216 Shares 2498 views

„Scorpion 2M”: rozwój, a zwłaszcza opis

Dzisiaj omówimy SUV „Scorpio 2M”, który został pierwotnie stworzony dla celów wojskowych. armia rosyjska ma na swoim podział światło górskiej brygady. W celu realizacji zadań wojskowych, załoga musi być bardzo zwrotny, poziom siły ognia wymagana wysoka. Ponadto, zespół musi być w kontakcie z jednostkami artylerii i powietrza.


poprzednik

Co do zasady, armia technikę „UAZ”. Jednak samochód, który ma bogatą historię, że nie nadaje się do nowoczesnych warunkach bojowych. Nie była w stanie w pełni chronić zespół, a nie można wstawić dodatkowych pistoletów kulach. I działanie urządzenia tylko do przewozu załogi i ładunku nie jest szczególnie interesujący. W tej chwili, na poligonie wojskowym doświadczeniem niektóre modele, w szczególności UAZ „Scorpio 2M”. Jeśli pokaże swoje najlepsze strony, zostanie on przyjęty.

tworzenie

JSC „ochrona Corporation” bezpośrednio zaangażowany w rozwój nowego SUV „Skorpion-2M”. Od końca 2010 i początku 2011 roku Ministerstwo Obrony ekspertów zaprezentowano jego prototypów. Po ich zbadaniu, wojsko są zainteresowani w tej technice. W 2011 roku, te prototypy zostały przetestowane w praktyce i na podstawie uzyskanych wskaźników utworzonych wymagania dla gotowego modelu. Należy podkreślić fakt, że nie powinniśmy porównywać rodziny samochodów „Tiger”, „Wilk” i „Ryś”, a samochód „Skorpion 2M”. Masa nowych pojazdów jest znacznie mniejsza, czyli ich kategoria waga jest całkiem inna. Tak, aw cech nie jest gorsza od zachodnich odpowiedników montażu.

pojemność

Wojsko wymaga, że urządzenie posiada wysoką przepuszczalność w warunkach terenowych. Wskazane jest, aby pamiętać, że samochód „Skorpion 2M” jest transport 1085 kg. waga brutto opancerzone modyfikacje samochodów, które są przeznaczone do stosowania jako lekkie szturmowy pojazdu – 3500 kg. W przyszłości, podwozie Skorpion 2M „model nie zostanie uaktualniony. Są one przeznaczone na całkowitą masę 5500 kg, z myślą o przyszłości ochrony pancerza, o wadze 700 kg dla klasy 5. i 200 kg klasy 6A. Firma również „Ochrona” powstał niezależne zawieszenie w nowym pojeździe z 310 mm prześwit. Dzięki tej innowacji, nawet niewprawny kierowca może prowadzić samochód na drogach miejskich, jako model stał się odporny. Tak, a drogi nie spowoduje, że samochód, aby pokazać dobre wyniki. „Skorpion 2M” jest całkowicie bezpieczna maszyna. Gdy użytku cywilnego pojazdu przyznano mu kategorię znajomy kierowca „B”. Zarząd nie jest znacznie różni się od konwencjonalnego samochodu.

Silnik Polski z rosyjskim akcentem

W pojeździe wzór „Scorpion 2M” wbudowanym 4-suwowy silnik Andoria 0501 ADCR, silnikiem Diesla, w którym to wraz z turbosprężarką i międzystopniowego objętość powietrza 2636 centymetrów sześciennych. To przyczynia się do wysokiej wydajności tyagodinamicheskih. Moc silnika osiąga szczyt 100 kW. W silniku zamontowany podgrzewacz Eberspecher. Cały sprzęt jest przewidziany na komputerze należącym do produkcji rosyjskiej. Polska firma Andoria-Mot Sp. z oo, na podstawie umowy licencyjnej, będzie produkować silniki w Rosji. Produkowane wyroby staną się głównym nurtem dla sił zbrojnych naszego kraju. W chwili obecnej produkcja silnika ustalana jest na etapie SKD. Jeśli „Scorpion” będą nadal wykorzystywane w rosyjskich siłach zbrojnych, uruchomi masową produkcję. Zakłada ona, silniki 100% wykorzystania. Tak więc, „ochrona” korporacja będzie utrzymywać samochód ponad dziesięć lat i gotową do podjęcia wykorzystania pojazdu. Samochód jest w stanie rozwinąć prędkość – 130 km / h. Ale podczas jazdy na powłoce roadless wskaźniki te są zredukowane do 60-80 km / h. Ten samochód zużywa 14 litrów paliwa. Developerzy stworzyli on dwa semidesyatilitrovyh zbiornika. W tym przypadku możliwe jest do pompowania paliwa, jeśli jeden ze zbiorników uszkodzony.

Manewr, ochrona, ogień

W celu pełnego przetestowania i sprawdzić właściwości samochodu, to przeprowadzono to około 80 laboratoriów, w którym zostało zważone, mierzone i testowane ergonomię w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Na przedmieściach przetestowaliśmy trzy rodzaje samochodu. Pierwszy „Scorpion 2M” otwarta klatka bezpieczeństwa. warunki atmosferyczne pozwalają wyposażyć ją miękką rozgrzanym namiocie. Na następnym typu pojazdu ciała sztywnego. Jest wyposażony w pancerz 5 klasie TH. Wyżej wymienione pojazdy są w stanie przewozić 8 żołnierzy z pełnym stroju. Masa własna trzeciego wagonu, Scorpio „LTA” wynosi 4500 kg. Pojazd ten został zaprojektowany jako lekki decyzji taktycznych, co jest bardzo mobilny, wydajność i niezawodność. Ponadto samochód jest gotowy do czynienia z żadnymi problemami wojskowymi. Maszyna jest w stanie pomieścić pięciu członków załogi.

wniosek

Oczywiście, wielu wojskowych spierać o poziom i rodzaj ochrony dla urządzeń tej klasy. Ktoś oferuje ochronę silnika, jak to będzie szybko opuścić strefę wróg wypalania. Tak więc zespół będzie minimalne straty. Aby chronić siebie, żołnierze będą mogli korzystać z ich osobistą ochronę. Ale inni uważają, że wyjście z pod ogniem nieprzyjaciela nie będzie łatwe zadanie, więc lepiej zarezerwować przedział pojazdu transportowego, który zapewnia dodatkową pracowników ochrony. Więc zrozumieć podstawowe cechy, że samochód „Skorpion 2M”.