357 Shares 2288 views

Jak wyczyścić pamięć wirtualną i dlaczego należy to zrobić

użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że nie ma jednego, ale kilku rodzajów pamięci. Elementarne pojęcia o nas zaszczepić nawet na pierwszych lekcjach informatyki w szkole. Tak, wielu będzie pamiętać, że oprócz operacyjnego pamięci komputera jest pamięć wirtualna. Koncepcja ta jest wpisana w większości nowoczesnych systemów operacyjnych. Jego występowanie jest łatwo wyjaśnić niski koszt, a tym samym znaczne korzyści. Po tym wszystkim, pamięć wirtualna pomaga zwiększyć wydajność procesora bez żadnych dodatkowych kosztów. Co przedstawia?


Obecnie wiele komputerów używa się 32 lub 64 MB pamięci RAM. Do jednoczesnego wykonywania wielu programów jest katastrofalnie mała kwota. Zwykliśmy robić kilka rzeczy naraz, a więc często uruchomić przeglądarkę z usług pocztowych, dodając do odtwarzacza muzyki i edytora tekstu. Zbiega, programy te mają duże obciążenie procesora i pamięci RAM nie są wystarczające. Nie bądź w systemie jej wirtualnym odpowiednikiem, będzie musiała zamknąć niepotrzebne procesy.

Zasada działania

Istotą pamięci wirtualnej w tym przypadku jest następujący: Komputer wyszukuje dane RAM nie zostały wykorzystane w pracy, a także tworzyć ich kopie na dysku twardym. To z kolei będzie zwolnić dodatkową przestrzeń, która będzie wykorzystywana do pobierania nowych programów i aplikacji. Sam proces kopiowania odbywa się automatycznie, co oznacza, że użytkownicy nawet nie podejrzewają. Albo uważają, że pamięć w swoim komputerze będzie wystarczające dla kilkuset aplikacji. W rzeczywistości, każde połączenie do pamięci wirtualnej obniża wydajność.

Jeśli zdarza się często, właściciel komputera po prostu nie zauważy zamarza maszynę. Jednak stałe korzystanie z pamięci wirtualnej może znacząco wpłynąć na wydajność. Dlatego w takim ważnym warunkiem dobrych wyników było i będzie kwota „RAM”. Jeśli jest wystarczająco, a następnie zwolnić wpływa mniej szkodliwe: widzimy tylko małą przerwę przy zmianie zadania wykonywane. Ponadto, w celu utrzymania wydajności i prywatności użytkowników trzeba wiedzieć, jak wyczyścić pamięć wirtualną.

Dlaczego to zrobić

Gdy pamięć wirtualna korzysta z tzw pliku wymiany. Przechowuje wszystkie zgromadzone dane o komputerze i jego właściciela. Jest to dość ryzykowne, jako szczególnie niebezpieczne wirusy mogą dotrzeć do niego. Dlatego, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji i bronić się przed zagrożeniem, dlatego ważne jest, aby pamiętać, jak wyczyścić pamięć wirtualną. Najlepiej jest to robić okresowo.

Jak wyczyścić pamięć wirtualną Windows XP

W tym systemie, jest to funkcja, która pozwala na automatyczne oczyszczanie, ale początkowo jest ona wyłączona. Nie przeprowadzić żmudny proces ręcznego (tym bardziej, że trzeba robić to cały czas), będą najbardziej uzasadnione, aby skorzystać z tej funkcji wbudowanej. Tak, jak wyczyścić pamięć wirtualną w systemie Windows.

Aby rozpocząć, należy przejść przez menu start-up w Panelu sterowania. Nie musimy ikonę „administracja”. Klikając na niego dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, otworzy się nowe okno. Konieczne jest, aby znaleźć kartę Local Security Policy , a następnie przejdź do niego. Okno zostanie nazwany „Ustawienia zabezpieczeń lokalnych”. Będzie wybrać nowy lokalne strategie i ustawienia zabezpieczeń.

Tutaj należy zwrócić uwagę na opcję „Shutdown. Jasne wirtualny pliku stronicowania pamięci” Kliknięcie prawym klawiszem myszy, wybierz Właściwości. Są tylko dwie pozycje, ujęte w zmianie i zapisać swój wybór. Teraz wiemy, jak wyczyścić pamięć wirtualną. Pozostaje restart komputerowi dwa razy, aby zmiany odniosły skutek (!): Jeżeli plik wymiany zostanie automatycznie skasowane.