360 Shares 5003 views

SMD-LED: historia i główne cechy

Zjawiska LED ludzi zostały po raz pierwszy zauważone 90 lat temu. Stało się to w Rosji w 1923 r., Kiedy Oleg Losev z laboratorium radiotechnicznego Nizhny Novgorod po raz pierwszy obserwował blask węglika krzemu. Artykuły naukowe na ten temat zostały opublikowane w latach 30. ubiegłego wieku, a pierwszy rozwój pojawił się dopiero w latach siedemdziesiątych. W Leningradzie, Zelenogradzie i Kaludze. Aktywny rozwój tych technik jest związany z zamówieniami Państwowego Inspektora Ruchu Drogowego dla produkcji 1000 lampek na 850-tej rocznicy stolicy, w których zamiast żarowych zastosowano więcej jasnozielonych diod LED.


Dioda LED to krystaliczny półprzewodnik przymocowany do podłoża aluminiowego lub miedzianego i zaprojektowany z układem optycznym i stykami wyjściowymi. SMD ( detale montażu powierzchni ) Dioda LED z innych typów różni się tym, że części w niej są montowane bezpośrednio na powierzchni. Struktury krystaliczne dla tej technologii są hodowane za pomocą epitaksji metaloorganicznej. Podczas tego procesu, w ciągu jednego dnia, wymagane struktury (wiórki) można hodować na maksymalnie 12 podłożach.

Ponadto uzyskane kryształy są przetwarzane za pomocą wysokich technologii: są one zamontowane na muszli, wytwarzane są dodatkowe substancje, usuwa się ciepło i niezbędne skupianie. Ten etap jest bardzo kosztowny, więc diody SMD są znacznie droższe od zwykłych lamp. Uważa się, że koszt jednego światła wytwarzanego przez diodę emitującą światło jest 100 razy wyższy niż ta sama jednostka wytwarzana przez lampę halogenową.

Pozytywne cechy tych systemów obejmują niską temperaturę, wysoką czystość kolorów, brak promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego, wystarczającą wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo. Dziś liryczny kraj tego, co produkuje SMD-LED to Japonia.

Podczas pracy z tymi elementami zazwyczaj brane są pod uwagę następujące cechy:

– światło, które może być białe (ciepłe lub zimne), niebieskie, zielone, żółte lub czerwone. Białe światło SMD-LED są produkowane na różne sposoby, w tym metodą RGB, gdy różne kolory są zmieszane z obiektywem lub innym systemem optycznym;

– kraj pochodzenia chipa (zwykle Tajwan);

– strumień świetlny (w lumenach);

– wymagane napięcie;

– liczba kryształów (żetonów);

– niezbędna siła prądu;

– kąt światła (od 45 do 140 stopni);

– obecność lub brak podłoża, często płacą dodatkowo.

Diody LED SMD są szeroko stosowane do oświetlania w różnych obszarach. Są kochani przez projektantów ze względu na ich wysoką jakość bezpieczeństwa i bezpieczeństwa na drodze, pracownicy sfery komunalnej – dla niskiego zużycia energii i wysokiej odporności na wandalizm. Jedynym wyjątkiem od dzisiejszych technologii jest dostępność dużych powierzchni, więc nie są one wykorzystywane w produkcji. Taśmy LED można oglądać w apartamentach, kawiarniach i biurach, w tym w mokrych środowiskach, ponieważ Są pewne typy diod, które nie boją się wody.

Żywotność tych urządzeń jest wystarczająco duża (do 50 000 godzin w przypadku potężnych próbek), dzięki czemu można powiedzieć, że diody SMD-LED są najlepszym narzędziem do oświetlania w przyszłości.