644 Shares 2710 views

Wszystkie algorytmy „Yandex”

W wyniku postępu technologicznego stało się możliwe przeprowadzenie niezbędnych operacji bez wychodzenia z domu. Teraz możesz nawet pracować w sieci, a wiele osób od dawna czuje się dobrze w tej dziedzinie. Najczęstszą formą zarabiania w Internecie jest utworzenie własnej strony internetowej lub bloga. Dzięki reklamom zamieszczonym w zasobach jego właściciel może uzyskać dobry zysk. To prawda, ten schemat działa tylko wtedy, gdy witryna lub blog znajdują się na pierwszych stronach wyszukiwania. Mówiąc prosto, liczba odwiedzających zasobu zależy od poziomu dochodów jego właściciela.


I pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć podczas uruchamiania takiej aktywności jest to, jak działają algorytmy wyszukiwania, w szczególności algorytmy "Yandex", największa wyszukiwarka Runet.

Czym są algorytmy wyszukiwania?

Algorytmy wyszukiwania, są to algorytmy "Yandex", są rodzajem matematycznej formuły, gdzie żądanie użytkownika jest nieznane. Robot wyszukuje ten wzór: zastępuje nieznane różne wartości i wybiera najbardziej odpowiedni.

Jeśli uprościsz definicję, możesz to ująć w następujący sposób: algorytm wyszukiwania to specjalny program, który usuwa "problem", w naszym przypadku zapytanie i daje "rozwiązanie", czyli pokazuje listę witryn zawierających informacje potrzebne użytkownikowi.

Rozwiązując "problem", algorytm przegląda wszystkie słowa kluczowe na stronach, sortuje odebrane dane i tworzy wynik wyszukiwania potrzebny dla użytkownika. Dzięki algorytmowi wyszukiwania roboty mogą analizować zawartość każdego zasobu. Na podstawie otrzymanych informacji określana jest pozycja miejsca w SERP.

Co ma wpływ na algorytm wyszukiwania?

Jak już widać, wyniki wyszukiwania dla tej samej kwerendy w różnych wyszukiwarkach są różne. Tak więc algorytm Yandex różni się znacznie od Google. Na przykład dla czystości eksperymentu otworzymy dwie karty: jedną wyszukiwarkę z firmy Yandex, a drugą z Google. Jeśli wpiszesz zapytanie w polu wyszukiwania, "jak jechać do Japonii w celu stałego zamieszkania", możesz zobaczyć, że pierwsza witryna w wydaniu "Yandex" jest na drugim miejscu w wydaniu Google.

Wyszukiwarki algorytmów są pod ścisłą tajemnicą, analizują te same parametry witryny, ale jak wiele uwagi jest wypłacane, a ile – nikt nie wie. Nawet SEO-optymalizatory zadają to pytanie.

Parametry, z którymi działają algorytmy

Jak już wspomniano, algorytmy wyszukiwania "Yandex" są kierowane przez niektóre parametry. Ogólnie można je podzielić na dwie grupy. Niektóre parametry są odpowiedzialne za znaczące wypełnienie zasobu, można je warunkowo nazwać "tekstowym". Inne – charakterystyka techniczna (projekt, wtyczki itp.). Warunkowo możemy je wyznaczyć jako "inżynieryjno-funkcjonalne". Dla jasności warto rozbić wszystkie parametry na grupy i umieścić je w tabeli.

"Tekst"

"Inżynieria-funkcjonalność"

Język zasobu

Wiek witryn, nazwa domeny, lokalizacja.

Popularność tematu i ilość tekstów na każdej stronie.

Liczba stron i ich "waga"

Stosunek słów kluczowych do całkowitej ilości tekstu.

Obecność rozwiązania stylu

Liczba cytatów i poziom unikatowości treści

Liczba zapytań dotyczących konkretnego słowa kluczowego i częstotliwości aktualizacji informacji.

Rozmiar czcionki i typ

Dostępność plików multimedialnych, ramek, modułów flash i znaczników meta

Liczba odwołań w tekście

Styl nagłówków, napisów i CS

Dopasowanie słów kluczowych do sekcji katalogu, w którym witryna jest zarejestrowana.

Komentarze w kodzie, typ strony, duplikat

Ranking

Parametry te odgrywają kluczową rolę w algorytmach rankingu. Algorytm rankingu jest metodą, dzięki której można sprawdzić wartość każdej strony. Po prostu umieść, jeśli witryna ma dobre wskaźniki dla wszystkich tych parametrów, to będzie ona wyższa w wynikach wyszukiwania.

