332 Shares 5142 views

Chiński szklarnie: opis i opinie

Większość ludzi miała wrażenie, że chińskie towary są zawsze dobra konsumpcyjne, nie ma wysokiej jakości, a ich technologia jest daleki od doskonałości albo czy ktoś pożyczył. Chiński szklarnie całkowicie zniszczyć te stereotypy. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, rzeczowe inwestycje są minimalne, a rezultaty są oszałamiające. Wraz z wprowadzeniem kompleksu rolno-przemysłowego w Chinach te niezwykłe vegetariev możliwe przez cały rok, aby zapewnić pół miliarda populacji kraju z tanich owoców i warzyw. Szklarnie z Chin, okazała się być wysoka marża, zaczęliśmy podbić światowy rynek. Teraz są popularne we wszystkich krajach klimatu umiarkowanego, w tym Rosji.


Zasada działania

Chiński szklarnie chociaż przychodzą do nas z Chin, ale mają odpowiednik rosyjskiej. Nawet w połowie ubiegłego wieku, prosty nauczyciel fizyki Aleksander Iwanow wynalazł geliovegetarii, to istnieją projekty, które wykorzystują energię słoneczną. Chińczycy mają ten model jest lekko zmieniony, pozostawiając tę samą zasadę. pojawiła się ich pierwsza cieplarnianych w 1978 r. To działa w ten sam sposób jak vegetary Iwanow, dzięki darmowej energii naszej gwiazdy. W dowolnym punkcie Rosji (z wyjątkiem dalekiej północy), słońce świeci cały rok dość regularnie, tylko w lecie jego promienie uderzyć w Ziemię pod kątem zbliżonym do 90 °, a kąt padania w zimie zmniejsza się do 20-40 °. Niewielka różnica w wartości zależy od szerokości geograficznej. W przypadku małego kąta padania promieni, jak przesuwa się on na powierzchni nie jest więc możliwość podgrzewania. Jeśli wykonujemy ściany szklarni z zboczu pozwalającego uchwycić całą energię zimowym słońcu, nagrzewają ściany, jak również latem ciepłym ziemi. Zasada ta leży na sercu chińskiej vegetariev. Ponadto do ogrzewania takich struktur jest konieczne tylko w ciężkich mrozów.

Opis: Chiński szklarnie

Jesteśmy przyzwyczajeni do przejrzysty ze wszystkich stron szklarni, ponieważ rośliny trzeba uzyskać jak najwięcej światła, jak to możliwe. Łukowe są one albo w postaci domu – to nie ma znaczenia, najważniejsze, że wszystkie z nich przeszły słoneczne ściany. Chińczycy lewo jasne tylko jedną ścianę, podczas gdy reszta jest zbudowany z cegły, blok żużlowym, betonu, gliny lub ziemi – cokolwiek, tak długo, jak były ogromne. Ich grubość jest utrzymywana w przedziale 1,5-2 m, w zależności od lokalnych warunków klimatycznych. Gdzie zimą stosunkowo ciepły, na przykład, w Krasnodarze, można budować ściany o grubości 1-1,5 m. Poza nich jest potrzebne do pokrycia jest izolacja (szkła piankowego, polimerowego tworzywa piankowego o grubości 150 mm z maty ze słomy). Przezroczysta ściana jest pochylona i ma poluarki formularz. Do jego budowy za pomocą wzmocnionej folii lub poliwęglan. Jak widać, nieco nietypowy, a przy prostej konstrukcji są chińskie cieplarnianych. Zdjęcie oddaje jeden z nich od wewnątrz.

Jeśli walory krajobrazowe pozwalają część takich vegetary mogą być osadzone w kopcu ziemi. Ta opcja ma dwie istotne zalety:

1. Kolumna ziemia będzie bardzo dobra ochrona przed zimnem szklarni.

2. Aby zbudować tylko dwie ściany boczne, a tym samym zaoszczędzić znaczne pieniądze i wysiłek.

Jeszcze bardziej ekonomiczny cieplarnianych przymocować do ściany domu.

Wybór dowolnej pobliżu jednego bokovushek konieczne jest skonstruowanie pomocniczego kladovochku. W nim chińscy przechowywania narzędzi, nawozów, środków chemicznych dla roślin i innych niezbędnych rzeczy przetwarzania.

Funkcje ogrzewania wewnętrznego

Chiński szklarnie, które korzystają z dodatkowego ogrzewania, budować w miejscach o surowych zim. W tym celu, konwencjonalnym piecu burzhujku, węgiel lub drewno spalania, grzejniki elektryczne lub gazowe. W obszarach, w których zimą nie niższej niż -15 ° C, może być dozowana jedynie przez słońce. Od świtu do zmierzchu, jego promienie wnikają w szklarni ogrzewanych ścianach, a ziemią, a nocą nagromadzone ciepło daje się powietrza i roślin. W niektórych projektach, dodatkowe ogrzewanie bez użycia pieca. On zrobił tak: na obwodzie cieplarnianych określone plastikowych rur o średnicy 110 mm. Są one zakopane w ziemi około 300 mm, ale tak, że część z przezroczystymi ścianami ziemi wystawały dwa końce. Są ciepłe powietrze wychodzi z pokoju. Na przeciwległej ścianie, gdzie znajdują się również rury otwory, umieścić wentylatory, które sprawiają cyrkulację powietrza przez system. Urządzenia te są częściowo rozwiązuje problem wentylacji. Alternatywnie, w pobliżu północnej ścianie zamontowane zbiorniki wodne, pomalowane na czarno. Przez cały dzień słońce ogrzewa je i przenoszą ciepło do roślin w nocy.

