660 Shares 8092 views

urządzeń dla domu energooszczędnym. Komentarze na temat urządzeń energooszczędnych. Jak zrobić urządzenie energooszczędne własnymi rękami

Stale rosnące ceny energii, zagrożenia rządowe nałożyć ograniczenia na zużycie energii na osobę, brak zdolności sowieckiej spuścizny w dziedzinie energetyki, i wiele innych powodów, można myśleć o gospodarce. Ale w którą stronę iść? Jak w Europie – chodzić po domu w kurtce w dół i latarki?


Istnieje wiele innych sposobów, które nie ograniczają komfort i nie powodują niedogodności. Nie pozwolą nam podjąć jeszcze większe kwoty pieniędzy (do podłączenia dodatkowej pojemności do domu). Chodzić na podstawowych kryteriów zużycia energii (zarówno termicznych i elektrycznych) i zobaczyć, jak to jest możliwe, aby zaoszczędzić zużycie zasobów przy użyciu oszczędzania energii urządzenie.

Ogrzewanie i gorącą wodę

Ogrzewanie wody i ogrzewania pomieszczenia (szczególnie w zimie) – jest najbardziej energochłonnymi kryterium zużycia. Może się wydawać, że można zaoszczędzić, ponieważ naruszają prawa fizyki nikt jeszcze nie był w stanie, a każda energia w końcu zamienia się w ciepło. Jest możliwe, aby poprawić izolację cieplną (co jest, oczywiście, jest to zrobić) lub w celu obniżenia temperatury (ze względu na straty ciepła będą mniejsze niż), a jeśli nie ma gdzie lepiej i nie chcą ozhitsya pod kocem, zamrażanie?

Istnieją pewne realne sposoby, aby zaoszczędzić dużo.

opcja Sly

Ostatnio w Anglii wynalazł prosty, ale mimo skutecznych urządzeń energooszczędnych. Ich zasada działania jest elementarny – to wyłącza ogrzewanie przez 20 minut kilka razy dziennie. Według badań, żaden z domowników nie ma czasu do wypowiedzenia lub zamrozić w tak krótkim czasie, a po normalnej temperaturze. Naturalnie, używasz takiego urządzenia, otrzymać mniejszą ilość ciepła, ale również zapłacić za tę samą kwotę mniej.

Oczywiście, ta metoda będzie skuteczne tylko wtedy, jeżeli w wyniku liczniki ciepła, poza jego użycie nie ma sensu. Tak, i za pomocą urządzenia energooszczędne, których cena zależy od wymagań i zaczynają się od 300 rubli, w północnych obszarach ledwie można uniknąć niedogodności. Ponadto, jest to rodzaj kompromisu, a nie sposób kardynalny, aby rozwiązać ten problem.

Ogrzewania z pompami ciepła

Nie jest niespodzianką klimatyzacji powietrza. W okresie letnim, to daje powitalny chłód. Ale to, co dzieje się z ciepłem, które zostaną przydzielone do nich? To prawda – na ulicy, więc nie jest umieszczony specjalny radiator. Jak to się ma do ogrzewania, ponieważ zadaniem całkowicie odwrócone? To proste. Klimatyzacja – pompa ciepła. I jak przyjmować ciepło, jeśli (kiedy ogrzewanie elektryczność) 100% energii w każdym rozwiązaniu idzie do niego, i, na przykład, 150%, nie można w zasadzie? Weź go na ulicę, przy użyciu innych energooszczędnych urządzeń – pompy ciepła. Lub spod ziemi. W ziemi (płytkie) w zimie i w lecie temperatura – około 5 stopni. Jeśli kopać wymagana głębokość wystarczającą ilość rur i wypełnić chłodziwa, wtedy ziemia może wypompować dużo ciepła. W Niemczech taka metoda zyskała już całkiem sporą popularność wśród właścicieli domów prywatnych.

Klimatyzator pompy ciepła realizuje tak zwany odwrotnie. Czasami wykorzystywane bardziej nowoczesną technologię – elementy Peltiera. wykluczają one uszczelniony system z drogiego sprężonego gazu, znacznie bardziej zwarty, ale nadal bardzo drogie.

Korzyści pompy ciepła

Otrzymane tą metodą ogrzewania, (które zresztą nie uniemożliwia stosowanie gorącej wody) oszczędności kartek 1 do 3. wydając 1 kW energii elektrycznej, to pompa to 2 kW ciepła w pomieszczeniu, a tym samym 1 kW zużywanej do ogrzewania pracę pompa, będzie również w pokoju. Całkowite wydatki na 1 kW, mamy 3 kW. Ze względu na wysokie koszty, to opłaca się od razu, ale ponieważ taki system zostanie wprowadzony w najbliższych latach, a zapisać dźwięk w czasie.

