772 Shares 8446 views

Jak wybrać smoczek dla dziecka? Sutki do butelek: przegląd

Smoczek można nazwać prawdziwym wybawieniem dla tych rodziców, którzy rosną niespokojne dzieci. Niektóre chrząszcze trochę ssać smoczek, a następnie uspokoić i zasnąć. Ale jeśli za pomocą złączki nie uspokoić dziecko, można udać się do lekarza, aby dowiedzieć się przyczyny jego obaw. W każdym przypadku ważne jest, aby wybrać odpowiedni krohotuli sutek.


Jak wybrać smoczek, więc będzie pasować dziecku nauczyć się z tego artykułu.

Wybierz poprawny

Wiele młodych matek próbują kupić umiłowanego dziecku najdroższe i modne rzeczy, a nie zwracając uwagi na ich formę, dając pierwszeństwo wizualnej atrakcyjności produktu. Oni po prostu zapomnieć, że okruchy nie są zainteresowani oryginalności marki i projektowania. Dla niego ważne jest użyteczność. smoczki dziecięce wyróżniają kształtu i materiału, z którego są wykonane. Najwygodniejszym smoczek dla dziecka jest jeden, że kształt będzie podobna do sutka matki.

Nie może być przypadki niewydolności malucha z butelki, jeśli jest duże i niewygodne dla niego. Dlatego przy wyborze sklepu lub apteki smoczki należy zwrócić uwagę na przydatność produktu w kształcie do anatomii jamy ustnej noworodka. Jest to nie tylko rola i kształt smoczka, ale również materiał, z którego jest wykonana. A co będzie reakcja dziecka, aby odgadnąć prawie niemożliwe. Ktoś nie lubi bardzo miękkiej gumy, silikonu ktoś gęstsze.

Czy musimy cały sutek okruszki?

Wiele matek Powstaje naturalne pytanie: co ich dzieci potrzebują Dummy i czy chcesz nauczyć swoje małe dziecko? Zazwyczaj jest to dla kobiet, którzy słyszeli opowieści o tym, jak trudno w czasie, aby odzwyczaić okruchy z sutków. Mimo to, że dziecko jest wyraźna potrzeba tej rzeczy.

Odruch ssania jest wrodzona. O ile jeszcze w łonie matki, chrząszcze często ssie palec. Więc on uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Dlatego noworodka w pierwszych kilku sekund swojego życia łapczywie chwyta pierś matki, starając się uspokoić po prostu doświadczony stresu, jakim jest poród dla niego.

Trochę „smoczek”

Dość często zdarza się, że trzeba szybko uspokoić krohotulku. Manekin będzie doskonałym asystentem.

Co obojętne wybrać dla noworodka, więc to było najbardziej wygodne, to może być rozwiązane metodą prób. Na podstawie powyższego można stwierdzić, że okruchy sutek jest pewnego rodzaju „amortyzatora” i pomóc mamie w wielu sytuacjach.

Dlatego matka musi wydać starań, aby spróbować nauczyć malucha do smoczka, więc zawsze wziął go. Jednak po wybraniu smoczek, dzieci stopniowo przyzwyczajają się do nich, a sami otwarte usta, jak tylko je zobaczą. Czasami może nawet wymagać smoczki, wołając głośno. Jak tylko matka daje sutek okruchy, od razu się uspokaja.

Różnią się kształtem

Jak wybrać smoczek że Lubiła pulchny chłopczyk? Okrągły smoczek (lub jak to nazywa – „klasyczne”) ma kształt brodawki piersi, która stałaby butelka karmienia tak samo jak naturalne. Smoczki ortodontyczne pomagają prawidłowo rozwijać żuchwę i niebo i zapobiec jej połknięciu powietrza w czasie, gdy maluch ssie.

Smoczki antivakuumnoy układ o obniżonej ilości powietrza dziecko spożywa, co powoduje zmniejszenie częstości mitralnej. Zawór w sutek sprawia, że trzymają się razem, pozwalając pulchny chłopczyk nie wypaść z butelki z mieszaniny. Podobne butelki sutki będzie bardzo wygodne dla dziecka.

Ile dziur w nich?

