830 Shares 3628 views

Do głównych atrakcji Charkowie

Charków, będąc największym ukraińskiego handlu i centrum naukowo-przemysłowego, nie udaje się miastem turystycznym, jednak jest to bardzo interesujące dla odwiedzających miasto. Region Charków jako całość jest bogata w miejscach, które mają wielką wartość historyczną i stanowią integralną część kultury narodowej. Do głównych atrakcji Charkowie – jego „siedem cudów”. W ten sposób miasto jest również popularne blaty, na przykład, został ogłoszony „Nowe Siedem Cudów Świata” w 2007 roku, nie daleko w tyle w tej kwestii, a także podano jedną z jego „siedem” przez wiele krajów. zwiedzanie z Charkowa zawiera trasy wzdłuż „Siedmiu cudów Charkowa”, który został sporządzony po prezentowaniu wyników w 2008 roku.

Do głównych atrakcji Charkowie

  • Gosprom budynek

Symbol Charkowie, zabytkiem architektury konstruktywizmu jest uważany za przemysł State House, zbudowany w ciągu zaledwie trzech lat (1926-1928) i stał się w tym czasie pierwszy wieżowiec wybudowany w krajach byłego Związku Radzieckiego (według innych źródeł – w Europie). W tym czasie odległym, budynek został zorganizowany przez zaawansowanych technologii, w oparciu o – metoda „pływające deskowanie”. Zbudowany z jednego kawałka żelbetowa monolityczna wystrzeliły w górę aż o 63 metrów. Później, po 1955 wydobywanych na budowę pierwszej wieży telewizyjnej, całkowita wysokość to 108 metrów. Niezwykła siła tablicy betonu została potwierdzona, gdy niemieccy najeźdźcy próbowali wysadzić go w powietrze, ale monolityczna konstrukcja nie daje nawet pęknięcia. Warto zauważyć, że przed rekonstrukcji w 2003 roku, budynek Gosprom jednym ze światowych zabytków chronionych przez UNESCO.

  • Kompleks katedry Wniebowzięcia

Trzyma listę „rzeczy do Charkowa”, a także odnosi się do jednego z „siedmiu cudów miasta” – Katedra Wniebowzięcia NMP. Wysokość dzwonnicy katedry Wniebowzięcia NMP, zbudowany w XIX wieku, jest 89.5 metrów. Przez ponad 150 lat od czasu budowy budynku jest najwyższym nie tylko w mieście, ale w całej Rosji. Obecnie budynek zajmuje dziewiąte miejsce wśród światowych najwyższych dzwonnic i jest jednym z wysokich budynków w mieście.

  • Pomnik Tarasa Szewczenki

Poza faktem, że ten pomnik należy do „siedmiu cudów Charkowie,” on zasłużenie uznany za najlepszy pomnik Bard całym świecie i dołączył do listy „rzeczy do Charkowa.” Pojedynczy zespół tworzy monumentalna budowa największego ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki w Charkowie w połączeniu z architekturą krajobrazu i dekoracje w ogrodzie o tej samej nazwie, znajduje się w centralnej części miasta. Odkryty rzeźby w stylu „baroku” Stalina w połączeniu z socrealizmu miała miejsce w 1935 roku. Dlatego tożsamość Tarasa Szewczenki zostało zinterpretowane w świetle czasów radzieckich, jako ideologicznego bojownika o świetlanej przyszłości wspólnej ludzi, powieściopisarz, poeta i rewolucjonista. Wysokość Bard – 4,5 m, cały pomnik – ponad 16 metrów.

  • Katedra Katedra Zwiastowania

Charkow ciekawych miejsc to zespół architektoniczny z dzwonnicą, która wznosi się na 75 metrów, który jest urządzony w stylu neobizantyjskim i zachwyca swoją wielkością. Historia budowy sięga 1655 roku, w czasie, na rzece. Lopan wybudowano drewniany kościół, budowę nowej katedry Zwiastowania kosztem miejscowej szlachty i świeckich został zapoczątkowany w 1888 roku. A w 1901 roku, został wzniesiony Katedra Zwiastowania. Bogactwo dekoracji i specjalnym „paski” przydziela murze kościoła pięć kopułą, która ma wysoką dzwonnicę, wśród innych atrakcji.

  • Complex "Mirror Stream"

Uważa się znakiem rozpoznawczym Charkowie zbudowany w 1947 rotundy fontanny „strumień Lustro”, znajduje się naprzeciwko opery w parku Zwycięstwa. Jego budowa oznaczone zwycięstwa narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Legenda mówi, że decyzja o utworzeniu fontanną władze miasta powstał po wizycie w mieście N. Chruszczowa, w którym był niezadowolony z widoki z obkomovskih Windows. Pierwotna nazwa fontanny pergolą – „Strumień szkło”. Ostatnia renowacja miała miejsce w roku 2007.

  • Dom z iglicą

Innym jednym z „siedmiu cudów Charkowie” – dom położony na placu. Konstytucja 2. Jego budowa trwała od 1954 do 1967 roku. Dom jest urządzony w stylu „Empire” stalinowskich czasów i stał się pamiętny dekoracja architektoniczna miasta. Projekt Architekt PI Areshkin.

  • Cerkiew Wasyla Błogosławionego

Klasztor Pokrowski to najstarszy budynek w mieście i sięga XVII wieku, jak wprowadzone do systemu wzmacniająca Charków twierdzy. Dlatego dzwonnica katedry Pokrovsky (zbudowany w 1689), z wyglądu przypomina wieżę obronną. Ikona Świętego Oblicza Zbawiciela zdobi bramę wejściową klasztoru.

Wiele atrakcji znajduje się w Charkowie na Ukrainie, oprócz zabytków miasto ma ogromną liczbę różnych współczesnych pomników, a także zbudowany w ostatnich latach, jest jednak bardzo interesujące dla turystów.