224 Shares 2193 views

Co to jest stos? Wymiarów stosów

Co to jest stos? Termin ten jest stosowany w rolnictwie. Wielu z nas było na wsi i zobaczył ogromną stertę siana. Nawiasem mówiąc, nie wszyscy wiedzą, co młodzież wiejska stos, a nie zawsze można wytłumaczyć osobie przybysza, czym różni się od stosu lub stosów.


Jak stos siana lub słomy?

W dawnych czasach, w naszej wsi nie było dużo miejsca do przechowywania słomy, zboża i innych materiałów. Mow – jest składana i szczelnie opakowane masę słomy, siana, który ma podłużny kształt. Składane stosy materiału, może być przechowywany na zewnątrz, nawet w zimie. Wygoda tej formy zachowania materiału jest doceniana przez wiele pokoleń Rosjan i Ukraińców.

Parametry technologiczne stosów

Ten stos ma podłużny kształt. To jest jego główną różnicą z podobnych form oszczędzania rolnych materiału na ulicy – stos. Każdy, kto nie wie, co stos nigdy nie będzie w stanie odróżnić go od stosu. Starsi ludzie żyjący w wiejskich obszarach, całe życie pracował w gospodarstwie lub gospodarstwie, po prostu wiem, że stos jest w kształcie prostokąta i przypomina stos kształty geometryczne – koło. Średnia szerokość stosów wynosi od 4,5 do 5,5 metra. To właśnie te wymiary mogą być uważane za optymalne, ponieważ w dawnych czasach ludzie mow nałożony przez windę. Bez sprzętu nie można narzucić większą szerokość Rick. Wysokość „kopiec” typowo osiągnąć 6-7 metrów. Znowu te wymiary odpowiadają możliwości ludzi rzucić stogu siana bez użycia środków technicznych. Z opowieści mieszkańców można wyciągnąć wnioski na temat parametrów i długości tej figurze. To nie może być krótsza niż 8 metrów długości i 25 metrów. Takie ograniczenia, co do zasady, trudne do wyjaśnienia. bo nie było historycznie prawdopodobnie tradycja i ludzie do niej przystąpić.

Mow jest zazwyczaj przechowywany na ulicy w pobliżu domu lub w terenie. Przed chłopów zwykle robi małe stosy, tak aby nie utrudniać przejście lub fragmentu osiedla. Na polu, nie ma takich ograniczeń, dzięki czemu można umieścić więcej niż siana i słomy.

Mow – symbol rosyjskiej wsi

Układanie siano zaangażowany specjalnie wyszkolonych ludzi – skirdodavy. Praca nie była łatwa, ponieważ materiał musiał być określone dokładnie, systematycznie i na dużych wysokościach. Ktoś w stanie właściwie stow siano, ponieważ aby zapewnić systematyczne układanie specjalnych umiejętności.

Teraz mam nadzieję, wielu mieszkańców naszego kraju będzie wiedział, co stos.