Cechy odkryty ogrzewanie

Oprócz ogrzewania wewnętrznego, szklarnie wyposażony Chińczyków i na zewnątrz. Na vegetariyah zamontowany chiński specjalny system, który działa na zasadzie markizy przed słońcem. Jego konstrukcja zawiera rolkę folii ochronnej z łusek ryżu i ręczny lub automatyczny mechanizm obrotu. Wieczorem, zrelaksować się i folia pokryta szklarnię, a rano z powrotem zwinięte w rulon. Zamiast folii z łusek ryżu wolno używać panelu trzciny. Są one wykonane ze światłem, ponieważ obejmują one tylko przezroczystą ścianę szklarni. Ponadto, grubość paneli trzciny nie powinny kolidować z ich skręcanie możliwe, aby rolki i zatrzymywania ciepła.

Jest przymocowany do ściany kladovochku końcowego również pomaga zachować ciepło w vegetariyah bo gdy zbliża go od streetworkerów na zimne powietrze wnika tylko w tym małym pomieszczeniu gospodarczym, nie dochodząc do samego cieplarnianych.

Wyposażenie wnętrz

Chiński szklarnie dla uprawy truskawek, pomidorów i innych rodzajów warzyw muszą mieć system nawadniania. Vegetariev umieszczone wewnątrz układu wilgotności i temperatury. Łóżka są często zadowoleni z agrovoloknom zapewnienie dodatkowych korzeni ciepłowni. W szklarni przemysłowych alokacji przestrzeni szybu kompost lub jednocześnie hodowano i roślin i zwierząt, takich jak świnie. cechy te pozwalają na uzyskanie działanie nawóz organiczny. Chiński zrobić łóżka w kierunku północ-południe, a także z lekkim spadkiem od tylnej ściany. Uważa się, że w tym układzie gleba nagrzeje dobrze. Dla truskawek na odwrocie szklarni są półki budowlanych w kilku rzędach. Są one umieszczone na takiej wysokości, że każda roślina była w stanie uzyskać odpowiednią ilość światła. Na pozostałym obszarze one obsadzone nisko rosnące kultury.

Lokalizacja najlepsza lokalizacja

Ponieważ chińskie szklarnie wykorzystywać energię naszej gwiazdy, umieszczony na swoim miejscu, więc trzeba być w stanie podjąć z nim maksymalne ciepło. Tylna ściana vegetariya powinien wyglądać do północy. Wykonana jest nudny, nie ma okien ani drzwi. Że może to być utopiony w kopcu ziemi, lub być dzielone z domu. Przezroczysta ściana powinna być skierowana na południe. Dwa marginalia znajdują się odpowiednio w kierunkach wschodnim i zachodnim. Mamy największe zapotrzebowanie na szklarnie poliwęglanowe ze względu na jego wytrzymałość. Chińczycy wolą pokrycie ich vegetarii filmu super trudne mleczno-niebieski, który okres 3 lat lub więcej. Uważa się, że to nie jest tylko równomiernie rozprasza światło w całym pomieszczeniu, ale transmituje tylko promienie z niezbędnymi roślin długościach fal. Ważne jest, aby znaleźć miejsce dla szklarni do jego południowej ścianie nie blokować widoku, na przykład wysoki płot lub innych budynków na miejscu.

Jak zbudować vegetary słoneczną

Dlaczego nie miało chińskie szklarnie – do uprawy ogórków, pomidorów i kapusty, są one oparte na jednej technologii. Uważa się idealnym rozwiązaniem, gdy vegetary dołączony do domu mieszkalnego. Na rynku rosyjskim głównie właśnie taki projekt i sprzedać. W zestawie z elementów szklarni pochodzi szczegółowy schemat i instrukcje montażu. Osobno można kupić film ochronny, który jest sprzedawany na metry. Jeśli chcesz zbudować szklarnię z chińskiego złomu, ważne jest, aby dokonać właściwego kąta przezroczystą ścianą, która powinna być mniejsza, obszar na północ. Należy również zapewnić odpowiednią wentylację w prowizorycznym vegetarii bez naruszania jego integralności. Jeśli są zgodne ze wszystkimi przepisami i nie naruszać technologii, stworzonej przez własne ręce szklarni nie będzie gorszy niż zakupione od producentów chińskich.

opinie

Rosyjscy rolnicy dopiero zaczynają testować chińskich szklarnie. Komentarze gości o ich wydajności dotychczas mało. Obserwowane korzyści:

– możliwość uzyskania plonów w zimie i latem;

– stosunkowo niskie koszty budowy (z możliwością przymocowania szklarnię do domu);

– Mniejsze zużycie paliwa do ogrzewania.

Zauważa braki i trudności:

– trudno jest kupić niezbędne składniki;

– w rejonie Moskwy i innych obszarach o ostre zimy trzeba dodatkowo ogrzewać szklarnię, zmniejszając jego rentowność i zwiększa koszty utrzymania;

– bez potrzeby stosowania paliwa uwalnia się podczas spalania CO 2, to konieczne jest, aby szukać innego źródła dwutlenku węgla, rośliny muszą żyć;

– ciepła zbiorcze (film z ryżu z łuską) słabo posiada ciepła;

– w regionach o cieplejszym klimacie mają zorganizować dodatkową wentylację.