143 Shares 2055 views

Jak nauczyć kota na drapak i jej prawo do wyboru

Jeśli twój kot lub kot często wspina wnętrz zarysowania tapety lub mebli, oznacza to, że zwierzę trzeba wyostrzyć swoje ostre pazury. Dziś, drapiąc posty dla tego wydania. Są to specjalne urządzenia, które są zwykle wykonane z materiałów takich jak sizal, lub innego podobnego dywanu. W zasadzie każdy obiekt, taki jak dom dla zwierzaka jeśli schować sierść, może służyć jako zarysowania posty na trochę złośliwy. Jak nauczyć kota do drapak, że nie trzeba psuć meble i nerwy do ich właścicieli? Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule.


Jak kocięta

jest to dość łatwe do zorganizowania. Base – drewniana deska lub kawałek sklejki. Jak działa coraz tapicerki sizal – bardzo trwały materiał pochodzenia naturalnego, które mogą być wykonane z liści agawy.

Jak nauczyć kota do drapak?

1. Najważniejsze – czas zacząć.

Proces ten jest bardzo trudne, dlatego wymaga terminowego rozpoczęcia. Oczywiście, właściciele zawsze przemyśleć wcześniej, konieczne jest ich przyszłego domu innego. Oprócz rzeczy, takich jak tacki, miseczki, WC, wypełniacz i niosąc swoje małe zabawki zwierząt nadal potrzebne zarysowania. Jeśli zamierzasz kupić specjalny dom dla kota, należy wybrać ten, który jest pokryte futrem na zewnątrz. Czy można to zrobić samemu później

2. Prawo do wyboru kotek odpowiednią wielkość i skład wyposażenia.

Jeśli zwierzę do wyboru to nie podoba, to nie będą zgodne ze swoimi zasadami. Pamiętaj, że koty są bardzo płochliwe zwierzęta. Kogtetochke może być oddzielnym urządzenie przymocowane do ściany lub w dowolnym miejscu dostępnym dla zwierzęcia. Jak nauczyć kota do drapak gdyby dorósł, i nie widziałem w moim życiu? W tym przypadku, nauczyć zwierzę ostrzyć pazury w pewnym miejscu zbyt późno. Podczas gdy niektóre zwierzaki uzyskując nowe kierunki Gospodarze, podczas gdy inni całkowicie ignorować niezwykłe zasad. Ale można spróbować.

Urządzenia niezbędne do pazurów, są poziome i pionowe. Czasami pionowy wykonany na specjalnym nośniku. Jednocześnie często przywiązują się do ściany, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w domu. Jeżeli drapanie stanowisk dla kotów jest wyposażony w podstawkę, można go zainstalować w dowolnym miejscu dogodnym dla samych właścicieli. Gdy stojak na nodze, to zwykle do mocowania jej wiszące zabawki. Służy więcej przynęty, gdy kotek bawi, nawet mimowolnie mogą przylgnąć do siebie zarysowania. Więc będzie przyzwyczaić się do ostrzenia pazurów w określonym miejscu. Należy jednak pamiętać, że gra zwierzaka mogą porysować i te elementy, które będą zlokalizowane w pobliżu. Czasami koty uwielbiają zarysować powierzchnie poziome dłużej: dywan na podłodze, deski do prasowania , lub coś innego. W tym przypadku, można zbliżyć się do drapak dla kota typu horyzontalnego, które mogą być przyłączone bezpośrednio do podłogi. W przypadku wątpliwości należy kupić drapak, który najpierw należy obserwować kota, aby określić, co jest bardziej pochylona. W rzeczywistości, obecne urządzenie może być montowane bez podstawy, zarówno poziomo jak i pionowo. Dlatego dobrze jest, jeśli dbać o to wcześniej, zanim jeszcze nie było zwierzę w domu.

3. Zabierz możliwości kocie ostrzyć pazury na jej ulubionych miejsc. Jeśli to wyostrza ich o tapetę, a następnie uszczelnić te polietylen miejscach. Dywany na czas czyszczenia.

4. Miej oko na kociaka. Kiedy widzisz, że jest gotowy do ostrzenia pazurów w niewłaściwym miejscu, a następnie szybko przenieść go do kociąt i show, za którą natychmiast zabezpieczone. Zrobić to za każdym razem, aż zwierzę nie jest przyzwyczajony. Pamiętaj, że krzycząc i przeklinając jest bezużyteczny w tym momencie, więc po prostu uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość.

5. Ilekroć Chwal swojego zwierzaka, kiedy ostrzone pazury gdzie powinno być. Nagradzać go z pewną delikatnością, a następnie będzie dążył, aby cię zadowolić.

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się wystarczająco, jak trenować kociaka do kociąt. Powodzenia dla Ciebie i Twojego zwierzaka!