94 Shares 8019 views

Ile metrów kwadratowych na osobę jest konieczne, zgodnie z prawem?

Wielu rosyjskich obywateli ma problemy mieszkaniowe związane z rozszerzeniem lub otrzymania przestrzeni życiowej. Wymaga to szczegółowej analizy wszystkich aspektach. Odpowiedź na pytanie o ile metrów kwadratowych jest konieczne dla członka rodziny jednego, nie może dać jednoznaczny. Po pierwsze, w każdym regionie Rosji, zgodnie z ustawą o jednostki, istnieją różne przepisy dotyczące obliczania przestrzeni życiowej. Po drugie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników rachunkowości i dystrybucji obudowy.


Ile metrów kwadratowych położył na osobę w 2014 roku

Ponieważ każdy metr kwadratowy mieszkania jest dość dużo pieniędzy (różnica w kosztach zależy od regionu zamieszkania), na tej podstawie istnieją kontrowersje dotyczące dystrybucji większość z tych metrów na każdego obywatela. Różnice pojawiają się na następujących zagadnieniach:

– Rozwiązywanie sporów w podziale przestrzeni życiowej między krewnymi.

– Rozstrzyganie najemców w nowych mieszkań.

– W wyniku rozpoznania wyjątkowego domu lub niedołężny.

– Zezwolenie na pobyt lub tymczasowe prawa rejestracji i potrzeba zwiększenia przestrzeni ze względu na wzrost członków rodziny.

Ile mocy prawa metrów kwadratowych mieszkania na osobę? Ten LCD zapewnia RF. Dla każdej osoby normalnie powinny mieścić dwanaście metrów kwadratowych. Liczba ta może się różnić w zależności od regionu. Dlatego przy obliczaniu ile położył metrów kwadratowych na osobę, podejmują norm sanitarnych i socjalnych nieruchomości:

– część sanitarnej wyjęte z normą 1 6 m2.

– Drugi komponent społeczny zależy od liczby osób mieszkających w następujący sposób: od 16 m 2 – jeśli mieszkasz trzech członków rodziny i więcej niż 42 m2 dla 2 osób i 33 m 2 na osobę przestrzeni życiowej. W 2014 roku kładli 12 m2, ta zmienia się w zależności od regionu.

obudowa stopa dyskontowa

Istnieje coś takiego jak przy uwzględnieniu stopy obudowy. Utworzenie reguły jest określana przez prawo Federacji Rosyjskiej. To właśnie na poziomie regionalnym jest zdefiniowany jako oddanie człowiekowi metrów kwadratowych. Ustanawia zasady rejestracji obywateli, którzy potrzebują do poprawy ich warunków życia.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na kwestii prywatyzacji, ważne jest, aby mieć wyobrażenie o ile i kto powinien otrzymać prawo. Szczególnie problem ten dotyka tych, którzy stoją w kolejkach, aby otrzymać nową obudowę, aby zastąpić zniszczone lub awaryjnego. Dlatego musimy znać prawo, które określa, ile kładzionych metrów kwadratowych na osobę. W przypadkach, w których ludzie mają przestrzeń życiową więcej niż wymagane przez normy, są w sytuacji win-win, ponieważ będzie miał powierzchnię równą wielkości mieszkania. W przeciwnym przypadku, gdy liczba osób przewidzianych zajmowanych przez lokatorów małej powierzchni, należy się zapoznać z ramami prawnymi, które reguluje dystrybucję metrów kwadratowych dla żyjących obywateli.

Prywatyzacja mieszkaniu umowy społecznej zatrudnienia

W dniu dzisiejszym czasie na obywateli Federacji Rosyjskiej mają możliwość prywatyzacji mieszkań, otrzymane w ramach sotsnayma kontraktu. Proces jest uznanie właścicielowi państwowego lub lokali komunalnych osoby prywatnej. Na tej procedury ma właściwą kategorię obywateli, którzy nie uczestniczą w procesie prywatyzacji w innych lokalizacjach i zajmują przestrzeń życiową w oparciu o sotsnayma umowy. Wymaga to rządy regionalne ubiegać się o prywatyzacji, stawiając pisemną i notarialnie pakiet dokumentów. Prywatyzacja może być realizowana tylko raz. Potencjalni właściciele metrów kwadratowych może stać najemcy o zatrudnieniu socjalnym oraz członków jego rodziny, którzy mają miejsce zamieszkania w tej dzielnicy mieszkalnej. Ze względu na fakt, że przewidziany w mieszkaniu może być duża liczba osób będzie odpowiednie do wystawienia pełnomocnictwa do członka rodziny, który będzie właścicielem problem i zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.

