838 Shares 4246 views

Myrtle z houseplant. Opieka domowa

Myrtle jest rośliną domową o właściwościach bakteriobójczych i antyalergicznych. Wybierając kwiaty w przedszkolu, rodzice mogą bez obawy, aby zatrzymać ich wybór na jej temat. Więc mogą nie tylko dbać o zdrowie swoich dzieci, dzięki wyżej opisanym właściwościom, ale także zaszczepić w nich poczucie odpowiedzialności, ponieważ roślina musi być zadbana.

Wybierz miejsce

Najlepszym miejscem, w którym myrtle roślinne będą czuć się dobrze, będzie parapet ze wschodnią, południową lub północną orientacją lub oszklony balkon. Doskonale toleruje przeciągi iw takich warunkach intensywnie wydziela fitokonidony, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniu. Ponieważ jest to roślina o podtektach, pożądane jest, aby utrzymać reżim temperatury w zakresie +5 … + 11 ° C. Jednak w zimie wytrzymuje również temperaturę zerową, aw lecie – do + 40 ° C.

Troska

Mycie roślin wymaga codziennego użytku. Potrzebuje dużo światła, kwiat doskonale toleruje godziny po południu bez cieniowania. Dzięki ciągłej uwagi można osiągnąć szybkie kwitnienie. Latem instalacja wymaga częstego natryskiwania, a zimą próbuje ją trzymać z dala od urządzeń grzewczych. Podlewanie roślin powinno być umiarkowane, nie pozwól na wysuszenie ziemskiej śpiączki. Jednak nadmiar wody wpływa na myrtle roślin w pomieszczeniach jest śmiertelny. Dlatego w celu uniknięcia rozkładu korzeni należy usunąć nadmiar wody z naczynia.

Przeszczep

Przeszczep mirtowatej rośliny domowej należy wykonywać w miarę potrzeb (wiosna-lato) przy użyciu słabo kwaśnej gleby. W tym celu dodaj do zakupionej mieszanki próchnę i piasek gruby. Ustal potrzebę przeszczepu roślin, analizując czy gleba wysycha podczas nawadniania mirtu w ciągu dnia. Jeśli tak się stanie, nadszedł czas, aby "przenieść" myrtle w roślinę do większego garnka. Jak rośnie, musi być uformowane przez szczypanie niektórych pędy, więc korona stanie się grubsza i bardziej zwarta.

Reprodukcja

Propagacją kwiatu mogą być sadzonki lub nasiona. Podczas używania nasion niektóre cechy odmian mogą zostać utracone. Podczas rozmnazania sadzonek ważne jest, aby wybrać je z zdrowego, aktywnie uprawiającego rośliny. W tej kwestii priorytetem jest wybranie pół-podłużnych pędów bieżącego roku. Sadzonki zakorzenione są dość dobrze w warunkach cieplarnianych, przy temperaturze powietrza + 25 ° C i przy użyciu stymulantów korzeniowych.

Kontrola szkodników

Kiedy myrtle jest dotknięty białaczką, mięśniakiem, shchitovką i ślimakami, leczenie "Aktara" jest skuteczne raz w tygodniu przez miesiąc lub w bliskim traktowaniu "Aktellik" (można je połączyć). Jeśli roślina jest zarażona kieszonką lub mealjakiem, można spróbować mechanicznie zniszczyć pasożyty. W tym celu potrzebujesz małej pędzelki zanurzonej w 96% alkoholu lub 70% alkoholowej nalewce nagietka, wytrzeć wszystkie zatoki, pędy i tułów. Leczenie powinno być przeprowadzone jako pojawienie się pasożytów. Aby zwalczać roztocza, wystarczy tylko rozpylać roślinę często w gorące dni i zapobiec wysychaniu śniady ziemskiej, aby zapewnić dostęp do jasnego światła słonecznego.