753 Shares 4781 views

Nissan Quest: specyfikacje, opinie

segmentu minivan ma swoje korzenie w amerykańskim przemyśle samochodowym, który nie jest pierwsza dekada wydaje się być masywna i produktywność. W niektórych wersjach dużych samochodów w tej klasie przypominają ciężarowych, co potwierdza napełniania zasilania. Ale jeśli klasyczne modele z Ford skupił się na połączeniu problemów gospodarczych z funkcji transportowej, Europejski konsument jest nadal podatny na wykorzystaniu potężnego samochodu rodzinnego z przestronnym wnętrzem. Jednym z pierwszych samochodów, który oznaczał początek nowoczesnej minivan, stała się japońska modelu Nissan Quest. Zdjęcie poniżej przedstawia obudowę oryginalnego samochodu z kilkoma wszechstronnych funkcji.


Ogólne informacje o modelu

Trial kopia modelu z linii produkcyjnej w 1993 roku, z okazji pierwszej generacji. Opracowane urządzenie na platformie Merkury Villager amerykańskiej, która, nawiasem mówiąc, został przygotowany przez projektantów Forda. Wśród różnic między pierwszej generacji można zidentyfikować spłaszczone kaptur, małe koła i racjonalnie rozmieszczone optykę. Pod względem przestronności samochodu jest dość zgodny ze średnią dla klasy. Kolejne zmiany dotyczą głównie cech zewnętrznych, a nie wersja Nissan Quest III, których rozwój jest zaangażowany wyłącznie w japońskich ekspertów. Główną cechą trzeciej generacji stała własną platformę przez Nissan FF-L. Najnowsza generacja jest obecnie czwarta wersja minivana, wydany w roku 2012. Ogólnie rzecz biorąc, to członek rodziny ma niewiele wspólnego z pierwszym modelem, choć pojęcie przestronny i ergonomiczny samochodzie przeżył.

parametry techniczne

Pomimo wielu zmian wprowadzonych przez producenta dla ponad 20-letniej żywotności, samochód ma te same zalety oryginału. Pod wieloma względami, to przyczynia się do przemyślanej konstrukcji minivan Nissan Quest, którego cechy techniczne są następujące:

 • Długość – 5184 mm.
 • Wysokość – 1778 mm.
 • Szerokość pojazdu – 1971 mm.
 • Track – 1709 mm.
 • platforma na kółkach – 315 cm.
 • Prześwit – 14,7 cm.
 • Pojemność zbiornika – 76 l.
 • Masa całkowita pojazdu – 2600 kg.
 • Masa własna – 1935 kg.
 • Wielkość bloku – 3,5 cm3.
 • Moc – 243 l. a.

Pierwsi przedstawiciele klasy SUV, które zaczęły pojawiać się w latach 1980, mają wiele różnic od nowoczesnych wagonów i minivanów stacji. Większość z pionierów tego nurtu nie przetrwał do dnia dzisiejszego, a reszta jest z nowym wyglądem i poprawy napełniania wewnętrznego. Nissan Quest minivan nie był pierwotnie coś ekstrawagancki iw dużej mierze w pierwszej generacji spełniają wymagania, które zostaną utworzone tylko w przyszłości, już w 2000 roku. Charakterystyka pojazdu z nowoczesnym niewiele różni się od klasycznej wersji parametrów – różnicę można przypisać do podstawowych struktur danych i mocy napełniania i zewnętrzne doznał drobnych usprawnień.

Pozytywne informacje zwrotne od modelu

Wydawałoby się, że samochód z korzeniami idzie segmencie użytkowych pickup gospodarstwo, nie są dokładnie ergonomiczny lub wygodne. Niemniej jednak to właśnie te cechy zaznaczyć właścicielom modelu. Nawet w porównaniu do innych minivanów obchodzony łatwość obsługi i gładkość Nissan Quest. Odpowiedź na właściwości trakcyjne i dynamicznych możliwości, oczywiście, nie może być porównywana z wykonywaniem amerykańskiego pickupa, ale są one wystarczające dla pewnych siebie i długich wypraw. Co szczególnie zaskoczył wielu, ponieważ jest to niskie zużycie paliwa. Na przykład w ruchu miejskim, nawet biorąc pod uwagę korków spożycia nie przekracza 14 litrów, a działanie minivan na torze wymaga tylko 10 litrów. Warto wspomnieć o asystentem elektronicznej. W trakcie licznych restyling i zaktualizować model zmieniła się na lepsze od szeregu kryteriów, ale pod względem ergonomii na pierwszy plan systemu automatycznego otwierania drzwi, licznymi czujnikami i sterownikiem ciśnienia w oponach.

negatywne opinie

Pragnienie programistów pierwszego modelu, aby uciec od idei ekonomicznych samochodów użytkowych Forda dzisiaj zaowocowało w odwrotnym problemem. Kiedy nie złe skłonności jak dobrej przestronności i obsługi maszyny nie jest przeznaczony do rozwiązywania praktycznych funkcji. Raczej, że samochód nie jest bardzo skuteczny w pełnym minivana rodziny. Jak zauważył właściciele sami, Nissan Quest jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o komfort pracy, ale ma niewielką wartość w zakresie transportu. Przynajmniej istnieje wiele przedstawicielami tej samej klasy, którzy radzą sobie z funkcji znacznie lepiej.

modele konkurentów

Produkcji amerykańskiego przemysłu samochodowego warto zauważyć modele Dodge i Chrysler. W pierwszym przypadku, realną alternatywą dla japońskich samochodów może stać się Grand Caravan, aw drugiej linii interesie producenta jest Town & Country. Modele te mogą nie być tak komfortu i zaawansowanych funkcji, ale na pewno przewyższy Nissan Quest w praktyczności operacyjnego. Teraz konieczne jest, aby powrócić do japońskich producentów. W tym przypadku należy zwrócić uwagę samochód Honda Odyssey. Nie był szczególnie popularny, ale może być przydatna w niektórych przypadkach. Wzór różni pojemność wewnętrzną, w której jest umieszczona komora ładunku. Transformacja zdolności dodać do tego jego zalet. Ale znowu, i ta opcja nie może być porównane z wersją z Nissanem w zakresie obsługi i komfortu.

wniosek

Model ten jest od dawna uważana za jedną z najlepszych przedstawicieli segmentu SUV w swoim rodzimym rynku. Ale w Europie japoński minivan nie jest bardzo widoczny z powodu własnej klasy bestsellera, duża część z nich są całkiem godne wersji niemieckiej. W tym wypadku, samochód Nissan Quest miał każdą okazję, aby stać się światowym liderem w tym segmencie. Podejście to zapobiega niesymetryczne pod względem parametrów operacyjnych. Model demonstruje dobrą charakterystykę działa, inny komfort kabina, przetwórczych i bogatą funkcjonalność. Jednak ciężarowe towarowe do wykonywania zadań na tym komputerze jest niewygodne i nieefektywne. I to jest ta umiejętność i powinien być wybitny jakości nowoczesny minivan.