Obliczanie metrów kwadratowych powierzchni w przypadku niepłacenia rachunków za media lub łamania przez lokatorów

Każdy obywatel, zamieszkały na terytorium Rosji, ma prawo do świadczenia grantów jeżeli jego miesięczne dochody poniżej minimum egzystencji. Często jednak, regionalne organy zarządzające poprawił ten fakt na swoją korzyść, poniżej ustalonego poziomu federalnego. W obecności właściciela lub najemcy lokalu mieszkalnego za niepłacenie płatności użytkowych dług od osoby wymaganej zapłaty niezbędnej kwoty długu, w przeciwnym razie rozwiązanie, aby przejść przez sądy. W wyjaśnieniu nieostrożny postawy lokatora lub właściciela nieruchomości do korzystania z usług publicznych on jest zagrożony eksmisją i zakończenia dostępu do potrzeb brownie. W przypadkach, w których istnieje zagrożenie, konieczne jest, aby wiedzieć, ile metrów kwadratowych na osobę jest konieczne. Zazwyczaj eviction występuje w obszarze mieszkalnym, mniejszą, ale nie mniej niż 6 m2 normy dla każdego z nich.

Kwestia przesiedlenia obudowy awaryjne

Kategoria ludzi, którzy mieszkają w Starym i obudowy awaryjne potrzeb w przeprowadzce do nowego miejsca. Władze miejskie w odpowiednim czasie konieczne jest zapewnienie obywatelom mieszkaniowych. W przypadku braku ludzi pieniądze są podane pokój w schronisku, ale tutaj trzeba wiedzieć, ile metrów kwadratowych na osobę jest konieczne do kryteriów mieszkaniowych. Rozmiar pokoju nie powinna być mniejsza niż 6 m2 norm sanitarnych. Może i przeniesienie na mniejszej powierzchni, a co najmniej 10 m2 każda.

Kwestia przesiedlenia zależy od faktu, czy mieszkania sprywatyzowane i dostępności świadczeń. migracja ludzka z prywatyzowanego mieszkania wymaga dostarczenia urządzeń, równej wielkości. Ile metrów na osobę jest to konieczne, tak jak powinno być udzielone, nie biorąc pod uwagę liczbę osób zameldowanych w mieszkaniu. Są to rzadkie przypadki, gdy mieszkanie, dom może być stosowany przez państwo dla własnych potrzeb. Na przykład, miasto jest gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, konkursy, mistrzostwa. Deweloperzy Placówki sportowe jest niezwykle ważny kawałek ziemi, na którym znajduje się mieszkanie. W takich sytuacjach osoba ma prawo do ubiegania się o przesiedlenie w salonie, co jest porównywalne z wymogami regulacyjnymi miejscowości, w której żył.

Mieszkanie znajduje się od Ministerstwa Obrony

Powierzchnia mieszkalna z Ministerstwa Obrony są obywatelom na tej podstawie, co do zasady, to jest wojsko. W tym przypadku, 18 m 2 na osobę. Ta postać także różni się w zależności od regionu. W procesie formułowania obywateli z tytułu kategorii wojskowej z badania wszystkich potrzeb życiowych jednostek wojskowych w większości swoich spraw uregulowanych h. 5, art. 50 LC RF. W oparciu o nią, stopa obudowa jest regulowana przez władze lokalne i nie może go przekroczyć.

prawa poziomie wojskowych regulacji jest dalekie od ideału i wymaga jeszcze trochę pracy. Norma z mieszkania na podstawie umowy sotsnayma, który jest własnością federalną, czy w czasie, będąc federalny, przeniesione do własności komunalnej, jest nie mniejsza niż 18 metrów kwadratowych. m na osobę. Wielkość obszaru może przekroczyć pewnej szybkości, jak to opisano powyżej, ale nie więcej niż dziewięciu metrów kwadratowych na najemcy. Ponadto, może zostać podwyższona w przypadku obudowy samotnego człowieka, krewny zmarłego serwisanta lub zwolnienie ze służby.

