729 Shares 9678 views

Stopa kostki: zeznania, instrukcje

W podręczniku tłumacza technicznego wskazano, że tutor jest produktem ortopedycznym, zapewniającym nierównomierność stawów lub segmentów kończyn w patologii różnego rodzaju. Synonimy tego słowa można uznać za słowa "orthosis" i "fixator". Korepetycje są produkowane z przegubowych tulei lub w postaci buta.

Namiot na stawie skokowym jest dość często nakładany. Ta część nogi często cierpi na nagłe ruchy, obciążenia, upadki i uderzenia. Osoba dorosła i dziecko mogą zostać ranni. Nauczyciele są powołani nie tylko w wymienionym przypadku. O osobliwościach ortopedów dla dzieci spróbujemy powiedzieć bardziej szczegółowo.

Rodzaje opiekunów

Zęby stawu skokowego mogą być mocowane bandażem z miękkiej tkaniny, półsztywną strukturą wykonaną z pasów, koronek i sztywnych wkładek, a także sztywnego tutora. Ustalenie w tym przypadku jest osiągnięte w następujący sposób:

 • Z pomocą standardowych modeli nauczycieli;
 • Opiekunowie, indywidualni;
 • Modułowe opiekunki montażowe montowane na nodze pacjenta.

Dla dzieci szczególnie ważne jest, aby produkt był hipoalergiczny i lekki. Stopa kostki może być wykonana z gęstej skóry naturalnej lub plastiku medycznego. Ale główna różnica nie dotyczy materiału użytego, ale w sposobie stosowania. Okładki na kostkę stosuje się na dwa sposoby:

 1. Mocowanie tutora. Jest używany głównie w nocy, aby chronić staw przed nieprzytomnymi ruchami we śnie.
 2. Opiekun jest dynamiczny. Jest używany w ciągu dnia, aby wyeliminować ból podczas chodzenia.

Powodem wyboru ortezy dla dziecka, jak już powiedzieliśmy, może być nie tylko uraz kostki. Aby zrozumieć materiały, cechy konstrukcyjne i zasady korzystania z produktu, konieczne jest specjalistyczne konsultacje.

Kto wyznacza opiekunów

Dla dorosłych pacjentów lekarze przepisują założenie kostki ze sztywnym tutorem w następujących przypadkach:

 1. W przypadku złamania kostki, goleni, kości stóp, zamiast bandaża można użyć sztywnego tutora.
 2. Jeśli pacjent ma zwichnięcie lub podkluczenie stopy, nauczyciel ułatwia okres rehabilitacji.
 3. Jeśli u pacjenta stwierdzono zapalenie stawów lub artroza. W takim przypadku orteza pomaga zmniejszyć obciążenie i zmniejszyć ból.
 4. Podczas rozciągania i rozerwania więzadeł i ścięgien, bieżnik stawu skokowego unieruchamia i przyspiesza gojenie.
 5. Jeśli w wyniku udaru pacjent doświadczy porażenia stopy i dolnej nóg.
 6. Jeśli pacjent ma nadwagę, co doprowadziło do niestabilności stawu skokowego.
 7. Podczas okresu regeneracji po operacji. W tym przypadku urządzenie nie tylko unieruchomia, ale także usuwa obrzęki i pomaga wzmocnić przyrząd więzadła.

Opiekun dziecka jest przewidziany do urazów i po zabiegach. Ale dodatkowo lista może być uzupełniona następującymi problemami:

 1. Płaskie stopy i deformacja stóp stopy.
 2. Klocze.
 3. Kruki.
 4. Dysplazja stawu skokowego.
 5. Porażenie mózgowe.
 6. Skrócenie jednej kończyny.

Urządzenia przytrzymujące dla dzieci

Korzystanie z opiekunów dziecka poprzez powołanie lekarza ułatwia stan dziecka, pomaga zatrzymywać i poprawiać stan patologiczny stopy i dolnej części nogi, umożliwia specjalne dzieci z porażeniem mózgowym i problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, które stają się na nogach i uczą się chodzić. Bardzo ważne jest, aby dzieci zdiagnozowane porażeniem mózgowym korzystały z opiekunów w nocy do trzech lat. W tym okresie dziecko szybko rośnie i może zacząć odkształcać staw.

