742 Shares 1563 views

Podsumowanie „Ojca Goriot” Honoriusz Balzac: głównych bohaterów, problemy, cytaty

Honoré de Balzac – jeden z twórców realizmu w literaturze europejskiej. Omówione tematy pisarza, nie izolowane od codziennej rzeczywistości. Jego prace były dość trudne i bezwzględny, jednakże, jak czasem życia samego w kierunku ludzi. W arcydziele literatury dostarczonej spod jego pióra, postacie wyglądają naturalne, żywe, są zainteresowani rzeczy, które przyciągają każdego. Wielu z bohaterów jego powieści – ludzie, którzy są chciwi pragnienia, decyzje i działania są pragmatyczne, główny cel – uzyskanie przyjemność, a nie wzniosłe myśli zwykłych bohaterów romantycznych.

Honore de Balzac: "Ojciec Goriot"

Historia tej powieści jest związana z problemami Balzac idea pisania serię opowiadań, które miały przedstawiać życie rodaków. Produkt jest pierwszym w szeregu prac, a następnie połączone w kolekcji zatytułowanym „Human Komedie”. Kiedy napisał tę pracę Onore De Balzak? „Ojciec Goriot” został utworzony w 1832 roku, ale publikacja miała miejsce zaledwie dwa lata. W tym czasie, w wyobraźni geniusza utworzony plan pisać historie, które miały pokazać prawdziwe życie francuskiego społeczeństwa, aspiracji i oczekiwań współczesnych pisarza. Chciałem przekazać czytelnikowi Honore de Balzac? „Ojciec Goriot” pokazuje zakres normalnych uczuć doświadczanych przez osoby, w tym bezkompromisowej, takie jak chciwość, zaspokajania własnych ambicji kosztem poniżenia i inne patologiczne pragnienie rzędu niekończącej się zabawy.

Podsumowanie produkt „Ojciec Goriot”

Imprezy odbywające się w Paryżu, mieście, które, moim zdaniem, gładzi ludzie są ludźmi, pozostawiając im tylko namiętnej i nienasycone pragnienie. Podsumowanie „Ojca Goriot” pozwala na zapoznanie się z głównymi ideami pracy, wydając minimum czasu.

Wydarzenia z powieści zabiera czytelnika w małym pensjonacie na obrzeżach Paryża. Ludzie, którzy mieszkają w nim, jest bardzo różne, ale mają jedno – powodzenia do nich przez długi czas przestał sprzyjać.

Wśród zakładów gości żyje starzec, który ma bardzo zły znak. Nikt nie podejrzewa, że on rzeczywiście ubogie szlachcica, rozpaczliwie próbując zorganizować ich córki szczęśliwą przyszłość. Jego sąsiad na pokładzie – Rastignac, jedynym, który przypadkowo dowiaduje się o tym. To odkrycie całkowicie zmienia widok młodego mężczyzny na słabą starca. Podsumowanie „Ojca Goriot„obejmuje destylację z kluczowych wydarzeń oraz opis istotnych znaków analizy produktu. Istnieją sytuacje, gdy jest to niezbędne do uciekania się do korzystania z bardziej zwięzłej narracji, na przykład, jeśli istnieje ogromna ilość informacji w egzaminach. W takich sytuacjach, streszczeniem „Ojciec Goriot” Czy w ciągu kilku sekund, aby zrozumieć kierunek myśli autora, a główną ideę pracy.

Bohaterami powieści

Produkt posiada dużą liczbę znaków, zarówno dużych i małych. W tym rozdziale rozważymy znaczące postacie wielkich dzieł Honoriusz Balzac. Niewątpliwie streszczeniem „Ojciec Goriot” części pozwala czytelnikowi zrozumieć i wyobrazić wewnętrzny świat bohaterów powieści, ale aby obraz bardziej kompletna, należy zwrócić uwagę na charakterystykę każdego znaku. Co jest godne uwagi jest otwarty w pracach: „Ojcze Goriot”? Postacie tego literackiego arcydzieła stworzone przez autora do najmniejszych szczegółów, aż do zwyczajów i wspomnień.