Opisana powyżej metoda ma zastosowanie do własnego domu. Czy to możliwe, aby zrobić coś podobnego na mieszkanie, bo nie pozwolenie zakopać rury w zagrodzie właśnie tak, a urządzenia energooszczędne chciałaby stosować?

Jest też inny sposób. Jednak to nie nadaje się do bardzo zimnym klimacie. Podobnie jak chłodziwa stosowane zwykłego powietrza, wiatr idzie na zewnątrz. Ale efekt tego będzie (stosując zasadę odżywka) tylko wtedy, gdy temperatura zewnętrzna powyżej -7 stopni. Albo trzeba korzystać z drogich elementów Peltiera, które mogą sobie pozwolić na nieco większą różnicę temperatur.

Prawdą jest, gdy metoda „powietrze” ma wadę. Pojemność cieplna powietrze jest dość mała, więc musi być pompowana przez wymagany jest wentylator chłodnicy. Obecność wentylatora – jest hałas, sąsiedzi mogą być przeciw. Z drugiej strony, ponieważ są podobne urządzenie klimatyzacyjne …

oświetlenie

W świetle miejsca na oszczędności. Zwłaszcza jeśli używasz takich urządzeń energooszczędnych w domu, jak typowy jego żarówki. Nie ma już żadnych naruszeń prawa natury nie są wymagane. Proste żarowe lampy sprawność (wydajność) o około 10%. E. światła, zużywając 100% świeci w 10%, a pozostałe 90% dostaje się na ciepło, co oznacza, że nigdzie. I zapłacić za to nadal trzeba. Ale istnieje wiele rodzajów znacznie bardziej wydajnych urządzeń. Niektóre z nich rozmawiać.

świetlówki

Przez długi czas w fabrykach i biurach, w celu zaoszczędzenia na prowadzenie wielu statycznych lekkich urządzeń energooszczędnych, takich jak lampy fluorescencyjne, które są zwykle długa rura świetlna.

Ten rodzaj lamp można zapisać się na dwóch kryteriach – energię i koszt wymiany samych urządzeń. Sprawność elektryczna staje się imponująca – są one bardziej wydajne trzykrotności żarówki energia. Ten produkt jest lekki jak żarówki 100 W i zużycie energii elektrycznej o około 30 watów. Ponadto, są one znacznie bardziej wytrzymałe. Jeżeli żarówka jest około 1000 godzin, jasne – na około 8000 godzin.

Ale mają także istotne wady. Komentarze na temat energooszczędnych urządzeń tego typu są niespójne. Po pierwsze, zawierają one rtęć, co oznacza, że nie może złamać je i wyrzucać tylko do kosza. Zużyte lampy mają podjąć w wyznaczonych miejscach. Po drugie, nie palić nawet stałe światło, są one często miga (przy częstotliwości sieciowej – 50 razy na sekundę), które mogą mieć wpływ na widzenie. Po trzecie, muszą być dostępne na specjalne uchwyty, które nie mogą pochwalić różnorodnych wzorów. Oprawa dla tej lampy nie będzie łatwo podnieść, tak aby pasowały do wnętrza.

Świetlówki kompaktowe

Ten rozwój tradycyjnych świetlówek. Elektronika, kontrolować ich pracę, leży bezpośrednio przy podstawie. On sam stał się podobny do cokół żarówki. Ponadto żarówka szkło cieńsze i zakręcony jak zajmować mniej miejsca. Elektroniczna jednostka sterująca, zintegrowane Przypomnijmy, w samej lampie, likwiduje widoczne miganie takie. 30-40 ogniska występuje teraz tysiące razy na sekundę, co jest całkowicie niewidoczny dla oka. Charakterystyka zużycie energii i trwałość nie uległy zmianie, dlatego wszystko jedno popularne urządzenia energooszczędne dla domu, jak poprzednio.

