716 Shares 4913 views

maszyn zrywkowych: rodzaje, charakterystyka, cel

Drewno – wszechstronny materiał, który jest wymagany przez wszystkich i zawsze. Ale zanim drzewo zamieni się w gotowym produkcie, będzie musiał przejść przez wiele operacji przygotowawczych. Zaczyna się wyrąb i poślizgu. A jeśli rolki (cięcie drzewa) pod wpływem siły ludzi z piłami, wtedy poślizg – bardziej skomplikowany proces. Na drewno pomoc nadchodzi specjalną maszynę – skidery. Są one znacznie przyspieszyć i ułatwić opał i uważane są dobrodziejstwem dla pracowników leśnych. Dziś wiemy, że z wami, co stanowi maszyny zrywki drewna i zapoznania się z niektórych swoich modelach.


powołanie

Zrywka nazywa transport całych drzew lub kłód drzewa długości przestrzeni ładunkowej – miejsce, do którego można pojazdów ciężarowych. Z przestrzeni ładunkowej wykonana z drewna przeprowadzek – transportowania go poza pasem lasu.

Potrzeba pracy drwali jest oczywista. Maszyny dla leśnictwa i transport wąsko liniowy nie jest w stanie dotrzeć do obszaru cięcia drewna zbierać tam, więc materiał musi być dostarczony do miejsca wygodnego buta. Zrywka pozwala skoncentrować się na obszarach wygodne gotowy do załadunku drewna i dalszego transportu.

Zatem Zrywka można nazwać operacje transportowe, ale różni się zasadniczo od innych rodzajów działalności transportowej. Ponieważ maszyny zrywki poruszać się w bardzo szerokim zakresie i zatrzymane na jednej powierzchni tnącej na krótki okres, układanie drogi dla nich niepraktyczne. Zrywka odbywa się w trudnych warunkach na drogach, w dowolnym miejscu w lesie o każdej porze roku. Na swojej drodze spotyka się z przeszkodami skidder Waga: pniach, powalonych drzew, głazów i innych obszarach bagiennych. Z tego powodu, a istnieją specjalne wymagania do skidder.

cechy konstrukcyjne

Maszyny do zrywki są montowane na podstawie prostego ciągnika. Zamontowany na platformie traktora częściowych baty załadowczych. Jest ona przymocowana do tylnej części maszyny.

Inną ważną cechą takiego ciągnika zwiększa powierzchnię nośną. Im większy ślad, tym mniejsze ciśnienie ciągnik ma na ziemi, a łatwiej jest poruszać się w niskiej przepuszczalności. W lesie, jest to niezwykle ważne.

Ponadto, ślizgając maszyna musi mieć mocny układ napędowy, mają dobrą przepuszczalność i zdolność do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Zazwyczaj takie maszyny wyposażone w silniki Diesla. Oprócz ciągnika może być dołączony: rama lub platforma układania wciągarki drewna, chwytak i innego osprzętu. Zwykle kabiny i zrywkowy jednostka napędowa są przednie i tylne platformy roboczej. Tom jest praktyczny badanie – gdy platforma jest załadowana drewnem, maszyna jest wyważona i łatwa do przekazania przeszkody. Jeżeli jedna ze stron przeważa ruch na drodze sprawia, że bardzo trudne.

Maszyna Feller-zrywka ma szersze zastosowanie. Ze względu na specjalny sprzęt, można go wyciąć drzewa, tworząc jedną paczkę i do przewozu drewna w pożądanym miejscu.

rodzaje Skidders

Podstawą skidder może położyć innego ciągnika. W zależności od typu ster strumieniowy, mogą być kołowy lub gąsienicowy. Bardziej powszechne nadal śledzone modelu, ponieważ są one, dzięki dużej powierzchni styku, superior odpowiedniki kołowe na cross-country. W zależności od mechanizmu zbierania drewna, który jest wyposażony w ciągniku trelevochniki są choker i beschokernymi.

Maszyna poślizgu choker służy do poruszania dzienniki, które zostały powalony z pilarek feller. Grupa ta obejmuje takie ciągnika TDT-55, PSI-10 i innych.

Beschokernye maszyny do zrywki, między innymi, mają w ich wychwytywaniu projektowania, lub jak to nazywa, Hydro. Tego rodzaju prace w tandemie z maszyny do zbioru. Wśród beschokernyh modele ciągników można zauważyć: LT-154, LT-187 i inne.