  • Główny bohater, tzw ojciec Goriot, nieuleczalne Król Lear, który w swoim cichym i łagodnym szaleństwa. Jednak szczerze kocha swoje córki, które wykorzystywane wyłącznie wypadek ojca o pomoc finansową dla ich rozrywki.

  • Ezhen De Rastignac, student, który pochodził z prowincji. Na początku powieści miał czystą młodzieńcze nadzieje zdobyć wykształcenie, aby skorzystać z rodzicami, ale kiedy już się do wielkiego światła, to zupełnie zmienia swoje priorytety w życiu, a po „Cream” paryskiego społeczeństwa oddaje się rozpuście. Z biegiem czasu, staje się kochankiem jej drugiej córki Goriot – Baronowa piękności. Rastignac – jest jedynym, który czuje się za starca trochę szacunku i współczucia.
  • Delphine de Nucingen – najstarsza córka Goriot, który ożenił się z dość bogatego człowieka, lecz otwarcie go zdradza jednak, jak powiedział.
  • Anastasi de resto – najmłodsza córka starzec Goriot, żona hrabiego.
  • Vautrin – sąsiad Goriot i Rastignac na pokładzie. Jeśli przeanalizujemy dzieła podstawowej opieki zdrowotnej, dwulicowość i hipokryzję z wielu znaków w powieści można odnaleźć bardzo wyraźnie. Ale Vautrin, chociaż to jest dosłownie ucieleśnienie uniwersalnego zła w powieści, przynajmniej być szczery. Były skazaniec, raczej niebezpieczny człowiek gra życie innych ludzi. W swojej pracy „Ojcze Goriot”, który opisuje postacie z wielką wprawą, winowajcą wydaje się być nie tak źle na tle chciwych i pozbawionych skrupułów sąsiadów, którego otwarcie gardzi.
  • Wicehrabina de Bosean – krewny Rastignac, który wprowadza niedojrzewającej chłopca na Górnym Light, popychając go do upadku.
  • Wok – właściciel pensjonatu, wdowa po pięćdziesięciu latach. Kiedy kobieta chciała poślubić Goriot, ale został odrzucony. Potem stała się wrogo do bohatera. Jej pogarda wzrosła kiedy zaczął wykazywać oznaki swej pozornej ruinę.

Charakterystyka Ojciec Goriot

Protagonista uosabia spożywania ojcowską miłość, która jest całkowicie pozbawiona zdolności do analizowania tego, co dzieje się między nim a córką. Nie ma wątpliwości, że to on jest powodem, że córki wyrosły takie. Jego Reckless Love doprowadziły do takiego tragicznego końca. Autorka podkreśla, wspaniałe uczucie, że daje ludziom radość i szczęście, ale muszą być podporządkowane rozumowi.

Love – Straszliwe bronie, które można zabić, bo to jest dokładnie to, co wydarzyło się w powieści. Ojcowskie uczucie, że nie zna miary, zabity przez cały ludzkiego w córki głównego bohatera. Charakterystyka Goriot ojciec nie może się obejść bez krytycznego spojrzenia na tę postać. Specjaliści, którzy później analizowane powieść, mieszczący się w wyrzutem do autora to jest fakt Reckless Love, podkreślając, że jest to nienaturalne, nienormalne uczucie, raczej jak szaleństwo.