Można wyróżnić sutki i liczba otworów w nich. Jeśli potrzebne będą okruchy sutek 2-3 miesięcy z jednym lub dwoma otworami, dzieci w wieku 2-5 miesięcy już potrzebne są trzy otwory. smoczki te, w których cztery otwory spowoduje gwałtowny przepływ płynnej żywności. Są one odpowiednie dla dzieciaków w wieku powyżej czterech miesięcy. kształtu otworu może być w kształcie litery X (sok) w kształcie litery U (do kleiku) i inne.

Przewodnik po wyborze smoczki. tworzywo

Mama powinna zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest złączka. Zaleca się wybór zatrzymać miękki i elastyczny lateks i 100% czystości medycznej silikonu. Obojętne lateksowe zwykle nieprzezroczyste lub jasnobeżowy, o charakterystycznym smaku i zapachu. Jedyną wadą jest to, że są one krótkotrwałe, jak słońce może ciemnieć i deformować.

Lateks okrągły smoczek, co do zasady, jest bardzo wygodne dla dzieci. Wykonane z silikonu produktów są zwykle bardziej trwałe. Oni nie mają zapachu, bez smaku. Ekspozycja na światło słoneczne nie jest straszna. Co sutek pick – silikon lub lateks – zadecyduje każdą mamę indywidualnie, skupiając się na dziecko.

Jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na sutki gumowe, które były tak popularne u niemowląt urodzonych w ZSRR. Oczywiście, obecnie istnieją inne, bardziej interesujące opcje (z których wspomniano powyżej). Takie artykuły są wygodne na swój sposób, więc możliwe jest, aby zwrócić uwagę na nich w czasie, gdy w porządku obrad jest pytanie, jak wybrać smoczek do karmienia malucha.

Niestety, opony – to przestarzałe materiały, które mogą powodować alergie u dziecka. Ale z drugiej strony, kiedy jest ząbkowanie, jest to obojętne guma w tandemie gryzaki gumowe są lepsze od innych, nowoczesny, pulchny chłopczyk pomoże usunąć swędzenie i dyskomfort, kuszących go.

Przewodnik po wyborze smoczki. rozmiar

Manekin rozmiar powinien być odpowiedni do wieku malucha. Jeśli sutek jest zbyt mała, wówczas dziecko może mieć problem z bite. Jeśli duża, okruchy będzie trudno utrzymać go w ustach. Złączki do butelek – te, które były początkowo przeznaczone do podawania okruchy z butelki, można odróżnić od natężenia strumienia. zastosowali dane o następujące oznaczenia: 1 – powolny strumień, 2 – średnie natężenie, 3 – szybko. Zaleca się, aby zmienić sutki co jeden do dwóch miesięcy.

Przewodnik po wyborze smoczki. kształt

Postać produktu jest również bardzo ważne dla dziecka. Stworzył kilka typów: okrągłe i anatomiczne kształty symetryczne smoczki ortodontyczne. Okrągły kształt brodawki jest dokładnie śledzić kształt brodawek piersi podczas karmienia piersią. Smoczki ortodontyczne zachęci dolne szczęki chipy poruszać tam iz powrotem ssania, co przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju.

Tworzą anatomiczne sutki podobne do struktury dziąseł, będzie miał na ich strukturę mniej skutków. Przed zakupem smoczkami mama powinna upewnić się, że dzieci są u podstawy otworów wentylacyjnych lub pierścień sutek sutek mocno przytwierdzone do jego podstawy. Takie manekiny są wygodne w użyciu.

Zalecenia dotyczące opieki i wyboru

Więc jak wybrać smoczek dla dziecka? Aby zacząć badać jakie formy manekina tam, co wierzą eksperci jest najlepszy, jaki rodzaj materiału jest najbardziej bezpieczny, co projekt powinien być preferowany. Teraz mama może ustalić, co kupić dla dziecka. Smoczek jest lepiej kupić w aptekach lub sklepach. Po tym wszystkim, nie można znaleźć w dokumentacji potwierdzające jakość zakupionych towarów. Zdecydowanie należy preferować do zaufanych producentów (na zdrowie dziecka nie powinno SAVE) – niemowląt Canpol, Avent, Chicco, TIGEX. Zawsze upewnij się, że jej wielkość smoczki, które wykorzystuje Pipsqueak, dopasowane jego wiek. Pożądane jest, aby sutki były w stałej strukturze.

wymagana higiena

Dobrze, niezbędne towary zakupione. Teraz rodzice powinni pamiętać, że zanim dasz dziecku smoczka, należy sterylizować. Na to nie możemy zapominać podczas korzystania z akcesorium, ponieważ stopniowo gromadzą się bakterie, które po spożyciu maluch może być źródłem różnych chorób.

