prosta.

tylko jeden raz wystarczy wziąć codziennie leki „Ingavirin”. Dozowanie i dawki stosowane w leczeniu grypy i innych chorób wirusowych, co następuje. U osób dorosłych podano 90 mg leku w ciągu pięciu dni. Jeśli chodzi o ciężkich zakażeń, korekta może być przedłużony do jednego tygodnia.

Jeśli nie było kontaktu z zakażoną osobą, i nie ma potrzeby zastosowania środków zapobiegawczych, stosowanie tej dawki trwa 7 dni. Niektórzy eksperci przewidziane kompozycji w niższej dawce – 60 mg. Jednakże takie profilaktyka nie zawsze jest skuteczne.

Przestrogi

Jeśli wyznaczony jako leku „Ingavirin 90” metoda stosowania należy rozważyć wcześniej. Dawkowanie należy ściśle przestrzegać. Oddzielne nadmiar to może prowadzić do reakcji alergicznych, zaburzeń przewodu pokarmowego i ogólnego dyskomfortu jamy brzusznej.

Skład nie jest zalecany do stosowania w połączeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi i interferon induktorów. Takie oddziaływanie może wywoływać niepożądane skutki przez układy narządów.

Lek jest dobrze w połączeniu z lekami z zmniejszają gorączkę i eliminację bólu. Można go stosować w połączeniu z antybiotykami. Podczas jednoczesnego podawania sorbentów powinien czekać na 2-3 godziny przerwy pomiędzy przyjmowaniem leków.

Środki uspokajające działanie nie może być stosowany podczas prowadzenia pojazdu i wykonywanie ważnych zadań, które wymagają uwagi.

Jak działa lek?

Po nałożeniu kompozycja dostaje się do żołądka. W przewodzie pokarmowym rozkłada żelatynowej powłoki. W rezultacie, proszek zaczyna być pochłaniana w błonach śluzowych z kolejnymi uwalniania do krwiobiegu. Kompozycja ma działanie przeciwwirusowe na istniejących komórek zakażonych. Lek nie pozwala mnożyć chorobotwórczych mikroorganizmów.

Również nie jest synteza interferonu w tym okresie. Stężenie substancji podnosi się do norm fizjologicznych. Produkcja więcej komórek, efekt, który jest wysyłany do walki z infekcją.

Między innymi, lek ma działanie przeciwzapalne. Podczas leczenia, kompozycja ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy. Badania wykazały, że lek nie jest toksyczny, nie zawiera konserwantów i nie ma miejscowe działanie drażniące.

opinie lekarzy

Eksperci twierdzą, że w ostatnich latach, wielu konsumentów korzystać z tych środków w celu zapobiegania. To nie jest całkiem właściwe podejście. Lek powinien być stosowany tylko wtedy, gdy istnieje bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Wskazane jest również, aby stosować leku podczas epidemii podczas wizyty w zatłoczonych miejscach. Ale nie tylko wykorzystywać środki opisane. Podobnie jak każdy inny lek, ma niekorzystny wpływ na żołądek, wątrobę i nerki.

Eksperci twierdzą, że jest on dopuszczalny cel opisany substancje do dzieci w wieku powyżej 12 lat. Jednakże, minimalną powinna być dobrana kompozycja dawka – 60 mg. W tym przypadku, wstępnie potrzeby skonsultować się z pediatrą. Warto pamiętać, że zaleca się, aby zbliżyć się do bardziej odpowiedzialnego i ostrożnego traktowania dzieci, ponieważ są one znacznie bardziej narażone na niezamierzoną reakcję na leczenie.

opinie konsumentów

Pacjenci mówią, że stosowanie leków opisanych podczas choroby przyczynia się do zmniejszenia siły i czasu trwania objawów. Jeśli zwykła infekcja wirusowa trwa około tygodnia, stosowanie tych tabletek prowadzi do tego, że pacjent czuje się zdrowy już w dniu 4. W tym przypadku nie ma potrzeby przerywać przepisanej terapii. Pamiętaj, aby wziąć lek, jak to jest zalecane do zrobienia lekarza.

Ponadto, wielu konsumentów są zadowoleni ze stosowaniem leków wygodnego programu. Niektóre leki o tym samym działaniu należy przyjmować 4-6 tabletki dziennie. Tutaj pić jedna kapsułka jest wystarczająca. Lek szybko zaczyna się kilka godzin po podaniu osiąga maksymalne stężenie w krwi.

Pacjenci zgłaszają, że kompozycja nie mają działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie. W celu wyeliminowania objawów choroby jest niezbędne do uciekania się do dodatkowych leków. Jednakże są one dobrze tolerowane przez organizm w połączeniu z „Ingavirin” narkotyku. Konsumenci twierdzą, że w trakcie leczenia, tylko jedno opakowanie leku.

wniosek

Wiesz co, to jest lek przeciwwirusowy metoda aplikacji. „Ingavirin” – nowy lek. Kompozycja ma dość wysoki koszt. W świetle tego leku może spowodować brak zaufania wśród konsumentów. Jednak należy zauważyć, że lek jest skuteczny w leczeniu i gdy stosowany w profilaktyce. Ale to nie powinno zachęcić konsumenta do zakupu leków bez konsultacji z lekarzem. Lek powinien być zalecane po wstępnym badaniu biegłego.