182 Shares 3795 views

Czego potrzebujesz na szczęście

Być może każdy zapytał samego siebie: co człowiek potrzebuje do szczęścia? Dużo pieniędzy, udanej kariery, doskonałego badania … i rodziny, dzieci, wielkiego domu i psa. Albo zdrowie, trzeźwy mąż, wierna żona? A może trochę wszystko? Czy po prostu dużo? Okazuje się, że nie ma jednej formuły szczęścia. Wszyscy widzą w nim coś własnego, bolącego, tego, czego brakuje w tym okresie swojego życia.


Szczęście nie jest w pieniądzu?

Żartujcie sobie z tym, że szczęście jest w pieniądzach, czy też nie w nich, wiele zostało wynalezione. Oczywiście, pieniądze są łatwiejsze z pieniędzmi, ale czy jest to szczęśliwe? Ile przykładów dziwnych ludzi bogatych rozrywki, ich pragnienie adrenaliny, niebezpieczeństwa, zakazu. I wszystko od poczucia sytości, gdy zarobione (lub dziedziczne) pieniądze wystarczą na wszelkie kaprysy. Nie ma się dążyć, nie ma nic do osiągnięcia – to nudne. Z drugiej strony sytuacja "od wynagrodzenia do wynagrodzenia" nie przyciąga bezchmurnej egzystencji. Więc ile pieniędzy jest potrzebne do szczęścia? Być może w ogóle, a być bardziej precyzyjnym, poczucie szczęścia z pieniędzmi, jeśli jest połączone, a następnie pośrednio. I wiele filmów na ten temat zostało zastrzelonych, a książki zostały napisane, a prawdziwe życie stale rzuca przykłady. Wtedy niechcący na uwadze i mówi o raju i chatce.

Szczęście – w miłości, rodzinie, dzieci?

Być może ten postulat jest najczęstszy wśród ludzi. I to nawet nie przypadkowe, ponieważ potrzeby prokreacji, przynależności do kogoś (czytane: w rodzinie) są podstawowe. Cóż, natura kobiety wymaga, aby była małżonka, dzieci. Okazuje się, że ich obecność w życiu powinna już uszczęśliwić ludzi? Nie, nie, tu nie jest tak proste. O zdradzie, przemoc domowej, kłótnie, skandale, rozczarowanie, kryzysy życia rodzinnego i nie mogą mówić. Ale nadal istnieją pojedyncze natury, choć według ich statystyk i nie więcej niż trzy procent. I są tacy, którzy świadomie nie chcą mieć dzieci – beztroski. Ale czy warto powiedzieć, że są nieszczęśliwi? Oczywiście, że nie! Przeciwnie, obecność pary i / lub dzieci będzie postrzegana przez nich jako zagrożenie dla bezchmurnej egzystencji. Okazuje się, że nie ma jednego przepisu na szczęście .

Najważniejsze – zdrowie?

Więc może to, czego potrzebujesz dla szczęścia – czy to wspaniałe uczucie? W końcu mówią: byłoby zdrowie, wszystko inne pójdzie. Ale jak wtedy być z osobami niepełnosprawnymi? Wśród nich są skuteczni profesjonaliści, szczęśliwi matki, ojcowie, ukochani małżonkowie. A starsze osoby, które straciły zdrowie, a priori, idą do kategorii nieszczęśliwej? Ale tak nie jest! Są ci, którzy w głębokiej starości czują się szczęśliwi i umierają z uśmiechem na ustach.

Szczęście – czy jest?

Okazuje się, że każdy z "składników" bezchmurnego życia ma pewne ", ale". W tym przypadku, co jest potrzebne do szczęścia? A może to wcale nie jest? Raczej szczęście leży w harmonii. Między naszymi pragnieniami, możliwościami, emocjami. W chwili, gdy ta harmonia przychodzi, osoba czuje się szczęśliwa. Ale jak tylko równowaga zanika, poczucie szczęścia zostaje utracone. To w naszej głowie, w wymyślonych, a czasami na wymyślonych kompleksach, na pragnieniach, marzeniach. Poczuj nasze szczęście, nasze obawy, niepokój, nadaktywność, chęć dogania się wszędzie i wszędzie. Często jest on utrudniony przez nałożone na siebie poczucie winy, gdy człowiek stawia się "blokami". "Jestem winny, czy mam prawo być szczęśliwym po tym? Nie! "- podświadomie (a czasami celowo) my deduce, a nie pozwalamy się uśmiechać, kochać, być kochanym, szczęśliwym. Rodzaj dobrowolnego masochizmu.

Dlatego pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz do szczęścia, jest zaprzestanie podejmowania własnego interesu. Jak żałosne i banalne, jak się wydaje, szczęście jest naprawdę w nas. Jeśli dana osoba lubi czuć się nieszczęśliwa – będzie tak samo, niezależnie od tego, co inni lub mówią, co dzieje się w jego życiu. Ale nic nie może mu przeszkodzić, a przeciwnie.

Po drugie, musisz ustawić sobie rzeczywiste cele. Na przykład, jeśli przekonasz się, że na szczęście potrzebujesz filiżanki kawy rano, najprawdopodobniej poczujesz wewnętrzną harmonię, popijając napój orzeźwiający na śniadanie. Ale jeśli masz pewność, że to, czego potrzebujesz do szczęścia, rodzi się w rodzinie zamożnych rodziców, na przykład na księżycu z nieba – wtedy poczujesz się niezadowolony, że nie będziesz wiedział o tym śnie. I to nie pragnienia powinny być bardziej przyziemne. Raczej bardziej adekwatne i możliwe do osiągnięcia.

W końcu ktoś rzeczywiście jest kowalem swojego osobistego szczęścia. Jest, a ten fakt jest bez wątpienia. Jednak to, czego potrzebujesz do szczęścia, każdy definiuje samego siebie. Najważniejszą rzeczą, w dążeniu do tego, nie zapominaj, że szczęście nie powinno być ostatecznym celem (czego dążymy), ale sam proces (co się z nami dzieje).