188 Shares 1592 views

Hiszpański piłkarz Aleix Vidal

Aleix Vidal – hiszpański obrońca, który sprzyja kataloński „Barcelona”. Wciąż tylko 27 lat, więc, że jego kariera jest w pełnym rozkwicie. Aleix Vidal gra na prawej obronie, ale także może grać centrum przodu, z obu stron pola.

Początki kariery

Aleix Vidal urodził się 21 sierpnia 1989 roku w Hiszpanii w katalońskiej miejscowości Valls. Nawet jako dziecko było jasne, że Ales piłkarz – w wieku jedenastu lat, wstąpił do akademii piłkarskiej miejscowego klubu o tej samej nazwie, ale w 2001 roku wziął pogląd na „Barcelona”, gdzie został przyjęty, ale nie na długo. Już w 2002 roku wyjechał do akademii klubu „Cambrils”, a następnie „Gimnàstic Tarragona”, a następnie w „Reus backwardation”, a następnie, w końcu „Espanyol”. Nie Aleix Vidal był w 2007 roku i niemal natychmiast podpisał profesjonalny kontrakt z klubem.

Pierwsze lata

Natychmiast należy zauważyć, że Vidal Ales profesjonalnie debiutował w „klubie Reus' w 2007 roku, kiedy przeniósł się do” Espanol”, że nie dostać się do pierwszej drużyny. W rezultacie, przeprowadzono w dwóch powtórzeniach, a w tym samym trzecia przegrody. Ale nawet tam, spędził tylko dwa mecze, po czym został wysyłać z greckiego „Panthrakikos.” Kiedy wrócił z dzierżawy, klub nie przedłużył umowy z nim, a on przeniósł się do „Gimnàstic Tarragona”, w którym Akademia została uznana już w latach 2003-2004. Tam grał tylko dwa mecze – i natychmiast został wysłany do wynajęcia w „La Pobla de Mafumet”. To właśnie tam, że był w stanie grać cały sezon po raz pierwszy przychodzi na boisku 31 razy i strzelił 7 bramek.

W 2010 roku, 21-letni, miał już wiele klubów, przeniósł się do „Mallorca”, który jest również w trakcie roku grał w zespole rezerwowym klubu – gdzie zagrał 35 mecze i zdobył 6 bramek, stopniowo zaczynają wstać na nogi i przyjść do wielkiego futbolu. Wszystko całkowicie zmieniony w 2011 roku, kiedy Vidal Alesh przeniósł się do „Almeria” – i pozostał tam do już od dłuższego czasu.

Przejście do „Almeria”

Aleix Vidal – piłkarz, który musiał przebyć długą i trudną drogę do sukcesu. Kiedy był w „Almeria”, planowano, że będzie grał dla zespołu rezerwowego. Ale za drugim zespołem Vidal udało się utrzymać tylko jeden mecz – klub zauważyć, że ma dość wysoki poziom, a Ales szansę wykazania się w pierwszym zespole. Piłkarz skorzystał z tej okazji bardzo dobrze w swoim pierwszym sezonie grał 43 gier, strzelając pięć goli. W drugim sezonie poprawił ta wyszła na boisku 45 razy i zdobył siedem bramek – po części dzięki jego staraniom klubu udało się dostać do wielkich lig. I tylko wtedy, gdy „Almeria” wszedł do wielkich lig, Vidal miał swój najlepszy sezon niż przyciąga uwagę większych klubów w Hiszpanii. I po 130 meczów i 19 goli dla „Almeria” w lecie 2014 25-latek przeniósł się do „Sewilla”, który zapłacił mu trzy miliony euro.

Krótkotrwałe w „Sewilla”

Aleix Vidal – pomocnik, który może również grać jako obrońca, więc jego wszechstronność okazał się bardzo przydatny dla „Sewilla”. Podczas całego sezonu Hiszpan zagrał 47 mecze, strzelając sześć bramek – i z klubem zdobył swoje pierwsze trofeum, Puchar Ligi Europy. Znakomite występy „Sewilla” przyciąga uwagę „Barcelona”, jednego z najsilniejszych klubów na świecie, w którym 12-letni Vidal spędził cały rok.

Kataloński klub zaoferował kontrakt Alosza pod które jednak gracz musiałby pozostać bez praktyki meczu o sześć miesięcy, jako „Barcelona” został ukarany grzywną. Vidal zgodził – bardzo trudno było zrezygnować, gdy umowa oferuje globalną patyków. „Sevilla” nie jest łatwo dostać się z powrotem do trzech milionów euro, zapłacone przed rokiem – „Barcelona” dodała kolejne 14 milionów.

Grając w „Barcelona”

Vidal zaproponował, aby przejść do wynajęcia na okres sześciu miesięcy w innym klubie, ale postanowił spędzić sześć miesięcy w „Barcelona” lokalizacji, szkolenie z jego nowych kolegów z drużyny. Kiedy była w stanie grać w nowym klubie, jego usługi nie były potrzebne – do punktu na prawej obronie został rozmyślnie Sergi Roberto. Dlatego Vidal sześć miesięcy pojawił się na boisku tylko 14 razy. Ten sezon rzeczy w futbolu są jeszcze gorsze – do sześciu miesięcy, zagrał tylko pięć gier, sprawdzając dwie asysty. Biorąc pod uwagę fakt, że „Barcelona” w lecie 2017 roku do podpisania młody utalentowany portugalski prawy obrońca Joao Cancela, Vidal może opuścić klub.