Uwaga dla rodziców: Przed użyciem smoczek po raz pierwszy jej przez 3 minuty powinny być przechowywane we wrzącej wodzie (ale najpierw przeczytać instrukcję, ponieważ nie wszystkie smoczki może znieść ciepła). zabiegi higieniczne powinny być wykonywane codziennie. Może być używany na trzy sposoby: wrzenia, sterylizacji lub płukanie pod wodą z użyciem mydła dziecka. Jeśli sutek upadł na podłogę, nie można go lizać i dać dziecku – jest bezpośrednią drogą do wnikaniem zakażenia u dziecka ciała. Nie jest konieczne, aby zanurzyć smoczka w miodzie lub cukru, ponieważ produkty te mogą powodować skazy.

Przechowywanie i wykorzystanie

Jak wybrać sutek mamy już omówione. Ale jak zachować i używać? Być może jednym z najlepszych do przechowywania sutki będą szczelnym pojemniku. Dzięki niemu, produkt jest chroniony przed zarazkami. Ale pojemnik powinien być okresowo myte.

To samo smoczek może zaoferować pulchny chłopczyk nie dłuższy niż trzy miesiące, ponieważ w miarę upływu czasu materiał się zużyje, istnieje małe pęknięcia, bite. Dziecko może przypadkowo wziąć kęs brodawki i połknąć. Ale nawet jeśli nie ma widocznych uszkodzeń, długi czas, aby korzystać z tych samych obojętne pediatrów nie polecam: a maluch rośnie, i to bardzo szybko, nie jest obojętne do jego wielkości.

Nie przegap moment!

Tak, dziecko wykorzystywane do smoczka, który został wybrany z wielką starannością. A w czasie, rodzice ważne jest, aby złapać moment, aby rozpocząć odzwyczaić okruchy zły nawyk. Kid lepiej odwrócić ulubione gry, a okresowo czyścić samą brodawkę z zakresu wzroku malucha. Nie można winić dziecko, jeśli on ssie smoczek. Nie trzeba zbić go ze wstydu, a ponieważ dorośli uczą go do smoczka.

Niektórzy rodzice rozmaz smoczek gorzki lub ostry. Zdecydowanie zaleca się, ponieważ oprócz traumy psychologicznej dziecko może dostać i fizyczne, na przykład oparzenia przełyku. Konieczne jest, aby wyjaśnić pulchny chłopczyk czy byłby dawno ssać smoczka, zęby mogą stać się krzywo.

Jeśli dziecko jest trudno porzucić nałóg, można dokonać codziennie sutek odcięty kawałek, począwszy od krawędzi. Dzieciak może powiedzieć, że jego sutki ugryziony przez ryby, myszy, wiewiórki … Z biegiem czasu Pipsqueak przyzwyczaić się do faktu, że ma złamane brodawki a każdy dzień to wszystko niewygodne ssać. W ten sposób będzie mógł zrezygnować z nawyku szybsze i mniej bolesne.

Rozumiejąc, jak wybrać smoczek dla malucha, matek i ojców będzie teraz jasne, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Rzeczywiście, czasem, starając się nadążyć z pięknym wystrojem, można kupić rzeczy nie nadaje się do dziecka, które mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie, a nawet życie. Gdy prawidłowy wybór opcji, matki nie mogą przejmować na niekorzystny wpływ na tworzenie smoczki okluzji lub uchwycenie brodawki sutka w okresie laktacji.

Jednak nie możemy zapominać, że nawet najlepsze smoczki będzie obecna w życiu malucha zaledwie kilku miesięcy, ponieważ ich cel – aby zaspokoić swój odruch ssania. Reflex stopniowo zmniejszana, który występuje w przybliżeniu po osiągnięciu dziecko 7 miesięcy. Teraz musimy stopniowo zrezygnować z smoczka.