859 Shares 8717 views

Jak szybko nauczyć się wiersza?

Jak szybko nauczyć się poematu? Te pytania są najczęściej zadawane przez uczniów, ponieważ muszą nauczyć wiele wierszy. Niemniej jednak takie informacje są użyteczne dla ich rodziców, którzy mogą pomóc swoim dzieciom w trudnej sytuacji. I w końcu to jest rzadkie, ale zdarza się, że trzeba szybko nauczyć się wiersza dla osoby dorosłej.


Jak szybko nauczyć się wiersza? Ludzka pamięć jest bardzo złożonym i dziwacznym mechanizmem, którego zasadą nadal nie rozumiemy w pełni. Dlatego tak ciężko nam negocjować z nią. W rzeczywistości pamiętamy prawie wszystko, co napotkaliśmy, jedynym pytaniem jest to, że nasz mózg decyduje gdzie umieścić to lub te informacje i jak łatwo będzie go później wyodrębnić.

Naszym zadaniem jest zapewnienie, że potrzebne nam informacje można łatwo wyodrębnić w dowolnym momencie. W tym celu jest mnóstwo mnemoników. Istnieją pewne techniki zapamiętania poezji. Wybór konkretnego zależy od wielu aspektów, w tym najlepszej jakości pamięci, ale łączenie różnych technik zawsze daje najkorzystniejszy wynik. Ponadto wiele zależy od tego, ile czasu jest dostępne.

Najlepiej podjąć trudną sytuację z wyprzedzeniem. Oczywiście nie jest to odpowiedź na pytanie, jak szybko nauczyć się wiersza, ale nadal trzeba zwracać uwagę na tę chwilę. Powinieneś zacząć uczyć wiersz na dwa dni przed oddaniem się. Najlepiej przeznaczyć to przez 20-30 minut przed pójściem spać na pierwszy dzień. Test powinien być kilkakrotnie przeczytany na głos i spróbować go odtworzyć. Drugiego dnia potrzebna jest dwukrotnie więcej czasu niż ta lekcja. Naucz się poezji lepiej w stanie spokojnym, zrównoważonym, nie rozpraszając się niczym, a tuż przed snem. Przecież w nocy mózg rewizuje wszystko, co wydarzyło się w ciągu dnia, decyduje, jakie informacje są ważne, co nie.

A teraz powrót do pierwotnego tematu. Powiedzmy, że masz dużo czasu, nie więcej niż 2-3 godziny. Jak szybko się uczyć poezji? W takim przypadku konieczne będzie połączenie wszystkich typów pamięci: słuchowych, wizualnych i kinetycznych. Po pierwsze, wybacz tekst, który musisz się nauczyć. Musi czytać głośno. Możesz nawet odczytać zapis na magnetowidzie. Przy okazji, pomoże to również określić intonacje najbardziej odpowiednie dla danego tekstu.

Po tym wiersz musi być przepisany ręcznie. Istnieje ogromna pokusa, aby pominąć ten punkt, jednakże nie należy tego robić. Mechaniczne działanie ręczne łączy pamięć kinetyczną, która jest dobrze rozwinięta u większości ludzi.

Następnym krokiem jest łagodny podział tekstu na małe części, zazwyczaj bierzemy stany. Warto jednak rozważyć, że czasami trzeba zwiększyć lub zmniejszyć przejście, ale aby było ono znaczące i kompletne. Każdy z tych fragmentów musi być przedstawiony w sposób wizualny. Ktoś może dosłownie wizualizować, ktoś zwraca się do stowarzyszeń, w każdym razie ta technika pozwala na łączenie obrazów wizualnych, co również przyczynia się do zapamiętywania.

Po raz kolejny przeczytaj dokładnie ten tekst, a następnie spróbuj go odtworzyć. Szczególną uwagę należy poświęcić przejściu z jednej strofy do drugiego, najczęściej pojawiają się problemy w tych miejscach.

Jest jeszcze jedna technika, która daje odpowiedź na pytanie, jak szybko nauczyć się wiersza. Po przeczytaniu tekstu głośno, tak, tak, nie można tego zrobić bez niego ponownie, zacznij powtarzać tekst głośno i do siebie wierszem tekstowym. Najpierw powtórz pierwszą linię, możesz też ją przedstawić w sposób wizualny. Następnie, gdy ta linia może zostać potwierdzona, przymocuj drugą linię do niej. Wtedy, gdy pierwsza druga stopa powoduje problemy, weź trzeci. I tak dalej, dodaj jedną linię za każdym razem.

W ten sposób można się nauczyć całego tekstu lub części. Przez strofy lub inne fragmenty. W tym przypadku warto również zwrócić szczególną uwagę na początki zwrotów. Jak szybko nauczyć się wiersza? Chcę wierzyć, że te proste techniki pomogą rozwiązać problem raz na zawsze.