390 Shares 1765 views

Rozwiązłość – to psychologiczny odchylenie czy nowa norma, prodiktovanaya nowoczesny styl życia?

Rozwiązłość – jest to bardzo delikatna kwestia psychologii. To po prostu tak się stało, że pomimo emancypacji nowoczesnym społeczeństwie, koncepcja ta jest w jakiś sposób stara się przejść obojętnie. I to pomimo faktu, że jego badania mogą rzucić światło na wiele aspektów życia seksualnego par.


Więc porozmawiajmy o tym, co kryje się za tym dziwnym słowem? I dlatego wielu seksuologów negatywną opinię o nim?

Rozwiązłość: Znaczenie

Jeśli rozwiązłość opisać w kilku słowach, czym jest seks bez zaangażowania. Takie stosunki seksualne pozbawione miłości i współczucia – to tylko zaspokojenie potrzeb cielesnych. Spanie ze sobą, mężczyzna i kobieta po prostu rozpędzić i nie pamięta, co się stało.

Również pod rozwiązłości obejmować częste zmiany partnerów. Dlatego osoby cierpiące na ten pomysł, dość często szuka nowej przygody na noc. Dla nich to jest jak mania, która prowadzi ich do ciał i dusz obcych.

Czy to choroba?

Niektórzy seksuolodzy uważają to zjawisko za chorobę. Ale to jest złe. Rozwiązłość – jest to raczej psychologiczny nieprawidłowość, zamiast poważnej odchylenia. Zwłaszcza, gdy patrzy się z punktu widzenia wartości, które prezentuje współczesne społeczeństwo kultura.

A jednak czasami rozwiązłość może być pożywką dla powstawania rzeczywistego zaburzeń psychicznych związanych z chorobą. Jednak jest to raczej wyjątek potwierdzający regułę, a nie regułą.

Świat nowych wartości

Przed przejściem do psychologicznych aspektów rozwiązłości, pomówmy o jakim świecie żyjemy dzisiaj. Jak wiecie, wiele czynniki zewnętrzne wpływają na tożsamość człowieka. Wśród nich dominują edukacja rodziców, edukacja i ochrona środowiska.

A mówiąc szczerze, jest to środowisko odgrywa najważniejszą rolę w kształtowaniu naszych preferencji seksualnych. Na tej podstawie, nie dziwi fakt, że dziś rozwiązłości – jest niemal normą. Po tym wszystkim, jeśli przyjrzeć się bliżej, to mówimy o tym na każdym kroku.

Weźmy, na przykład, ten sam reality show, w którym bohaterowie zmieniają swoich partnerów, jeden po drugim. Lub zagraniczne seriale i filmy, które promują rozwiązłość i poligamii w związku. Nie wspominając już o reklamę, która często wykracza poza to, co jest dozwolone wszystko. A wszystko to lawina informacji, taki czy inny sposób, wpływa na kształtowanie się psychiki ludzkiej, co oznacza, że przekonuje go, że przelotny związek – to jest całkiem normalne.

Rozwiązłość: powoduje pociąg do wielu partnerów

Jednak nie tylko środowisko pcha człowieka do chęci opanowania różnych partnerów. Ponieważ oprócz tego istnieje kilka specyficznych czynników psychologicznych, które mogą przechylić szalę w kierunku przeciwnym. Tak, weźmy pod uwagę niektóre z nich:

  1. Pragnienie, aby wyleczyć uraz psychiczny pozostawioną przez nieudanym stosunku. Na przykład, jeśli dziewczyna wyśmiewali z „możliwości” Człowiek, to starać się obalić jego twierdzenia, kładąc się z innymi partnerami.
  2. Pragnienie zemsty. Dość często ludzie mają skłonność do rozwiązłości po ich ulubionym zdradzony. Wiele osób uważa, że jest to w jaki sposób mogą ukarać sprawcę, dając mu do zrozumienia, że nie był jedynym w swoim życiu.
  3. Pragnienie, aby powtórzyć definicje doświadczenia seksualnego. Na przykład, gdy doświadczony szybki orgazm, kobieta będzie go szukać ponownie. Czasami prowadzi to do tego, że zaczyna dotykać partnerów seksualnych, mając nadzieję na znalezienie kogoś, kto może go przywrócić do tego uczucia.
  4. Satysfakcja kompleks niższości. Niektórzy mężczyźni, a czasami kobiety mają seks z wieloma partnerami jedynie w celu podniesienia ich statusu społecznego w oczach innych.

Rozwiązłość i nierówność płci

Kolejny ważny niuans w tej sprawie jest to, że mężczyźni i kobiety inaczej odnosić się do tego zjawiska psychologicznego. Chodzi o to, że normy społeczne, które stawiają ich w niekorzystnej sytuacji.

Na przykład, jeśli człowiek miał wiele kobiet, to jest postrzegany jako udany kochanka i zdobywca serc. W jego otoczeniu jest zdecydowanym liderem, zwłaszcza w oczach chłopców. A najgorsze to może się spodziewać, gdyż jest to piętno kobieciarza, który jest dość łatwy do usunięcia później.

Dla kobiet, wszystko jest inaczej. Tak więc, jeśli dziewczyna była dużo facetów, to reputacja poważnie naruszone. W najlepszym przypadku będzie to nazwać wietrznie, aw najgorszym – spacer. Dlatego kobiety często mają negatywny stosunek do tych stosunków, lub ich starannie ukrywane.

Co jest w stanie prowadzić tego rodzaju stylu życia?

Tak, powinniśmy zacząć od faktu, że rozwiązłość – to źle. Bądź co bądź, częsta zmiana partnerów seksualnych nie doprowadzi do dobra.

Po pierwsze, zwiększa ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Po tym wszystkim, kto wie, jakie choroby ma nową towarzyszkę, a kto był z nim w łóżku przed.

Po drugie, to sposób na życie całkiem zepsuć reputację, z powodu których będzie dość trudno mieć normalny związek.

I po trzecie, prędzej czy później, chęć na seks z nowym partnerem prowadzi do tego, że tożsamość danej osoby ulega zmianie. Po tym, że po prostu nie będzie w stanie dogadać się w małżeństwie, ponieważ będzie ona zawsze być sporządzone na cudzołóstwie.