Znanych producentów

W zależności od producenta i modelu poślizgu samochodu, może to być pewne różnice w wydajności. Są one produkowane, niektórzy producenci traktorów i innych maszyn specjalnych. Na naszym rynku można znaleźć modele produkcji rosyjskiej i zagranicznej. Wśród rosyjskich producentów skidery Warto zauważyć takie rośliny: Ałtaj, Kirov, Onega, a firma „Tesmark”. Importowany sprzęt jest również reprezentowana na rynku dość intensywnie. Jest to przede wszystkim firma: „John Deer” i Caterpillar „Velte”. Oczywiście, oprócz tych producentów, istnieją także inne, mniej znane. Aby lepiej zrozumieć podstawowe cechy sprzętu ślizgając się, spojrzeć na kilka znanych ciągników.

TDT-55

Maszyna ta jest jednym z najzdolniejszych przedstawicieli rosyjskiego sprzętu poślizgiem. Model jest gąsienica ciągnik dyszel trzecia klasa. Może być stosowany w układanie i zrywka drewna dużych i średnich rozmiarów. Ponadto, urządzenie może być używane do operacji pomocniczych: przygotowania maszyny Portage, bawić z bicze, załadunku i prostujące kolbami.

Ciągnik radzi sobie z pracą w słabej przepuszczalności. Uważany jest liderem w dziedzinie obróbki drewna, ale jest używany w innych typach specjalnych prac. Głównym zadaniem ciągnika uważane pracy przy dużych obciążeniach i wagi.

Model ten był produkowany w Onega Fabryka Traktorów w 1966 roku. W 2003 roku znalazła się nieaktualne i usunięte z produkcji. Przez 37 lat problem pojawił się trochę modyfikacji ciągnik:

 1. LHT-55. Wywrotka posiada platformę metalu, uchwyty do podnoszenia i tylny WOM.
 2. TDT-55 z nowym silnikiem.
 3. TDT-55 A-05. Od poprzedniej wersji ma mocniejszy silnik.

Mocne i słabe strony

Główną zaletą TDT-55 ciągnika, co było powodem jego popularności i powszechnego użytku, była jego prostota. Działanie urządzenia jest prawie zawsze odbywały się w szczególnych okolicznościach, ale poradził sobie ze wszystkimi zadaniami łatwo. Ciągnik był bardzo łatwy do naprawy i konserwacji. Kierowcy ciągników okazało się, że niemal wieczne. Maszyny opór jest osiągnięty przy użyciu wysokiej jakości materiałów i porzucania mechanizmów, które nie były fundamentalne znaczenie, ale zawsze poza kolejnością. Mówimy o klimatyzację, poduszki powietrzne i dużą liczbą przycisków. Uwolniony przestrzeń położyć mocny silnik i niezawodną transmisję. Z ich pomocą, model otrzymał dodatkowe 30-40% drożności.

Wiele osób uważa, że cena TDT-55 ciągniku drogie, ale jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety modelu, możemy stwierdzić, że jest to całkowicie uzasadnione. Pod względem niezawodności, koszt części zamiennych i zużycia paliwa jednostka ta jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w swoim segmencie. cena ciągnik w stanie normalnym, waha się od 1,2 do 1,8 mln rubli na rynku wtórnym. Problemy modelu można znaleźć za 400 tysięcy rubli. Ponieważ model jest wciąż popularny, uważają, że jest bardzo trudne do stracenia.

parametry

Charakterystyka techniczna ciągnika TDT-55:

 1. Moc silnika – 70 lub 95 litrów. a.
 2. Jednostkowe zużycie paliwa – 227 lub 167 g / kWh.
 3. Pojemność zbiornika paliwa – 140 l.
 4. Wymiary – 5850/2357/2560 mm.
 5. prześwit – 555 mm.
 6. Nacisk na podłoże – 44 kPa.
 7. Masa własna – 9,6 tony.
 8. Maksymalna prędkość 12,8 km / h.

TT 4

Innym znanym modelem produkcji radzieckiej. Reprezentuje klasę czwartą trelevochnik trakcji zaprojektowany specjalnie na potrzeby rejestrowania. Dzięki silnym gąsienic, sprzętu choker i dolnej jednostce ramki ochrona radzi sobie z problemami, które nie mogą rozwiązać wszystkich maszyn.