Algorytmy rankingu "Yandex" zmieniają się prawie co roku. Główne są nazwane po miastach. Nazwa nowej koncepcji wyszukiwania zaczyna się od ostatniej litery nazwy poprzedniego algorytmu. Tak więc wyszukiwarka stworzyła algorytmy:

 • Magadan (2008).
 • "The Find" (2008).
 • "Arzamas" (2009).
 • "Snezhinsk" (2009).
 • "Konakovo" (2010).
 • Obninsk (2010).
 • "Krasnodar" (2010).
 • "Reykjavik" (2011).
 • "Kaliningrad" (2012).
 • "Dublin" (2013).
 • "Nachalovo" (2014).
 • "Odessa" (2014).
 • "Amsterdam" (2015).
 • "Minusinsk" (2015).
 • "Kirov" (2015).

Poza nimi, w ciągu ostatnich dwóch lat istniały trzy kolejne algorytmy wyszukiwania "Yandex". Są też specjalne algorytmy AGS-17 i AGS-30, których głównym zadaniem jest szukanie zasobów, które nie spełniają wymagań. Krótko mówiąc, te algorytmy wyszukują witryny o niepowtarzalnej treści i obfitości słów kluczowych, a następnie nakładają kary. A teraz o każdym algorytmie trochę.

Algorytmy z lat 2008-2011

Przez dwa lata "Yandex" stworzył cztery algorytmy wyszukiwania, które różniły się jakościowo od poprzednich wersji początkowych. W 2008 roku po raz pierwszy w rankingu wyszukiwania zaczęto brać pod uwagę wyjątkowość treści (Magadan). Po raz pierwszy wprowadzono nowy system, który uwzględniał obecność słów stop word ("Nakhodka").

W 2009 r. Algorytm wyszukiwania "Yandex" zaczął uwzględniać region użytkownika, pojawił się nowy klasyfikator zapytań geolocjonalnych i niezależnych od geolokalizacji. Znacznie poprawiła się regionalna formuła wyboru odpowiedzi ("Arzamas"). Wygięto się znacznie, pojawiły się 19 nowych regionalnych formuł rankingowych i uaktualniono kryteria rankingu niezależnego od geoekonomii ("Snezhinsk", "Konakovo").

W 2010 r. Algorytmy wyszukiwarek "Yandex" aktywnie opracowywały nowe wzory dla zapytań geoindywidualnych i niezależnych od siebie (Obninsk, Krasnodar). Rok 2011 był na początku tworzenia spersonalizowanej emisji, preferencje językowe użytkowników Internetu zaczęły być brane pod uwagę.

Szukaj w rankingu 2012-2014

W 2012 r. Znacząco się zmieniła personalizacja emisji: zaczęli wzrastać w interesie użytkowników w perspektywie długoterminowej, znacząco wzrosła liczba odwiedzanych stron (Kaliningrad). W 2013 r. Algorytm Yandex starannie skorygował wyniki wyszukiwania w interesie określonego użytkownika podczas sesji, wziął pod uwagę krótkoterminowe interesy ("Dublin"). W 2014 r. Anulowano odwołania do zapytań handlowych w rankingu odpowiedzi ("Nachalovo").

"Amsterdam", "Minusinsk", "Kirov"

W wynikach wyszukiwania w pobliżu wyniku pojawiła się karta z informacjami, gdy kursor kursorem kursorem kursorem ("Amsterdam"). Po raz pierwszy zadaniem algorytmu Yandex było zmniejszenie rankingu zasobów, które miały wiele linków SEO. Obecność rozległego profilu łącza była głównym powodem utraty pozycji. Algorytm "Minusinsk" "Yandex" zaczął masowo wycofywać linki SEO, trochę później obliczono współczynniki referencyjne, ale tylko w regionie moskiewskim.

W trzecim roku tego algorytmu wprowadzono randomizację odpowiednich zapytań. Po prostu, podczas wydawania żądań można sortować według daty, popularności lub regionu ("Kirov").

"Władywostok" i "Palekh"

Algorytm "Władywostok", który rozpoczął działalność na początku 2016 r., Zaczął uwzględniać możliwość adaptacji zasobów do urządzeń mobilnych, wzrosła liczba emisji mobilnych.

Algorytm "Palekh" zasługuje na szczególną uwagę, zaprezentowany w listopadzie. Jego główną istotą jest porównanie znaczenia pytania i stron z wykorzystaniem sieci neuronowych – sztucznej inteligencji, która modeluje pracę ludzkiego mózgu. Z tego powodu dostawa była rzadko zwiększana. Początkowo ten algorytm działał wyłącznie z nagłówkami stron, ale jak twierdzą twórcy, ostatecznie nauczy się "zrozumieć" sam tekst. Praca algorytmu jest następująca:

 • System uwzględnia statystyki dotyczące zgodności między żądaniem a nagłówkiem, zwiększając tym samym dokładność SERP.
 • Praca z takimi korespondencjami nazywa się "wektorem semantycznym". To podejście do rankingu wyszukiwania pomaga znaleźć odpowiedzi na najrzadsze zapytania. Algorytm, który nauczył się zrozumieć tekst, może przynieść rezultaty, w których nie ma pojedynczego słowa z zapytaniem, ale w pełni odpowiadają sobie nawzajem w treści.