Oprócz zasad podziału nieruchomości, dla personelu wojskowego przewidziane dodatkowe środki w celu zapewnienia mieszkań socjalnych. W szczególności, jeśli w rodzinie wojskowych, czyli umowę o świadczenie usług, musiał schronić się w leasingu, w tym celu przewidziane rekompensaty.

– Na federalnych miastach wysokości odszkodowania za najem mieszkań umieścić do 15 tysięcy rubli ..

– Dla ośrodków regionalnych i innych miastach w kwocie równej 3,6 tysiąca rubli ..

– Dla rodzin wojskowych żyjących w innych miejscowościach, kwota wynosi 2,6 tysiąca rubli miesięcznie ..

Jeśli więcej niż 3 osób, spodziewany jest wzrost kwoty odszkodowania w wysokości 50% w rodzinach serwisanta. Ten sam dodatek jest umieszczany rodzinom zmarłych lub zabitych wojskowych, pod warunkiem, że liczba członków rodziny – więcej niż 4 osób.

Zapewnienie przestrzeni życiowej na umowie społecznej zatrudnienia

Obecnie popularne kwestie rekrutacji społecznej. Pomieszczenia dla życia na zatrudnianie socjalnej przyznawanej różnych kategorii obywateli, w tym ubogich i tych, którzy potrzebują poprawy warunków życia. W celu uzyskania obywateli o niskich dochodach do mieszkań socjalnych, konieczne jest, aby się zarejestrować. Najpierw trzeba wiedzieć, ile metrów kwadratowych na osobę jest konieczne, aby dostać się na listę oczekujących. Zasady te są wyrażone w Kodeksie Mieszkaniowej i prawodawstwa regionalnego.

1. Najemcy mieszkań socjalnych nie powinno być domów lub żyją z krewni.

2. Obywatel obszar zajęty będzie przynajmniej położył – 12 m 2.

3. pomieszczenia, w którym ludzie żyją, nie spełnia wymagań.

4. Obecność konkubinacie osób cierpiących na choroby przewlekłe i mają własną przestrzeń życiową.

Mieszkania dla osób, które wymagają rozszerzenia obszaru oraz poprawy warunków życia, są w kolejności, w zależności od terminu złożenia wniosku. Wyjątkiem jest pewna grupa ludzi – osób niepełnosprawnych, sierot i dzieci, które zostały pozostawione bez opieki rodzicielskiej, a także obywateli, która nie nadaje się do dalszego salonie i jest przedmiotem poważnego remontu lub rozbiórki.

Standardowe wskaźniki mieszkań w Moskwie

Mieszkających w mieście Moskwa, powierzchnia obudowy umieszczono z funduszu miejskiego na podstawie istniejących programów powierzchni obudowy nie mniejszej niż normy ustawowej.

Na podstawie złożonego wniosku, właściciel mieszkania może stanowić obszar równy ustalonych norm. Jego wielkość jest minimalna, a średnio w Rosji, 18 m 2. Obywateli, którzy mieszkają w mieszkaniu razem i zrobiono na płycie lub potrzebujesz pomocy władze miasta do zmiany ich warunków życia, zgodnie z programem mieszkaniowym miasta Moskwa są oparte na normach ustalonych przez jedną osobę. Grupa wnioskodawcy koniecznie obejmuje:

– Drobne dzieci lub dzieci, które urodziły się po deklaracji rodziców.

– Obywatele, którzy przyjęli do rejestracji, na stałe zamieszkały w danym obszarze i potrzebują lepszych warunków mieszkaniowych.

Obywatel może uzyskać dużą wielkości obszar niż jest, ale nie więcej niż dwa razy (głównie gdy jest apartament lub pokój w akademiku).

