314 Shares 6829 views

Czym jest hotspot i jak go używać prawidłowo?

Określenie „hot-spot” jest nowoczesny, a jego znaczenie jest znane osoby związane z Internetem, IT-sfery elektroniki. Ale także zwykli użytkownicy chcą wiedzieć, co hot spotów. Takie wyrażenie często spotkać w telefonie komórkowym.

Czym jest hotspot?

W języku angielskim Hot Spot jest „hot spot”. Takie dosłowne tłumaczenie niczego nie mówi, więc termin jest oczywista. Więc hotspot Wi-Fi – to miejsce, gdzie można połączyć się z Internetem za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi. Na przykład, można dojść do kawiarni, pijąc kawę i na telefonie komórkowym, aby przeczytać najświeższe informacje, komunikować się w sieciach społecznościowych lub publikuje nowe zdjęcia. Oznacza to, że w tej kawiarni ma hot spot, czyli hot spot. Ale w tym przypadku jesteśmy zainteresowani funkcjonalności telefonu.

Co funkcja „gorących punktów” w telefonie komórkowym?

Jeżeli normalny punkt dostępowy w tej samej kawiarni jest Wi-Fi routera, urządzenie to telefon tak zrobił. Oznacza to, że funkcja ta pozwala na dokonanie zwykłej hotspot z telefonu komórkowego, który zapewni dostęp do Internetu dla innych użytkowników. Innymi słowy, inteligentny telefon z funkcją Hot Spot będzie dystrybuować Internet do innych urządzeń.

zalety

Wyobraźmy sobie sytuację: jesteś siedzi z przyjaciółmi w kawiarni, a tylko masz dostęp do 3G / 4G internet i mieć znajomych nie jest dla żadnego powodu. Oni też chcą, aby przejść do swojej sieci społecznej, na przykład. A jeśli telefon posiada funkcję Hot Spot, jesteś z telefonu komórkowego będzie mógł dokonać punkt dostępu.

Twój 3G / 4G internet będą dystrybuowane za pośrednictwem Wi-Fi do znajomych, co powoduje, że będzie on dostępny dla wszystkich. W rzeczywistości, twoi przyjaciele będą mieli swój 3G / 4G internet.

Jako funkcję tworzenia punktu dostępowego telefon eliminuje konieczność zakupu 3G / 4G-modem do komputera. Jeśli w domu na wsi, nie ma dostępu do internetu na komputerze lub laptopie, ale jest dostępny dla sieci GSM w smartfonie, można połączyć się z internetem za pomocą telefonu i przekazać je przez Wi-Fi lub za pomocą kabla. Dzięki czemu będą w stanie zapewnić dostęp do internetu na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

braki

Główną wadą – oznacza prędkość spadania. Ponownie przykład: jeśli średnia prędkość połączenia internetowego jest 2 Mbit / s, a następnie podział dostępu do innego użytkownika podzielić podwójną prędkością. Teraz, podczas ładowania szybkość transmisji danych byłaby 1 Mbps. Jeśli używasz smartfona do podłączenia innych użytkowników, to stopa spadnie jeszcze bardziej. Oczywiście, to wszystko jest bardzo z grubsza, ale w teorii to działa w ten sposób.

Im więcej urządzeń zostanie podłączony do kanału internetowego, tym wolniej Internetu. Jeśli pojemność internet jest już niewielka, a następnie za pomocą Hot Spot jest nie do zniesienia.

Inną wadą – rozliczeniowy ruchu. Wielu operatorów sieci mają tempo, w którym abonent musi zapłacić za każdy megabajt pobieranych danych. Koszty mogą być zwiększona powyżej dopuszczalnej wartości. Dlatego w dystrybucji internetu hot spot Wi-Fi Warto pamiętać, że podłączone użytkownicy mogą przesyłać duże ilości ruchu. I zapłacić za to, że jesteś albo fakt, że internet daje. Oczywiście, z nieograniczoną taryfy ta wada nie istnieje.

Jak włączyć Wi-Fi?

W zależności od modelu telefonu i systemu operacyjnego jest aktywowana funkcja ta na różne sposoby. Android OS, wygląda mniej więcej tak:

  1. Upewnij się, że smartfon jest podłączony do Internetu poprzez 3G / 4G lub EDGE.
  2. Przyjdź do głównego menu urządzenia.
  3. Kliknij na ikonę Wi-Fi. W języku rosyjskim nie może być napisane „punkt dostępu”.
  4. W niektórych telefonach, mały komunikat może być wyświetlany po naciśnięciu, że takie gorące punkty. Przeczytaj je i kliknij OK.
  5. Ustawienia pojawi się przed tobą. Nie będzie trzeba wprowadzić nazwę punktu dostępu (SSID). To nazwa sieci Wi-Fi. Można po prostu wpisać nazwę i model telefonu. Musisz także wybrać metodę szyfrowania. Wybierz WPA2 (AES). Następnie ustawić hasło, aby połączyć się z punktem dostępowym. Powinna ona wynosić 8 znaków. Pomyśl o dowolnym hasłem. To może być wszystko edinichki.
  6. Zainstalować sprawdzić „Włącz punkt dostępu.”

Teraz, inni użytkownicy mogą połączyć się smartfonem i korzystać z Internetu. Będą one znaleźć swój telefon pod nazwą Wi-Fi i połączyć wpisując hasło, które wcześniej ustawiony. Teraz, gdy wiesz, co hot spotów i jak go używać prawidłowo.