436 Shares 3893 views

Lokalizacja ludzkich narządów jamy brzusznej.

Ludzka anatomia jamy brzusznej jest bardzo interesujące dla tych, którzy nie są jeszcze wystarczające wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego bliższe spojrzenie na wewnętrznych organów ludzkiego ciała. Jamy brzusznej zawiera przestrzeń poniżej przepony w organizmie ludzkim, i który wypełniony jest narządów jamy brzusznej. Jama brzuszna są oddzielone od skrzyni za pomocą membrany. W dolnej części brzucha ruchów w okolicach miednicy.


Jakie jest położenie narządów jamy brzusznej? Podzielony jest on bezpośrednio do otrzewnej i przestrzeni, która nazywa się zaotrzewnowej. Linie go na błonie surowiczej, zwracając się do trzewi jamy brzusznej. Anatomii jamy brzusznej jest skonstruowany w taki sposób, że ze względu na obecność nabłonkowych powierzchni ciała i płynu surowiczego usunięto powierzchnie tarcia ciał w kontakcie ze sobą. Ściany brzusznej w przód i na boki ogranicza położenie narządów jamy brzusznej oraz z przewodu pokarmowego, wątroby, śledziony, pęcherzyka żółciowego, nerek, nadnerczy, moczowód. roi również mięśni ściany formacji, łącznej tkanki, tkanki tłuszczowej. Naczynia krwionośne nosić ukrwienie wszystkich organów.

Położenie narządów jamy brzusznej zachowane w pozycji pionowej przez mięśnie przedniej ściany, zwane brzucha. Ponadto, mięśnie chronić narządy wewnętrzne z różnych wpływów zewnętrznych.

W górnej części otrzewnej jest żołądek, który jest wykonany z przetwórstwa spożywczego. Objętość spożywanej żywności wpływa na wielkość żołądka. Na pierwszy rzut oka wygląda jak worek. Żołądek reprezentowane zasadniczą część (część wlotowa) korpusu, oraz dolną część wylotową.

Wyjście z żołądka pozwala przewodu pokarmowego, który jest nazywany jelito, kończąc na odbyt. To jest ściana jelit pochłaniają znaczną część składników odżywczych.

Śledziona – izolowane narządy układu limfatycznego. Jednakże, ze względu na swoje położenie, jest wykonany silniejszą więź układu krążenia. Śledziona ma wydłużony korpus i znajduje się pod lewym górnym kwadrancie. Jego rola jest bardzo ważna w procesie wymiany, zwłaszcza jeśli jest to związane prasować metabolizm.

Dziedzina górnej części jamy brzusznej wykonuje wątroby. Z wiązadeł jest przymocowany do ściany jamy brzusznej, membranę i bezpośrednio do żołądka i jelit. Obejmuje ona wątrobach osłonkę włóknistą. wątroba miękką strukturę, lecz gęsta, o czerwono-brązowy kolor. Podstawową funkcją wątroby – jest tworzenie żółci i jej wyboru.

Pęcherzyka żółciowego jest częścią układu pokarmowego systemu. Jego funkcje – nagromadzenie żółci i jego stężenia, oraz regulacji i utrzymywania ciśnienia w kanale na odpowiednim poziomie. Organ ten znajduje się w prawej części wątroby w dolnej części. Kształt pęcherza żółciowego jak gruszki. Wydłużenie jego ścianek pozwala pomieścić dwie sto mililitrów cieczy.

Nerki są jednym z najważniejszych narządów. Znajdują się one po obu stronach kręgosłupa. Ich zadaniem jest przeniesienie produktów końcowych powstałych w wyniku metabolizmu i wydalania płynów z organizmu.

Nad górną częścią nerki, nadnercza. Posiadają one substancję mózgu, odpowiedzialne za wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny w krwi. produkcję lipidów występuje w korze mózgowej.

Lokalizacja jamy brzusznej pod kontrolą USG. Jego metoda jest jedną z najbardziej przystępne cenowo, bezpieczne i bezbolesne, co pozwala zdiagnozować chorobę na wczesnym etapie jego rozwoju.

676 shares 9476 views
172 shares 6495 views
752 shares 2438 views