489 Shares 5944 views

Kredyty biznesowe. Kredytowanie małych i średnich przedsiębiorstw

Otwarcie nowej firmy wymaga inwestycji finansowych. Wielu przedsiębiorców zwraca się do banków za to. Oferują różne programy do założenia własnej firmy. Procedura rejestracji jest dosyć długa, dlatego musisz zebrać wiele dokumentów. Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw będą najlepszym wyborem, jeśli nie ma inwestycji finansowych.


Warunki uzyskania

Rejestracja kredytów w wielu organizacjach jest podobna. Kredyty małych i średnich przedsiębiorstw są świadczone na następujących warunkach:

 1. Firma musi być zarejestrowana legalnie, tak aby miała wszystkie dokumenty.
 2. Banki muszą dostarczyć biznes plan dla przedsiębiorstwa. Podczas rozmowy będziesz musiał porozmawiać o swojej wizji rozwoju biznesu.
 3. Specjaliści instytucji kredytowych przeprowadzają obliczenia dla stabilności firmy, dlatego też musisz dostarczyć niezbędne informacje, raportowanie, prognozy.
 4. Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw są dostępne z dostępem do nieruchomości w nieruchomości.
 5. Weryfikacja wiarygodności klienta. Jeśli pożyczka została wydana na rzecz IP, kredytobiorca jest sprawdzany jako osoba fizyczna. Historia kredytowa powinna być pozytywna.
 6. Obecność gwarantów i współbiegających kredytodawców zwiększa szansę na zatwierdzenie wniosku o uzyskanie kredytu.
 7. Ubezpieczenie w wielu bankach jest obowiązkowe.

Tylko w takich warunkach istnieje możliwość zatwierdzenia wniosku. Przy podejmowaniu pozytywnej decyzji rozpoczyna się standardowa procedura rejestracji.

Rodzaje produktów kredytowych

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw dzielone są na następujące typy:

 • Cel;
 • Brak kierowania.

Pożyczki docelowe są wykorzystywane do konkretnych celów, które są określone w umowie. Na przykład zakup materiałów budowlanych. W przypadku dokonania płatności na rzecz kontrahenta, wydatki są potwierdzane za pomocą dokumentów. Mogą to być kopie umów, dokumentów przewozowych.

Pożyczki niekierowane są emitowane w dowolnym celu. Po ich otrzymaniu obowiązuje stała płatność płatności, a klient nie musi zgłaszać kosztów. Wskaźniki dotyczące pożyczek nieoprocentowanych są zazwyczaj wyższe niż dla pożyczek ukierunkowanych.

Programy

Każdy program pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw ma swoje własne cechy konstrukcyjne. Mogą być konsultowane w oddziale banku lub przy pomocy konsultanta. Teraz oferowane są programy następujących banków:

 • Sberbank. Produkt ma nazwę "Business Start". Istnieje możliwość zaciągania pożyczek bez zabezpieczenia, ale wymagani są gwaranci i zaliczka. Stawka wynosi 17-18%, a kwota wynosi od 100 tysięcy rubli do 3 milionów. Okres kredytowania wynosi 6-36 miesięcy.
 • Rosbank. Do maksymalnie 5 lat wydawane są do 40 milionów rubli. Stawka wynosi 12-16,5%. Musisz zapłacić jednorazową prowizję i zapewnić jej własność firmy jako zabezpieczenie.
 • Transcapitalbank. Instytucja proponuje różne programy dla biznesu: rozwój, ukierunkowane pożyczanie, leasing, faktoring. Ceny zaczynają się od 15%, a kwota wynosi 30 milionów rubli.
 • "VTB 24". Bank oferuje kredyt odnawialny, kredyt hipoteczny, wprowadzenie kapitału obrotowego. Stawki wahają się od 9%, a kwota od 850 tysięcy rubli. Okres kredytowania wynosi 120 miesięcy.
 • Alfa-Bank. Pożyczki są wydawane do 3 lat. Maksymalnie 6 milionów rubli na poziomie 15%. Bank nie wymaga zabezpieczenia. Do rozpatrzenia wniosku konieczne jest zapłacenie 2% od kosztów pożyczki.

Procedura rejestracji w Banku Oszczędnościowym

Najpierw musisz skontaktować się z bankiem w celu uzyskania kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wielu ludzi w naszym kraju zwraca się do Sberbank. Następnie musisz zarejestrować się w podatku jako adres IP. Ważne jest zapoznanie się z programami franczyzowymi, które są partnerami Sberbanku. Musisz wybrać właściwą franczyzę.

Zgodnie z jego programem konieczne jest stworzenie planu biznesowego: stworzenie planu marketingowego, określenie lokalizacji biura i rozwiązywanie innych problemów. Następnie musisz zebrać dokumentację kredytu: paszport, TIN, certyfikat IP, biznesplan. Złożony jest wniosek. Powinieneś przygotować fundusze (30% w przypadku pierwszej płatności). Po pozytywnej decyzji sporządza się umowę. Sberbank zazwyczaj akceptuje wnioski, jeśli klient wybiera partnera franczyzowego.

Praca funduszy

Wielu przedsiębiorców zwraca się do funduszu pożyczkowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Działają jako gwaranci uzyskania pożyczek na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Biznesmen powinien ubiegać się o pożyczkę banku, informując go o chęci wspierania organizacji państwowej.

Następnie bank rozpatruje wniosek, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły. Z pozytywną decyzją sporządza się trójstronną umowę. Często stosuje się niewielki procent w celu ułatwienia udzielania pożyczek małym i średnim przedsiębiorstwom. Wiele banków pracuje w ramach tego programu, ale nie wszystkie.

Rekomendacje dla kredytobiorców

Przy zawieraniu transakcji należy zapoznać się z umową, aby później nie miały sporów. Konieczne jest niezwłoczne zadawanie pytań specjalistom. Jeśli prowadzenie działalności gospodarczej jest korzystne, zaleca się zapłacić pożyczkę przed terminem, ponieważ większość odsetek jest wliczona w pierwszych miesiącach płatności.

Kredytobiorcy powinni rozważyć następujące niuanse:

 1. Pożyczki te są emitowane w dość dużym odsetku. Dlatego też, jeśli można bez nich robić, lepiej nie wydawać takich pożyczek pieniężnych. Ale jeśli tak się nie stanie, należy dokładnie zbadać procedurę wydawania pożyczki.
 2. Aby decyzja banku była pozytywna, konieczne jest stworzenie unikalnego planu biznesowego. понятно, нужны ли средства, и как будет распределяться прибыль. Z tego natychmiastowe jest jasne, czy potrzebne są fundusze, jak i podział zysku.
 3. Ważną rolę odgrywa również reputacja firmy właściciela firmy. Dlatego konieczne jest dostarczenie dokumentacji księgowej, aby zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu. Wszystkie dokumenty muszą być prawidłowo skompilowane.
 4. Bank musi przedstawić plan biznesowy, w którym zostaną określone wszystkie subtelności organizacji. Jeśli jest obiecująca, zwykle wniosek jest zatwierdzony.

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw są dużym ryzykiem dla banków. Jeśli firma zbankrutuje, instytucja finansowa może stracić pieniądze. Z tego powodu zwykle jest wymagane dostarczenie dokumentacji na temat dostępności nieruchomości, a także gwarantów, współbieżników. Tylko przy pełnej zgodności z wymogami istnieje możliwość zatwierdzenia pożyczki na rozwój biznesu.