433 Shares 8416 views

Benson Henderson: Champion Ameryki

W każdym sporcie, są ludzie, którym jest rozmowa oddzielnie, co można uznać za bardziej ich biografii. Jeden z tych bojowników, zwracając uwagę w świecie mieszanych sztuk walki jest Benson Henderson – były mistrz UFC i WEC koguciej podział.


narodziny

Sportowiec urodził się w Colorado Springs, 16 listopada 1983 roku, ale jego formacja jako jednostki odbyła się w Waszyngtonie. Mama Benson jest obywatelem USA, ale ma koreańskie korzenie, a jego ojciec – African American. Benson Henderson przez religię – Christian.

kariera sportowa

Jeszcze w szkole chłopiec robię zapasy i taekwondo. W latach 2005-2006, to nawet zawarte w symbolicznym zespół najlepszych artystów walki.

Na poziomie amatorskim Benson Henderson spędził trzy walki pod zasadami MMA i przeniósł się do specjalistów, 18 listopada 2006. Debiut okazał się sukcesem – został pokonany domestiques Dan. Aż do 2009 roku, nasz bohater brał udział w walkach o znaczeniu regionalnym, ale w styczniu 2009 roku, Benson Henderson zadebiutował w World Extreme Cagefighting. Już w trzecim meczu w tej promocji Amerykanin zdobył tytuł tymczasowy, a walka została uznana za najlepszą na cały rok 2009. Pełny tytuł Henderson wygrał na początku 2010 roku i obronił w ciągu trzech miesięcy. W grudniu 2010 Benson stracił Pettis i stracił WEC mistrzowski pas.

W 2011 roku myśliwiec Benson Henderson znalazł się pod skrzydłami UFC. 144 Turniej w posiadaniu organizacji, „Smooth” (pseudonim Benson) pokonał Frankie Edgar i ja wziął pas mistrzowski w lekki. Ten sam mecz został znaleziony walcząc w godzinach wieczornych i obaj zawodnicy otrzymali w wysokości 65.000 dolarów każdy.

Posiadanie pas UFC trwała tylko rok i pół, a latem 2013 Benson stracił stary sprawca technik Anthony Pettis walki pod ręką.

Kontynuował karierę żołnierza

Po tej porażce, Henderson zdobył dwa zwycięstwa z rzędu nad Josh Thompson i Rustam Habilovym. Ale następnie przez dwóch porażkach Jorge Masvidal i Brandon Thatch. W rezultacie, Benson przeniósł się drugi co do wielkości w promowaniu światowej Bellator, gdzie w swoim pierwszym meczu o siebie opuszczone do ośmiokąta klatce z panującego Organizacja mistrz półśredniej mistrzem Rosjanin Andrey Koreshkov, który stracił jednomyślną decyzję sędziów.

Jego ostatni w danym czasie walki Henderson, która odbyła się 26 sierpnia 2016 Patricio Freire i wygrał przez TKO w drugiej rundzie (wroga rannych nogę, nie był w stanie kontynuować meczu i został zmuszony do rezygnacji).