Analiza prac

Czego można dowiedzieć się o sobie czytelnik w powieści „Ojciec Goriot”? Analiza tego produktu pozwala na przegląd relacji w rodzinie. Z jednej strony, kochającym ojcem, który nie może się pochwalić wielką formę lub należącej do dawnej arystokratycznej rodziny, ale reprezentuje miłości idealnej rodziców. Z drugiej strony – córka głównego bohatera, który, jak tylko ojciec powodzeniem poślubić je, szybko odwróciła się od niego. Pod koniec powieści główny bohater umiera, ale w rzeczywistości był martwy na początku tej historii, bo bez reszty oddali się do swoich dzieci. Tragiczny finał działa psychologicznie i ciężki: leżąc na łożu śmierci Goriot nie przeklinać swoje córki, a wręcz przeciwnie, on przebacza i błogosławi je. Zdając sobie sprawę z ogromnego pragmatyzmu swoich dzieci, nie można ich winić, nawet bardziej – uzasadnia swoje działania. Co stało się z dziećmi w tym złym człowiekiem? czy ojciec jest winny, że ich zepsute? Po jego śmierci, fakt ten staje się oczywista. Niestety, Onore De Balzak zmuszony przyznać, że prawdziwa miłość nie jest honorowana w Paryżu – to został zastąpiony przez coś zupełnie innego. Jako autor powieści ustach jednego znaku – całe życie Paryża jest na podstawie tytułów i pieniędzy, szczerość nie jest uważana za cnotę, ale raczej w złym guście, a nawet imadle.

Problemy ujawnione w powieść

Ta praca jest uderzające w jego wszechstronność: wydaje się, na pierwszym planie widać wiecznego konfliktu między pokoleniami, ale to jest tylko górna warstwa całej co powie Balzac. Jakie problemy pragnie podkreślić, autor powieści „Ojciec Goriot”? Problemy ujawnione w produkcie wpływa na związek to nie tylko w rodzinie, ale także społeczeństwa. Należy rozumieć, że francuskie społeczeństwo od tego czasu była bardzo zróżnicowana, a różnica między różnymi grupami jest tak duża, że przejście z jednej warstwy społecznej do drugiego nie jest możliwe. W tym problem ten stara się podkreślać autora.

obraz Rastignac

Rastignac obraz w powieści „Ojciec Goriot” jest bardzo owocna, ponieważ łączy w sobie nie tylko pozytywne, ale również negatywne cechy, to znaczy, czytelnik może prześledzić zmiany, jakie zaszły w perspektywach młodzieży w całej powieści. We wczesnych pracach przedstawiane jako entuzjastycznego młodego człowieka, który niedawno wyszedł z domu swoich rodziców, ale ponieważ jego przeprowadzce do Paryża z nim istnieją poważne zmiany. Oczywiście, nie był to okres, kiedy wchodzi w kontakt z realnym życiem Paryża, Rastignac zdecydowanie potępił go. Jednak do końca danego produktu znaczących przeobrażeń. To przejawia się najwyraźniej, gdy chłopak wpada na pomysł, aby zabić męża swojej kochanki.

cytaty

Co przyciąga czytelników w powieści „Ojciec Goriot”? Cytaty zaczerpnięte z dzieł, aforyzmy stały się realne, ponieważ są one pełne mądrej wyroku i odkryte realia życia:

  • „Mercenary stała się bronią przeciętność, a jego końcówka jest odczuwalny wszędzie.”
  • „Teraz widzę, co czeka tych obłudników, jeśli Bóg będzie anulować i Sąd Ostateczny”.
  • „Nie ma większej przyjemności dla kobiet jest słuchać szumu łagodnych słów.”

Wartość powieści

praca Honoré de Balzaka z „Ojca Goriot” zrobiła wielki wkład do literatury światowej, dodając do jego skarbca godnym powieści. Po raz pierwszy czytelnik ma okazję zmierzyć się z produktem, tak barwnie i realistycznie oddają atmosferę codziennego życia. Zaletą realizmu w tym, że nie usuwa lub wygładzić ciemną stronę ludzkiej natury, ale to pomaga na nowe spojrzenie na społeczeństwo do przemyślenia priorytetów i zastanowić się nad perspektywami.