700 Shares 7553 views

Buchara (Uzbekistan) – miasto bajek

Buchara – starożytne miasta Uzbekistanu. Pozostaje archeologów budynki użyteczności publicznej i mieszkalnych zostały znalezione. Jak również szkła, monet, biżuterii i różnych narzędzi związanych z 4 wieku pne
Miasto Buchara (Uzbekistan) ma wiek około 2500 lat. Buchara w starożytności była częścią dużego państwa azjatyckie Sogd, który został podbity Aleksandrom Makedonskim. Niedaleko pozostałości starożytnych osiedli zostały znalezione, który jest najbardziej znany z pięknych fresków ze scenami polowania na geparda.


Do centrum miasta jest twierdza Acre, żyło władców i świta za murami był Shahristan że otoczyli dzielnicę kupców. Wielki Jedwabny Szlak przeszedł przez miasto Buchara (Uzbekistan). Kupcy z Chin, Indii, Iranu i innych krajów zostały umieszczone w ponad 60 karawanserajach (jak w dawnych czasach nazywano śniadaniem).

Raz w Uzbekistanie (Buchara – nie jest wyjątkiem) w VII wieku Arabowie przyszedł zaczął się szerzyć islam, został zbudowany wiele meczetów i minaretów, a także dużą liczbę obiektów kulturalnych i madras. Po wielu tysięcy lat zbudowano natomiast mauzoleum Sasanidów pozostaje zadziwiająco piękny, doskonały, harmonijny. kompleksy architektoniczne – Poikalo, Gaukushon, Labi-domów i innych budynków architekci średniowieczu – szczególnie wyjątkowy. Dodatkowo, Buchara (Uzbekistan) przydzielone różne pomniki, zachowane dla współczesnej.

kompleksy architektoniczne – Chor-Bakr, Bakhoutdin, Toshmachit – odznaczają się szczególną atmosferą. Dzięki wybitnych mistrzów starej Buchara (Uzbekistan) jest wyraźnie widoczne w zachowanych zabytków wykonanych w szczególny sposób wyjątkowy.

Miasto magnes przyciąga zaciekawione spojrzenia ludzi na całym świecie. Ogromna część historii z nim związane. wielbłąd karawany z Chin i Europy przez długi czas nie tylko do transportu towarów wzdłuż Jedwabnego Szlaku, ale również informacje o innych cywilizacji i kultur. Te wiadomości odzwierciedlenie w zabytkach architektonicznych Buchara (Uzbekistan), które wyróżniają się oryginalnością.

Buchara – starożytne miasto, takich jak starożytnego Samarkandy. Jego dokładny wiek – jest to tajemnicą dla archeologów. Naukowcy ustalili, że 2,5 tys. Lat temu zaczęły pojawiać się pierwsze osady. Kiedy w przepisach dynastii Sasanidów w wieku 9-10, to rozkwit. W czasie, gdy dynastia panowała Sheibanids, stało się stolicą chanatu Buchary.

Pomimo faktu, że pochowany w Bucharze i islamskich świętych krewnych prorokiem, miasto zawsze była dostępna dla innych religii. Do tej pory w Bucharze otwarto synagogę.

Przez cały czas, to miasto było stolicą poezji i bajek. Zrobiło uczonych i pisarzy – Awicenna, Rudaki i innych znanych i uwielbiony na całym świecie. Mieszkańcy są gościnni i przyjaźni, są zawsze mile widziane i są dumni ze swojej ojczyzny. Wszelkie wycieczka do Uzbekistanu obejmuje wizytę w tym wspaniałym mieście. Każdy użytkownik może zobaczyć, co było pierwotnie Buchara.