359 Shares 4794 views

Egalitarny rodzina – rodzina, w której oboje małżonkowie na równi

Czas nie stoi w miejscu, a wraz z nim zmieniają ludzkie relacje i społeczeństwa jako całości. Zamiast patriarchalnej urządzeniem komórkowym społecznej pochodzi egalitarnego rodzinę. „Co to jest?” – pyta czytelnik. To jest tematem naszej rozmowy. Jeśli odsłonić wszystkie karty na raz – die romans. „Nie powinno być w pośpiechu” Dlatego.


Definicja i objawy

Egalitarny rodzina – związek, w którym żaden z małżonków nie rości sobie pretensji do władzy, jest ona podzielona równo między mężczyznami i kobietami. To samo dzieje się z ról społecznych i obowiązków domowych. Nie ma podziału na „męskie” i „żeński”. Czy ktoś, kto może.

Oczywiście, taka egalitarny rodzina? Funkcje, które ją charakteryzują naśladowania.

 1. Prymat indywidualnych interesów rodziny (klanu). W praktyce oznacza to, że każdy członek rodziny nie tylko chce spełniać swoją rolę rodziny, płci, ale również coś osiągnąć w danej dziedzinie zawodowej. Więc relacja w kolejce tak, że mąż i żona miała miejsce na kreatywność i realizacji.
 2. Rodzina stworzony wzajemne pożądanie mężczyzn i kobiet. Czynnikiem decydującym jest osobistym wyborem. Oto, jak się wydaje, nie wymaga wyjaśnień. W teorii egalitarnej rodziny – to edukacja, która jest tworzona tylko dlatego mężczyzna i kobieta kochają się nawzajem. Ale, jak wiemy, teoria i praktyka nie zawsze są zbieżne.
 3. Pod jednym dachem, nie żyją ponad dwa pokolenia (rodzice i dzieci).
 4. Para planuje razem dzieci.
 5. Niewiele dzieci. Ze wszystkimi tego konsekwencjami: nacisk kładzie się na „jakości” dzieci, a nie „ilość”. Taki jest cel do żony jak najwięcej, aby przygotować dzieci do życia społecznego: jak wychowywać, do tego stopnia, że pomoże potomstwo dostać dobrą, ciekawą i dobrze płatną pracę. Ponieważ dzieci nie jest wiele (jeden lub dwa), to mężczyzna i kobieta nie zapomina o sobie i łączenie rodzicielstwa z innych ról społecznych. Jako nieuchronny skutek: seks jest postrzegany jako źródło przyjemności, a nie sposób reprodukcji.
 6. Wysoki stopień mobilności społecznej i geograficznej. Po prostu, mówiąc: „gdzie urodził się tam i poręczna” nie chodzi o członków rodziny egalitarnych. Ludzie zmieniają pracę i przenieść w razie potrzeby. Nie znaczy to, że łatwo i za darmo, ale tragedia to też nikt nie robi.
 7. Posiadania i dziedziczenia własności rodziny małżonków są równe pod względem prawnym.

Egalitarny rodzina – to rewolucyjna rzecz, która pozwala „oddychać” i zarówno mężczyzn jak i kobiet. Ale bez porównania z innymi rodzajami relacji rodzinnych urządzenie nie może w pełni docenić jego wartość.

Rodzaje rodziny. patriarchat

Jakie są alternatywy? Istnieje również patriarchalny i matriarchalne rodziny. Bardzo krótko powiedzieć o nich, aby zrozumieć różnicę.

Charakterystycznymi cechami patriarchalnej rodziny:

 1. Prymat jednostki nad interesami rodziny.
 2. Tworzenie komórek nie jest podyktowane osobistego wyboru i miłości mężczyzny i kobiety, oraz interesów gospodarczych członków rodziny, którzy są częścią formacji „patriarchalnej rodziny”.
 3. Rodzina mieszka „wielkie roje ciało.” Pod jednym dachem mogą żyć przez kilka pokoleń i gałęzi rodziny.
 4. Wiele dzieci. I ona też jest podyktowane interesem gospodarczym. Więcej dzieci – więcej pracowników.
 5. Kobieta nie może przerwać ciążę, nawet jeśli chce. To jest zabronione przez kodeks rodzinny. O wszelkich planów powstania kwestii dzieci. Woman „owoce”, dopóki nie mogę.
 6. Zmiana miejsca zamieszkania lub pracy w takiej rodzinie nie może być brane pod uwagę. Taka edukacja jest bardzo niezdarny w sensie społecznym.
 7. Uznaje prymatu tradycji i zwyczajów, osobiste preferencje i wartości nie są brane pod uwagę.
 8. Własność i inne kosztowności są dziedziczone wyłącznie w linii męskiej.

Trzeba powiedzieć, że „demokratycznej postawy” – pojęcia, które nie są dobrze znane ludziom, którzy mieszkają w patriarchalnej kanonicznego?

matriarchat

O matriarchat jako system społeczny mówienia bardziej trudne, ponieważ wiele osób nadal wierzy, że tak nie było. Erich Fromm natomiast, odnosząc się do Bacha, pogląd ten zaprzecza. Innymi słowy, debata trwa. Problem polega na tym, że kiedy ludzie mówią o dawnych czasach, nie historia, archeologia i mitologia połączyć razem i oddzielone od siebie nie jest możliwe. W każdym razie, to było tak dawno temu, że o tym mówić szczegółowo jest trudne, tylko te znaki wskazują, że dokładnie znana:

 1. Rodzina tworzone wokół kobiety, nie mężczyźni.
 2. Dziedziczenia i własności wartości przekazywane za pośrednictwem linii matki.
 3. Rodowód uważany przez matek i żeńskich przedstawicieli rodzaju.