Mówiąc prosto, Yandex starał się stworzyć "rozsądną" technologię, która poszukuje odpowiedzi nie na słowach kluczowych, ale na samej treści tekstu.

Baden-Baden

Nowy algorytm Yandex, wydany w marcu 2017 r., Był prawdziwym przełomem w rankingu wyszukiwarki. W wynikach wyszukiwania pojawiły się witryny z przydatną, zrozumiałą i czytelną treścią. Głównym zadaniem tego algorytmu jest dostarczenie użytkownikowi nie tekstu zgodnego z zapytaniem, ale niezbędnych informacji.

Podczas prac "Baden-Baden" w wynikach wyszukiwania spadły zasoby z nadoptymalizowaną i słabą jakością informacji. Eksperci byli pewni, że pozycje sklepów internetowych spadną, ponieważ zbyt wiele powtarzających się słów i opisów towarów, które są praktycznie takie same. Ale twórcy algorytmu wzięli pod uwagę, że istnieją specyficzne tematy, w których powtarzanie pojedynczych słów głównych jest nieuniknione. Więc które teksty podlegają sankcjom? Lepiej przyjrzeć się przykładowi.

Tekst niezgodny z algorytmem wyszukiwania

Poprzednio wyszukiwarki przeszukiwały zasoby pierwszej pozycji, w których były słowa kluczowe. Ale teksty w takich miejscach często wyglądają jak zbiór próśb rozcieńczonych "wodą" tekstów nieczytelnych. A poniższy przykład stanowi dowód:

"Każdego roku Nike produkuje niezliczone produkty do uprawiania sportu. Sneakers, buty sportowe, buty, koszulka Nike, koszulka Nike, spodenki, spodnie sportowe Nike, spodnie, spodnie sportowe Nike, piłki piłkarskie – te i inne produkty można znaleźć w dowolnym sklepie z markami. Kobiety Nike, kolekcje męskie i dziecięce przekazują główny temat marki. Odzież Nike jest wyjątkowa, ponieważ każdy produkt emituje nastrój marki ".

Takie teksty nie są przydatne, są to tylko pudełka z kluczowymi wnioskami. Tutaj z nimi także nowe zmagania algorytmiczne. Zawartość o niskiej jakości na pewno zanika. Istnieją trzy kryteria dotyczące zawartości niskiej jakości:

 • Brak logiki w tekście.
 • Duża liczba słów kluczowych.
 • Obecność w tekście nienaturalnych fraz, które pojawiły się z powodu bezpośrednich wystąpień słów kluczowych.

Oczywiście, optymalizacja SEO nie została odwołana, podstawowe zasady wyszukiwarek pozostają takie same. Oto tylko podejście, w którym od 15 do 20 najważniejszych prośb na 1000 znaków, było dawno nieaktualne. Algorytm Baden-Baden podkreśla jakość treści.

Wyniki wyszukiwania

Ważne miejsce w procesie znalezienia algorytmu trwa wydawanie informacji. Emisja – strona z wynikami, które spełniają konkretne żądania. Wydawanie algorytm „Yandex” skonstruowane w taki sposób, że może obliczyć prawdopodobieństwo znalezienia najbardziej odpowiednich odpowiedzi i generuje emisję dziesięciu zasobów. W przypadku, gdy złożony wniosek, problem można znaleźć w 15 odpowiedziach.

Язык ресурса 1. Język zasobem

Популярность темы и количество текста на каждой странице. 2. popularność tego tematu, a ilość tekstu na każdej stronie.

Соотношения ключевых слов к общему количеству текста. 3. Stosunki słów kluczowych do ogólnej liczby tekstu.

Количество цитат и уровень уникальности контента 4. Liczba cytowań i poziom unikalne treści

Размер шрифта и его тип 5. Wielkość i rodzaj czcionki

Число ссылок в тексте 6. Liczba odwołań w tekście

Соответствие ключевых слов разделу каталога, где зарегистрирован сайт. listy katalog, w którym strona została zarejestrowana 7. Dopasowane słów kluczowych.

W rzeczywistości, to działa tak: jeśli algorytm jest „znajomy” z prośbą, a na nim jest bardzo istotne odpowiedzi, emisja dziesięciu reakcji powstaje. W przypadku, wyszukiwarka nie może znaleźć odpowiedzi na te pytania 15 linki zostaną przedstawione w tej kwestii.

Tutaj, rzeczywiście, a wszystkie podstawy algorytmów wyszukiwarek. Aby miejscu czuję się dobrze w SERP trzeba wypełnić go z wysokiej jakości, pouczające i czytelnej treści.