Ale problem nie odejdzie do dyspozycji. Nadal zawierają rtęć, nie mogą one zostać podzielone i trzeba wziąć w specjalnych przedmiotów. Że w wielu aspektach, z wyjątkiem jakiegoś zagrożenia, określa wykorzystanie niedogodności.

oświetlenie LED

Do tej pory, prawdopodobnie skutecznym urządzeniem energooszczędnym, ręce, że może ktoś – urządzenie, które zapewnia oświetlenie LED. Skuteczność takich lamp jest bliski 100% – lekkie, podobne do 100W lampy żarowej, lampa LED daje 7 watów. Są bardzo zwarta. Z reguły są coraz taśmę lub zbierać lampy (włączając reflektory). Istnieje szeroka gama rolą lamp i bezpośrednio Oprawy oświetleniowe oparte na diodach LED. Dla projektanta następnie absolutny przestrzeń – obecności standardowego sprzętu i niewyobrażalną ilości rzadkich elementów uwalnia.

Bardzo wysoka trwałość (ponad 25000 godzin ciągłej pracy – prawie trzy lata) pozwala na ich nieusuwalne. Są one pozbawione wad świetlówek – świeci się w sposób ciągły, bez mrugnięcia okiem. Zawierają one rtęci. Nie wymagają specjalnego oświetlenia (z wyjątkiem udoskonaleń konstrukcyjnych), są one znacznie bardziej kompaktowy niż jakikolwiek inny rodzaj lampy. Ponadto, w najróżniejszych kolorach świecić, więc nie można po prostu przełączyć jasność światła, ale także kolor (odpowiednie dla chłodniejszym tonem, a dla reszty – ponad ciepła).

Główny dzisiaj ich brak – jest koszt. Ale ze względu na masowej produkcji i nasycenia rynku, myślę, że w niedalekiej przyszłości cena będzie znacząco spadać.

Projekty oparte na naturalnym świetle

W dalekich ciepłych, ale biednych krajach, gdzie większość energii elektrycznej jest słyszalny tylko istnieją sposoby, oświetlenie pomieszczeń całkowicie bez prądu elektrycznego. Wykorzystuje naturalne światło na zewnątrz. My również nie przeszkodziło jej zastosowanie, jeśli chcesz na pokrycie pokój w ciągu dnia.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pomysłowy, ta metoda jest prosta. Sufit i dach pomieszczeń jest zamontowany światłowodu i lekkie urządzenie do rozpraszania. W przypadku krajów ubogich, jest to zwykła butelka. Możemy również użyć specjalnej konstrukcji estetyczny wygląd.

Wśród zalet tego sposobu są dwa główne – całkowity brak zużycia energii i bez końca trwałości.

Ale nie mniej istotne minusy są – użyj tej opcji spowoduje jedynie w przypadku, gdy sufit pomieszczeń świeże powietrze, a nie sąsiadów. A gdy słońce nie świeci, poczucie Jest również zero.

Sprzęt AGD

Znaczna część zużycia energii odbywa się na różnych urządzeniach. Prawidłowo dobrane tak, może również znacząco zmniejszyć zużycie zasobów energetycznych w jednym domu. Na przykład, oszczędzania energii urządzenie energooszczędne pozwala zaoszczędzić energię elektryczną wydatkowane. W takim przypadku należy po prostu podłączyć do gniazdka.

Jeśli masz stary telewizor z bardzo obszernej (obecnie) do obudowy, nie jest istotna przyczyna, aby go zaktualizować, jako urządzenie z płaskim ekranem nie będzie tylko lepiej show, ale także znacznie mniej konsumować. Również laptop zamiast stacjonarnego uratuje setki watów konsumpcji. Ponadto, możliwe jest również zaoszczędzić kupując urządzenie energooszczędne „Ekonomych”. Różnorodny sprzęt w kuchni (lodówka, zmywarka, Multivarki i tak dalej. D.), a cały sprzęt AGD (pralka, odkurzacz, itd.) Muszą być zakupione z klasy energetycznej „A” lub jeszcze lepiej, „A +” , Takie podejście może dodać wiele większe oszczędności kilowatogodzin.

wniosek

Mamy uznane tylko te urządzenia, które zużywają energię. Ale jest też jego wytwarzania. – paneli słonecznych, elektrowni wiatrowych itp Istnieje również oszczędzania energii – energia urządzeń oszczędzania, może znacząco zmniejszyć zużycie energii w mieszkaniu. Jeśli połączyć te dwa podejścia, możliwe jest, aby całkowicie odłączyć od zewnątrz (do zapłaty) źródeł energii, które dadzą dużą autonomię (bez światła nie wyłączy się, i tak dalej. D.) I bezprecedensowe oszczędności. Ale to jest poza zakresem niniejszego przeglądu.