185 Shares 5806 views

Kurt Lewin: biografia, zdjęcia, osiągnięcia, eksperymenty. Teoria pola Kurt Lewin krótko

Kurt Lewin – psycholog, historia życia i osiągnięcia, które zasługują na szczególną uwagę. Jest to człowiek, który położył duszę w coś, aby uczynić świat trochę Kinder, aby regulować stosunki, które pojawiają się w różnych grupach społecznych. Był prawdziwym humanistą.

Kurt Lewin: Biografia

Przyszły psycholog urodził się 2 września 1890 roku w Mogilnie, który znajdował się na terytorium pruskiego Prowincja Poznańska (obecnie terytorium Polski). Przy urodzeniu, chłopiec o imieniu Tsadek. Ale ta nazwa w Prusach nie wróży dobrze. Z tego powodu, chłopiec otrzymał drugie imię – Kurt.

Młodzieniec z trudem nadzieję na szczęśliwą przyszłość w odległej prowincji. Jednak w 1905 roku wraz z rodziną opuścił swoje rodzinne miasto i przeniósł się do Berlina. Kurt wszedł na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu we Freiburgu, uczęszczał na wykłady z biologii na Uniwersytecie w Monachium.

działalność naukowa

Wraz z wybuchem II wojny światowej, Lewin służył w armii niemieckiej. Tam złożył pierwsze odkrycia. Przyszłe Naukowcy odkryli, że ludzkie postrzeganie świata jest całkowicie uzależniona od tej grupy i środowiska, z którym jest związany. Zatem badacz przez przykład wiedzieć, że żołnierze są uważane za brudne rów odpowiednie schronienie, a jeszcze kwitnący trawnik – terytorium śmierci. Tak więc, Levin był w stanie udowodnić, że postrzeganie żołnierzy świata różni się od myślenia ludzi w czasie pokoju. Ponadto, zmiany w świadomości występują we wszystkich członków wspólnoty.

Otrzymał podczas służby rannych Levin Kurt został zdemobilizowany, które skłoniły go do kontynuowania pracy na swojej pracy na Uniwersytecie w Berlinie.

Levin początkowo zaabsorbowana psychologii behawioralnej. Ale z czasem, niektóre z jego badań zmieniły kierunek w kierunku psychologii Gestalt. Dało to możliwość pracy z takimi przedstawicielami tej szkoły, jak Maksa Vertgeymer i Wolfgang Köhler.

W 1933 roku Kurt Lewin wysłany do Anglii, gdzie wkrótce przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W tym samym czasie doszło do spotkania z naukowca Eric Trist, który był pod wrażeniem badań Kurt podczas służby w wojsku.

Wcześniej Levin przez sześć miesięcy służył jako profesor na Uniwersytecie Stanforda, a następnie udał się do Cornell University. Wkrótce Curt został dyrektorem Ośrodka Dynamika grupy w Massachusetts Institute of Technology.

1946 zaczął LEVINA śmiertelnym. Został poproszony, aby znaleźć metodę, która może przezwyciężyć uprzedzenia rasowe i religijne. Kurt wziął eksperyment, który później stał się znany jako „terapii grupowej”. Takie osiągnięcia stały się ważnym elementem podstawy National Laboratory Training.

Pod koniec II wojny światowej, Kurt badali psychologicznej rehabilitacji byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

Kurt Lewin zmarł 12 lutego 1947 roku w Massachusetts. Ukrył poczesne naukowiec w swojej ojczyźnie. Jego śmierć nastąpiła w prędkości po otwarciu ośrodka dla przekwalifikowania światowych liderów. Niestety, Kurt nie mógł żyć aż do momentu spełnienia swoich marzeń.

Otwarcie Tło „teorii pola”

Tworzenie teorii pola pod wpływem osiągnięć nauk ścisłych, takich jak fizyka i matematyka. W tym samym czasie zafascynowany Levin psychologii, w którym również starał się zarobić trochę dokładności. Zatem najważniejszym odkryciem Levin rozpoczęła się w okresie powojennym, w eksperymencie psychologicznym. Do tego czasu, założono, że psychologia jest całkowicie sprzeczne z koncepcją, gdyż nauka ta jest oparta na tych substancji, jako dusza, emocje, charakter. W skrócie, wierzono, że psychologia jest ściśle związana z faktem, że nie mogą być badane pod mikroskopem.

teoria pola Lewin (krótka)

Jednakże Levin poszedł w przeciwnym kierunku, przyjmując sztuczki z ukrytą kamerą. Podczas swoich eksperymentów naukowcy umieścić test w pomieszczeniu, w którym znajdowały się różne przedmioty: książki, Dzwon, ołówkiem i tym podobne. Każda osoba zaczyna produkować rzeczy z jakiejkolwiek manipulacji. Ale zadzwonić dzwonkiem – to było typowe dla każdego.

Eksperymenty Kurt Lewin doprowadziły go do wniosku, że człowiek bez celu jest pod wpływem czynników zewnętrznych. Wszystkie przedmioty były nieodłączne w takich działaniach, które popychają ich jak samych obiektów. Z tego wynikało, że ludzie wypadają z ich zwykłym otoczeniem jest dość łatwe do zarządzania. Po tym wszystkim, żaden z uczestników eksperymentu nie musiał wziąć ołówek lub dzwony. W ten sposób, obiekty pod wpływem ludzkich potrzeb, które psycholog interpretowane jako rodzaj opłat energii, wywołując napięcia testowego. Taki stan pchnął mężczyznę do wyładowania, która miała zaspokoić potrzeby.