Ile metrów kwadratowych na osobę jest konieczne w rejonie Moskwy

Wielkość obszaru mogą być świadczone w sposób następujący:

1. Rodzina składa się z dwóch małżonka otrzymuje sprzedaż powierzchni 44 m2.

2. Rodzina z dwojgiem ludzi, którzy nie są małżeństwem, płasko powierzchnię 50 m 2.

3. Jeśli rodzina składa się z trzech osób, to dostaje dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 62 m 2.

4. Rodzina z trzech osób, które obejmowały nie małżonek otrzyma dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 72 m 2.

5. rodzina, składająca się z czterech lub więcej osób otrzymało mieszkania w wysokości 18 metrów kwadratowych dla każdego z jej członków.

Obywateli cierpiących na różne typy chorób przewlekłych, trzeba zapewnić osobne dzienną w postaci jednego pokoju mieszkania lub, gdy to możliwe, w celu przydzielenia oddzielny zamkniętej przestrzeni. Osoby z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego muszą znajdować się w budynkach, które spełniają warunki określone w programach rehabilitacyjnych.

Indywidualne preferencje i sugestie obywateli o miejscu lokalizacji domu, liczby pokoi, pewnego podłodze, obecność oddzielne lub wspólne jednostki sanitarnej i tym podobne nie są brane pod uwagę.

Małoletnie dziecko i problemy mieszkaniowe

Czy to możliwe, aby zapisać dziecko, które nie osiągnęło pełnoletność w mieszkaniu? Ekstrakt może być pociągnięty przez sąd tylko wtedy, gdy właściciel z jakiegokolwiek powodu nie jest już właścicielem. Dziecko nie może mówić w sądzie, jako że pełna odpowiedzialność za to ponosi rodziców i opiekunów. Wpisz się być problematyczne w przypadku, gdy dziecko jest w pełni uczestniczy w transakcji projektu mieszkaniowego w nieruchomości. Praw i interesów dziecka do ochrony organów opieki społecznej. Za zgodą tego ostatniego może okazać się sprzedawać, wymieniać lokali mieszkalnych, bez uszczerbku dla interesów dziecka. Jeżeli mieszkanie jest już własnością, a dziecko w niej zarejestrowany, z ekstraktem będą musieli poczekać aż do pełnoletności. Gdzie zarejestrowany rodzic, powinien być zarejestrowany i ich dziecko. Dlatego, jeśli istnieje potrzeba, aby do mieszkania Sprzedaż, potrzebują ojca lub matkę być zarejestrowany w każdym pomieszczeniu mieszkalnym.

Młoda rodzina i warunki przyznawania lokali mieszkalnych

Młoda rodzina ma szansę na nowe mieszkanie na podstawie pewnej liczby metrów kwadratowych na osobę, co pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Aby to zrobić, trzeba wziąć udział w programie, ustanowionego przez państwo, które jest ważne do końca 2014 roku. Aby dostać się do tego programu, rodzina musi znajdować się w małej wielkości obszaru i mieć stabilną dobre dochody do zapłaty płatności hipotecznych. Ponadto trzeba mieć pozwolenie na pobyt w tym regionie od ponad dziesięciu lat. Kategoria wiekowa jest również ograniczona – poniżej 35 lat w momencie uczestnictwa w programie. Członkowie rodziny nie miało znaczenia. władze regionalne muszą ustalić, z zastrzeżeniem tych warunkach rodzinnych, czy też nie. W każdym regionie – ich standardy danych na temat sytuacji w przestrzeni osobę, stawki wahają się od 8 do 18 m 2. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jeśli rodzina ma odpowiednią podaż funduszy na zakup własnej przestrzeni życiowej, to nie będzie mógł uczestniczyć w tym programie.

Aby wziąć udział w programie pod warunkiem, że poniższy wykaz dokumentów:

  • Oświadczenie sporządza się w dwóch egzemplarzach.
  • akt małżeństwa.
  • Dowód tożsamości.
  • Dokumenty potwierdzające dochody rodziny (w przypadku otrzymania funduszy pożyczkowych).
  • Dokumenty potwierdzające, że rodzina naprawdę potrzebuje, aby otrzymać dotacje (wyciąg z domu o liczbie mieszkańców w danym obszarze, dokumentów dotyczących rejestracji państwowej własności lokalu i inne).