784 Shares 6354 views

Jak pomnożyć w kolumnie Excel przez kolumnę i kolumnę o liczbie

Ci ludzie, którzy często pracują przy komputerze, prędzej czy później do czynienia z programem, takich jak Excel. Ale rozmowa w artykule idzie na wszystkie wady i zalety programu, a także o jego poszczególnych komponentów, „Formuła”. Oczywiście, w szkołach i na uniwersytetach na nauce lekcji uczniów i studentów na kurs w tej sprawie, ale dla tych, którzy zapomnieli – naszym artykule.


Będziemy rozmawiać o tym, jak pomnożyć kolumnę Excel do kolumny. Zapewni ona szczegółowe instrukcje, jak to zrobić, z krok po kroku analizy każdego elementu, tak, że każdy, nawet początkujący student będzie mógł przyjrzeć się tej sprawie.

Pomnożyć kolumna po kolumnie

Jak pomnożyć w kolumnie Excel przez kolumny, będziemy siedzieć na przykład. Wyobraźmy sobie, że w skoroszycie Excela utworzyć tabelę wartości i ilości towarów. Masz również komórkę w dół do całkowitej kwoty. Jak można się domyślać, trzeba szybko pomnożyć dwie pierwsze kolumny i znaleźć ich sumę.

Więc tutaj są instrukcje krok po kroku:

  1. Podświetlić żądaną lokalizację i nacisnąć ikonę funkcji, który znajduje się w górnej części głównego paska narzędzi.
  2. pojawi się „inne” zostaną wybrane okno przed sobą gdzie chcesz.
  3. Następnie należy wybrać z grupy funkcji matematycznych.
  4. Wybierz "SUMPRODUCT".

Następnie pojawi się okno, w którym użytkownik jest proszony, aby wybrać zakres, który zawiera dane, można przejść na dwa sposoby. Pierwszy zakłada, że używasz kursora, aby wybrać pierwszą kolumnę (cenę), a jego zakres jest określony w „Array 1”, a drugi (cena) – znajduje się na liście w „Array 2”. Jak widać, zakres został określony w znakach (C2: C6). Druga metoda zakłada, że będzie ręcznie wprowadzić te wartości, różnicę z tego nr.

Teraz wiesz jeden sposób jak mnożyć w kolumnie Excel przez kolumny, ale nie jest to tylko jeden, a drugi zostanie omówione w dalszej części.

Druga metoda namnażania

Pomnożyć kolumny drugiej metody, będzie trzeba także wybrać grupy funkcyjnej „matematyki”, ale teraz musimy użyć „make”. Obecnie istnieją dwa pola przed sobą, „Number 1” i „numer 2”. Kliknij na „Number 1” i wybrać pierwszą wartość z pierwszej kolumny, jak powtórzenia i „numer 2”, tylko wybiera pierwszą wartość drugiej kolumnie.

Po naciśnięciu przycisku „OK” w komórce o wzorze będzie produkt z wybranych wartości, można wytwarzać tylko te komórki, wypełniania, do tego, należy przesunąć kursor do dolnej prawej krawędzi komórki i przeciągnąć ją do wymaganej liczbie punktów.

Teraz nauczyłeś drugi sposób jak mnożyć w kolumnie Excel przez kolumnę. Teraz pomówmy o tym, jak pomnożyć liczbę kolumny.

Pomnożyć przez liczbę kolumn

Tak, jak pomnożyć kolumnę w programie Excel na liczbę? W rzeczywistości jest to jeszcze łatwiejsze. Aby to zrobić:

  1. Wybierz komórkę, w której wynik będzie zlokalizowany.
  2. Wpisz w nim znak „takie same”.
  3. Kursor wskazuje na pierwszą wartość w kolumnie, ale powinny być przydzielane numer przez który pomnożyć wartość.
  4. Po tym, przesunąć kursor do numeru i naciśnij klawisz F4.
  5. Teraz pozostaje tylko umieścić kursor w prawym dolnym rogu odpowiedzi komórek i przeciągnij ją do żądanej ilości przedmiotów.