Zatem teoria pola Kurta Lewina, którego podsumowaniem jest prezentowany na swojej uwagi w artykule była oryginalna interpretacja ludzkiego zachowania. Dzięki niej, zostało udowodnione, że zestaw działań zależy wyłącznie od konkretnych warunków istniejącego pola.

nauki Specyfika Kurt Lewin

Psychologiczne studium ludzkich zachowań zredukowana do szeregu funkcji:

 1. Zachowanie powinno być analizowane w ramach ogólnej sytuacji.
 2. Osobnik w konkretnej sytuacji jest reprezentowany matematycznie.
 3. tworzą zachowanie jedynego prawdziwego zdarzenia. Co wydarzyło się w przeszłości lub wydarzy się w przyszłości, tylko nieznacznie zmienił skład tej dziedzinie.
 4. To samo na pierwszy rzut oka, zachowanie nie zawsze wywołują te same powody.

Naukowcy Określenie „plemiennej tożsamości” został wprowadzony. Kurt Lewin, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, uznaje się, że zachowanie danej osoby nie może być ze względu na naturę człowieka i jego wychowania. Jednak oba te są bardzo ważne charakter. Oznacza to, że zachowanie jest wynikiem interakcji między jednostką i sytuacji.

Główne metody kontroli

Kurt Lewin, między innymi, badali organizacyjnych technik zarządzania w grupach. Według naukowców, mogą być klasyfikowane w oparciu o styl zarządzania. Istnieje kilka podstawowych stylów:

 1. Autorytarny. Człowiek czuje się wrogie powodu silnego lidera grupy nacisku.
 2. styl demokratyczny jest wspólne opracowanie strategii na podstawie procesów zbiorowych, biorąc pod uwagę poglądy lidera.
 3. Nieingerencji. Istotą tego stylu polega na tym, że wszystkie decyzje są podejmowane bez udziału lidera. Bierze udział w podziale pracy, tylko jeśli zostanie o to poproszony. Taki przywódca jest rzadko ktoś chwali.

Działalność ośrodka badawczego Kurta Lewina

W 1944 roku Kurt Lewin był w stanie nawiązać Center for Dynamics Study Group w Massachusetts Institute of Technology. Jednocześnie, on realizowany czysto altruistycznych celów. Naukowiec całe życie w nadziei na zatwierdzenie w świecie ludzkości. Według niego, cała ludzkość potrzebuje demokracji, aby złagodzić swoje maniery. Pomóc w ustaleniu humanizm Kurt Lewin wypróbowany przez prowadzenie szkoleń grupowych.

Naukowiec jest przekonany, że zmiany społeczne w grupie, aby przejść przez kilka etapów:

 • „Odmrożenie”;
 • „Zmień”;
 • „Nowa freeze”.

„Odmrażania” to sytuacja, w której grupa została pozbawiona swoich zwykłych priorytetów życiowych i wartości. W tym okresie, jest na straty. W kolejnym etapie, proponuje nowy system wartości i motywacji, po ustanowieniu państwa, którego grupy powinny być z powrotem do „zamrożenia”.

Nawiasem mówiąc, Levin jest stworzenie nowego rodzaju komunikacji pomiędzy psychologiem a jego klientem. Często taka komunikacja jest bardziej podobny do rozmów lekarza do pacjenta. Kurt całkowicie zmienił strategię budowania komunikacji. Jego komunikacja była jak dialog między studentami i profesorami.

Eksperymenty psychologa Kurta Lewina

Centrum Badawcze, stworzony przez Kurta Lewina, aktywnie prowadzone szkolenia dla pracowników różnych przedsiębiorstw. Na przykład z usług psychologa skierowana Manufacturing Company Harwood ze skargą, że pracownicy spółki od dawna studiuje wprowadzenie jakichkolwiek innowacji, co prowadzi do spadku poziomu wydajności.

Aby rozwiązać ten problem Levin Kurt wziął trzech pracowników grupy i dał im zadanie:

 • Pierwsza grupa zdecydować, jak najbardziej efektywnie pracować w ramach nowej technologii procesowej.
 • Druga grupa miała wybranie kilku przedstawicieli, które należy przesłać do przywództwa w celu omówienia innowacji.
 • Trzecia grupa, składająca się z pracowników i menedżerów powinna przeprowadzić „burzę mózgów” na rozwój nowych technologii.

W wyniku eksperymentu stwierdzono, że najlepsze wyniki przedstawiono ostatnią grupę. Po tym, zarząd spółki otrzymał rekomendację od wybitnego psychologa.

obserwujący naukowiec

Kurt Lewin, osiągnięć, które mamy pod uwagę, jest bardzo popularne. Naukowcy z całego świata rozwijać swoje pomysły, opracować „teorii pola”. Wśród ludzi, którzy kontynuowali dzieło wybitnego psychologa – autor teorii dysonansu poznawczego, Leon Festinger, psychologia środowiskowa badacz Roger Barker środowisko, a także twórcy teorii rozwiązywania konfliktów i Morton Doych Blum Zeigarnik.