475 Shares 6884 views

Jak pyszne kapusty sól? Przepis for All Seasons

Jak wiadomo, w okresie od późnej jesieni do wczesnej zbiorów prawie wszystkie warzywa, które można zobaczyć w sklepach są pochodzenia szklarniowe. Zadzwoń do nich korzystne dla zdrowia może być tylko odcinek, jest to, że „nie jest szkodliwa”. Ale to nie jest to samo, widzisz. Skąd czerpać niezbędna dla organizmu witamin i innych cennych przedmiotów? Oczywiście, ze spacjami wykonane nawet podczas ciepłej pory roku i pripasonnyh w chłodniejszych miesiącach. Teraz dowiemy się, jak smaczne sól recepty kapusta, odziedziczone po naszych matek i babć.Aby rozpocząć, dowiedzmy się, jakie są składniki, których potrzebujemy. Tak więc, na brzegu 3 litrów będzie wystarczająca do podjęcia:

  • 3 kg kapusty;
  • 2 łyżki (nie slides) jodowana sól;
  • 2 łyżek cukru;
  • 1 litr przegotowanej chłodzie (ale nie zimno) wodę;
  • kawałek marchewki do smaku.

Jak widać, wszystkie produkty – tanie i łatwo dostępne. A teraz nadszedł czas, aby przenieść się do tego, jak smaczne kapustą soli.

Aby rozpocząć wypełnić banku wstępnie przemywa się sodą (wewnątrz i na zewnątrz), wodę. W wodzie dodatek soli i cukru, a następnie dokładnie wymieszać tak, aby były one całkowicie rozpuszczona.

Ponadto konieczne jest bardzo posiekać kapustę. Można to zrobić przy użyciu konwencjonalnego noża, ale bardzo przydatny w takich przypadkach użyć robota kuchennego z funkcją krojenia warzyw. Zwłaszcza jeśli masz zamiar przygotować więcej niż jeden taki słoiczek, a trochę – wówczas proces gotowania pójdzie znacznie szybciej. Jeśli zdecydujesz się dodać też marchewki, a następnie należy go zetrzeć na grubej tarce, a następnie wymieszać z kapustą.

W następnym kroku przechodzi uzyskaną masę w uprzednio przygotowanym słoiku z solanką. Wskazane jest, aby położyć kapustę tak mocno, jak to możliwe, ale w tym przypadku ważne jest, aby upewnić się, że płyn nie jest dostanie się. Tu są prawie sobie sprawę, jak smaczne sól kapusta, firma pozostaje mała.

Laid top kawałek liścia kapusty. Pomoże to górna warstwa warzyw nie zavetritsya. Bank powinien stawiać się na tyle szeroki i głęboki pojemności. Wkrótce kapusta zacznie wędrować, i to właśnie w tym charakterze wyleje solankę. W powinny stać w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni banku. Po zakończeniu procesu fermentacji zaczęli osiedlać się powiedzieć kapustę pokrycie wierzchnie. Kiedy opadnie całkowicie solanka będzie trzeba wlać z powrotem do słoika.

Teraz wiesz, że ogólne porady dotyczące jak sól smaczną kapustę. Szybko sobie z tym poradzić, spróbuj sobie przypomnieć jeszcze jedną ważną kwestię. Jeśli okaże się, że solanka stał się mętny, zagęszczony, a nawet pokryte pleśnią filmie, użyć go ponownie nie powinno być, czy kapusta może być zbyt miękki i będzie gorzki smak. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, solanka należy przygotować ponownie. Po prostu trzeba zrobić, a jeśli rozwiązanie jest wszystko w porządku, ale w celu napełnienia słoika do góry, to nie wystarczyło.

Puszki z kapustą przechowywać w chłodnym miejscu (w piwnicy lub lodówce). Dla poziomu solanki konieczne jest regularne monitorowanie – jeżeli staje się mniejszy, kapusta osadza powinny być uzupełniane z niewielką ilością cieczy.

Istnieje wiele przepisów na smaczne jak plastry lub paski kapusty sól. Wariacja na temat proponowanej metody – dodać do marchwi i kapusty, których używamy Buraczki tarte surowe (wystarczający na 1-2 owoców na JAR).