Opiekun dziecka na stawie skokowym może różnić się wysokością i wielkością. W zależności od złożoności dziecka, modele są wykonane do kolan i do pachwiny. Zatrzymanie w urządzeniu jest ustalone pod pewnym kątem, dzięki czemu dziecko trzyma go i nie owija ani nie.

Rodzice muszą monitorować położenie pięty w tutorze. Musi odpocząć i dobrze przylegać do ściany.

Wiele modeli tutorów dla dzieci jest zaprojektowanych do codziennego noszenia ze ortopedycznymi butami.

Jak wybrać standardowego opiekuna

Jeśli opiekun dziecka jest wykonany na indywidualne wrażenie lub termoplastycznie (tłucznia), to rozmiar trudności nie zachodzi. Jeśli jednak musisz kupić typowy produkt, nie należy popełniać błędów w pomiarach. Bardzo ryzykowne jest angażowanie się w amatorskie działania przy wyborze ortezji. Konieczne jest powierzenie usunięcia niezbędnych środków specjalistom.

Jeśli dziecko dorośnie, ale model nauczyciela nie powinien być zmieniany, na podstawie pomiarów wybierane są nowe specjaliści, kierując się tabelami wielkości.

Dziecięcy turot z turbo-balastu

Turbocast nazywa się niskotemperaturowym termoplastem. Materiał posiada pamięć formy i jest najnowszym osiągnięciem w produkcji wszelkiego rodzaju mocowań. Użycie turbochastów pomaga poprawić położenie stawów i rozwijać prawidłowe stereotypy ruchu.

Produkcja takiego tutora zajmuje około 30 minut. Doktor daje nogę niezbędną pozycję. Podgrzewa materiał powyżej 60 ° C, go podnosi do temperatury 40 ° C i umieszcza go na kostce, nadając mu właściwy kształt. W trakcie tworzenia tutora, materiał jest bardzo plastyczny, ale ochładza się w ciągu około 5-7 minut.

Stosowanie bandaży

Nieznaczne uszkodzenie stawu skokowego u dzieci nie wymaga zbyt sztywnego mocowania. W tym przypadku można przypisać elastyczną taśmę. Bandaże do łatwego mocowania wykonane są ze specjalnej dzianiny i neoprenu. Elementy neoprenowe utrzymują ciepło, przyspieszają przepływ krwi, ogrzewają uszkodzony obszar. Ale użycie takiego bandaża kostek jest możliwe tylko dla tych, którzy nie mają alergii na syntetykę. Często wrażliwa skóra dziecka nie lubi takich materiałów.

Niektóre rodzaje bandaży wykonywane są jako elastyczna bandaż z zapięciem na rzepy, niektóre mają bardziej złożony wygląd. Są modele z koronkami i wkładkami silikonowymi, które mają na celu wzmocnienie kompresji. Taki bandaż kostki jest zalecany dla młodych i doświadczonych sportowców, aby zminimalizować obciążenie.

Jak założyć bandaż lub tutor

Przed założeniem bandaża lub opiekuna, nogę należy umyć ciepłą wodą i delikatnie masować. Produkt można nosić na cienkiej skarpetce bawełnianej.

Produkty do łatwego mocowania (bandaże) umieszcza się w pozycji stojącej, opiekunowie – w pozycji siedzącej. Podczas leczenia nie można używać maści ozimej, płynów do ciała i śmietany.

Jeśli musisz wybrać bandaż lub opiekun, cena zależy od złożoności struktury, użytego materiału i popularności marki, więc jego zasięg może wynosić od 1000 do 9.700 rubli. Ale nie zapominaj, że poważne marki zyskują popularność od kupujących od dziesięcioleci i opierają się na skutecznym leczeniu i pozytywnych opiniach pacjentów i lekarzy.