149 Shares 1351 views

Co jest słownictwo, a co to jest?

Język może być porównywana z projektantem, w której najmniejsze scalone w większe, a te z kolei – wyrafinowany i przemyślany projekt. Większość małych kostek „lub” cegiełki są dźwięki litery i litery wyświetlane na fonem. Ten dodaje słowa, które następnie tworzą fraz, zdań, tekstu. oferty Fonetyka z dźwiękami. Ale kwestia co słownictwa, badań leksykologii. Z kolei zaangażowany w słownikach leksykografii, w tym sposobu ich przygotowania. Zatem słownictwo języka rosyjskiego – to całość wszystkich jego słów, jego całego słownictwa. Uważa się, że jest on utworzony warstw: możliwe jest zidentyfikowanie wspólnego i ograniczone zastosowanie tego słowa. Oddzielnie można uznać, że takie słownictwo, na przykład reklama, techniczne, medyczne, pożyczone lub nieaktualne. W zależności od tego, jak oceniamy perspektywy słownictwa, możemy mówić o zastosowaniu aktywnego i biernego.


W pierwszym przypadku mówimy o najczęściej używanych słów. Nawiasem mówiąc, dla każdego takiego języka nie jest tak dużo. Dlatego uważa się, że opanowanie jednego tysiąca słów jest w stanie zapewnić 70% zrozumienia i komunikacji. Słownictwo wykształconego człowieka składa się z około kilku tysięcy (do 20-30 tysięcy) słów. Z nich są aktywnie wykorzystywane tylko 4-5 i jesteśmy w stanie zrozumieć wiele więcej w życiu codziennym.

Można analizować słownictwa tym szczególnym momencie w czasie. Na przykład, słownictwo współczesnego języka rosyjskiego ma swoją własną grupę, ale jest znacznie różni się od przypadku słów, powiedzmy, XI i XV wieku. Rozpatrzenie specyficznego słownictwa czasu – to synchroniczny aspekt.

W tym przypadku, można wybrać pewnych warstw. W uzupełnieniu do całkowitego oddzielenia wspólnego słownika i ograniczony zakres zastosowania, można uznać, na przykład z punktu widzenia emocjonalnego zabarwienia. W tym przypadku wyróżnić: neutralny, emocjonalny (uczuciowy), podniesiony, poezja, swojsko, wulgarnych, obscenicznych język. Jeśli słowa bez emocjonalnego zabarwienia może być stosowany we wszystkich stylach iw każdej sytuacji komunikacji mowy tkwi tylko emocjonalny mowy. W książkach, oczywiście, mogą również wystąpić, ale jest to język jako sposób wyrażania siebie. W pracy, raport w oficjalnych dokumentach jest niedopuszczalne użycie wulgaryzmów lub wulgarny język.

Słownictwo może być ograniczone i geograficznie. W tym przypadku wyróżnia się tzw dialektem, to słowo, nieodłączny mówić tylko niektóre obszary. Na przykład, „bakłażan” – słowo dialekt, ale „małe niebieskie” te warzywa są nazywane mieszkańców regionu Kursk, terytorium i Krasnodarskim na południu Rosji. Młodzieżowe slang słowa działa również ograniczone zastosowanie – w tym przypadku pewnej grupy wiekowej. Medycznych lub komputer słownictwo właściwe dla poszczególnych segmentów zawodowych. Inżynierowie działają również słownictwa technicznego.

Jeśli spojrzymy na fakt, że takie słownictwo, A diachroniczny punkt widzenia – to znaczy w historii – możemy wyróżnić nowe (neologizmy), przestarzały (historyzmu i archaizmów) i grupy neutralnej. Słownictwo wzbogaca się kosztem dochodów z innych języków. Odpowiadając na pytanie o to, co jest słownictwo pod względem pochodzenia, nazywamy pożyczył i native rosyjskim. A ponadto możliwe jest podzielenie słowa, biorąc pod uwagę rozwój: większość z nich w pełni zakorzeniło się w języku. Powiedzmy, że dla nas słowo „książka” i „ołówek” nie są już obcymi, ale gdy pochodzą one z języków greckich i tureckich. Jeśli słowo nie jest w pełni wykorzystany, wówczas mówimy o barbarzyństwie ( „vindous”) i egzotyka ( „Signore”, „Matador”, „obiad”).