Matriarchat – z pewnością interesującym zjawiskiem, zwłaszcza „nowoczesna wersja” kiedy formalnie status związek „egalitarny rodzinnym” (jest to oczywiste, że jest), i faktycznie matriarchalne, gdzie człowiek – podwładny elementu (tak samo jest z patriarchatu, gdy żona jest uzależniona od męża na formalnej równości stron).

Zawarcie rozmowę o rodzajach rodzin, na przykład, że zwolennicy zarówno matriarchalnego i patriarchalnej rodziny w świecie jest wystarczająco dużo. Ponadto, istnieją kraje, w których funkcja modelu, ich sukces Zachodu trudno jest ocenić.

Małżonkowie zamienności bytowe

Po pobieżnym zbadaniu sposobów jednostki rodzinnej, stało się jasne, dlaczego egalitarny typ rodziny jest korzystna dla niektórych ludzi i niektórych kobiet. Jednak spojrzeć na to z różnych stron.

Zalety:

 • równość;
 • zrozumienie;
 • wolność;
 • mobilność;
 • Dialog jako środek istnienie rodziny.

Na papierze, model, jak dobrze, że trudno jest znaleźć wady. W tym momencie musimy pamiętać, że Rosja ma silną tradycję, że nie jest wszędzie wokół nas ludzie wspieranie postępowych idei w ogóle, a pomysł z rodziny, w której każdy członek rodziny nie zrobić czegoś, co wymaga rolę płci od niego, i co można szczególności. Dlatego też, jeśli zauważyć braki, na przykład: model może powodować indywidualnej nietolerancji u niektórych osób, a także kształcić kompleksów, jeśli para uprawia „równym małżeństwo” w patriarchalnym otoczeniu.

równość społeczna mężem i żoną

Egalitarny małżeństwo obejmuje nie tylko prawa, ale również obowiązki jako żony i męża. Fakt, że w tym systemie, mężczyźni i kobiety są wymienne redystrybucji priorytety. Na przykład, pieniądze przestaje być problemem człowieka. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ jej mąż nie czuł się samotny w tym sensie, że nie wie, kiedy mu się, że coś się wydarzy, moja żona nie tylko moralnie, ale także finansowo. Z drugiej strony, to jest złe, bo kobieta i mężczyzna nie może odwołać się do ról płciowych i świadomość ludzka używać epicką frazę: „Jesteś człowiekiem!” Albo: „Jesteś kobietą!”. Tu każdy członek rodziny odpowiedzialny za siebie i dla wspólnego potomstwa.

emocjonalne bogactwo

Z podstawowych zasad takiego małżeństwa następuje Inną cechą rodziny egalitarnej, który rządził w podtytule. O dziwo, być może, aby przeznaczyć emocje w związku w oddzielnej grupie. Ale ponieważ model zapewnia jakościowo różne interakcje, dlaczego nie powiedzieć, że równość ma korzystny wpływ na psychologiczny klimat w rodzinie? Kocham kwiaty, jeśli rośnie na glebie wolności. I represje wystarczy do czynienia z nieprzyjemnym, molestowania nie można nazwać miłością. Gdy jeden z małżonków nie szanuje, nie doceniać innych, i tak trwa przez całe życie, piętrzą się przestępstwa, a nawet niewypowiedziane, zatruwają środowiska rodzinnego.

Egalitarny małżeństwo jest postrzegane w tym kontekście i kompletne przeciwieństwo patriarchat i matriarchat. Nie sądzę, że to jest jakiś ideał. Przede wszystkim prawdziwie równe stosunki są tak mało (z jakiegoś powodu, omówione poniżej), a po drugie, w większości w formie egalitarnych rodzin są zadowoleni – nowoczesny patriarchat i matriarchat. Na przykład, gdy zarówno praca, ale w porządku rzeczy, gdy mężczyzna mówi: „To jest kobiecy biznes” Żona czasami przypomina: „Bądź mężczyzną!” Uważamy, że czytelnik rozumie, co masz na myśli. Oczywiście, można powiedzieć, że egalitarne rodzina, jak każdy syntezy, zawiera w formie strzał jakości tezy i antytezy, z zastrzeżeniem prawa dialektyki heglowskiej. Ale interpretacja – to kwestia gustu.

Egalitarny małżeństwo – edukacja kruchy

Okazuje się, że równy małżeństwo – to czysta przyjemność? Niezupełnie. Prymat indywidualnych zainteresowań nad rodziną jest obarczona wieloma problemami. Na przykład, można zapamiętać folię i „Świat według Garpa” książki. Kiedy para próbowała sobą nie ogranicza ani nawet możliwe, aby wybaczyć niewierność. Żona Garpa jakoś uporać, a on – nie. Ponadto, nie należy myśleć, że demokratyczna małżeństwo polega anarchię moralną i swobodę seksualną. Przeciwnie, jest ilustracją skutków błędnej interpretacji wolności i równości. Jednostka ta rodzina jest odpowiednie tylko dojrzałych ludzi, którzy są gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność. Jeśli rodzina i małżeństwo – sposób przystosowania się do życia, jest mało prawdopodobne, aby równe i wolne od relacji represji – to jest to, czego potrzebujesz.

Wreszcie, wolność – to w porządku, ale to potrzebne zwyczaj, i trzeba mieć pewien stopień inteligencji, aby wiedzieć, gdzie zaczynają się i kończą w odpowiednich obowiązków. W słowach Bernard Shou: „Wolność oznacza odpowiedzialność, dlatego większość ludzi boi się jej.” I bez wolności nie ma na celu stworzenie równych i emocjonalnie naładowanych relacje. Współczesne życie oferuje minimum trzech modeli do wyboru do budowania relacji. A to tylko globalne możliwości i znacznie zróżnicowanie między praktykami! Dlatego też, każdy decyduje za siebie.