Model zalogowaniu TT-4 ciągnik produkowany w Ałtaju Fabryka Traktorów od 1969 do 2010 roku. Model oparto na wersji TDT-75, który był najbardziej masywne w swojej klasie w latach 70-tych. Aby zwiększyć wydajność maszyny, projektanci uczyniliście z niego szereg zmian, z których większość stała się nowy silnik. Ze względu na budowę ramki z zamkniętym dnem, ciągnik nie boi się kontaktu z uderzeniami i zaczepy, które są w lesie można znaleźć na każdym kroku. Inna ważna różnica ciągnika jest fakt, że silnik i sprzęgło są umieszczone wewnątrz kabiny.

Mocne i słabe strony

Zrywkowy TT-4 i wersja wykorzystywane do transportu rusztowania i jego obciążenie drewna oraz wszelkiego rodzaju platformach. We wszelkich maszyn leśnych może być podłączony jako przyczepa do niego. Ze względu na bezpretensjonalność ciągnika i stabilność jego pracy w różnych warunkach klimatycznych, jest bardzo popularny w trudnych regionach północnych.

Szerokie tory przyczynić się do sprawnego ruchu maszyny, nie tylko wzdłuż szlaków leśnych, ale także w bagnistym, śniegu i innych obszarów problemowych. Dobrym drożność również przyczynia się do udanej transmisji. Mimo swojej wielkości, ciągnika, a raczej jego silnik wysokoprężny, ma bardzo skromny apetyt.

Główną wadą tego modelu jest fakt, że silnik jest zamontowany w kabinie. Wielu właścicieli też nie podoba, że z powodu masywności ciągnika, ma niską manewrowość. Na przykład, trelevochnika TDT-55, omówione powyżej, jest nieco większa manewrowość. Warto traktorzysty TT-4 ostatnia kwestia jest z dwóch milionów rubli. Wersje przed 2000 może kosztować prawie dwa razy mniej.

parametry

ciągnik cechy TT-4:

 1. moc silnika – 81 litrów. a.
 2. Zużycie paliwa – 250 g / kWh.
 3. Pojemność zbiornika – 135 litrów.
 4. Wymiary – 6000/2500/2750 mm.
 5. Prześwit – 550 mm.
 6. Nacisk na podłoże – 44,13 kPa.
 7. Masa własna – 13 ton.
 8. Prędkość maksymalna – 20 km / h.

John Deere 848H

Teraz krótko zapoznał z obcych wzorów. Skidders kołowe John Deere 848H jest wyjątkowy w swojej technice. Jest kompaktowy, wysoka stabilność, doskonała zwrotność i gospodarka. Ciągnik wyposażony chwytak że jest w stanie stabilnym baty przekazać siłę zaciskania na każdej powierzchni.

Model posiada zwiększoną szybkość, ale bardzo oszczędne zużycie paliwa. Ona radzi sobie z podmokłych gleb, stromych zboczach i innych „prezenty” w lesie. ciągnik silnik wyposażony w niezawodny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska silnik, który jest zgodny z Tier 2. Specjalne ciężaru konstrukcji jest rozprowadzany pomiędzy osiami maszyny, co pozwala łatwo przejść skomplikowanych części. Konwerter momentu obrotowego w trybie automatycznym pozwala zmieniać i zwiększenie momentu obrotowego napędu ciągników.

Dzięki składanym dostęp do filtra kabiny silnika, skrzyni biegów i układu hydraulicznego jest bardzo wygodne. Skraplacz i chłodnica oleju hydraulicznego są podniesione do łatwego czyszczenia. O komfort pracy operatora firma również nie zapomniano. Salon jest wyposażone w systemy chłodzenia i ogrzewania. Kontrolowane przez jedną dźwignią, co zmniejsza koszty pracy i zwiększa produktywność. Koszt tego ciągnika rozpocznie się około stu tysięcy dolarów.

Dane techniczne Model:

 1. Moc silnika – 200 l. a.
 2. Pojemność zbiornika – 329 litrów.
 3. Wymiary – 8072/3560/2946 mm.
 4. prześwit – 615 mm.
 5. Masa własna – 17,8 ton.
 6. Prędkość maksymalna – 20,9 kilometrów na godzinę.

wniosek

Podsumowując powyższe, można stwierdzić, że w dużej mierze Skidders uproszczenia i przyspieszenia procesu wyrębu. To jest prawdziwe pojazdy terenowe, które są w stanie przeciągnąć sobie ton drewna niemal każdej powierzchni.