609 Shares 6842 views

Stare filmy o wampirach: przegląd, opis i opinie

Regularnie globalnych firm filmowe są widzowie horrorów, które dzięki nowoczesnej efektami specjalnymi, musi przestraszyć nawet najodważniejsi. Ale okazuje się, że nie zawsze, a wielu fanów horrorów wolą charakterystykę czasową przetestowane. Według widzów, stare filmy o wampirach i innych złych duchów straszyć dreszcze mimo słabych efektów. Słaba jakość obrazu szybko stała plus, dzięki czemu scena bardziej ponure i przerażające. W artykule wymieniono najpopularniejsze stare filmy o wampirach, które odbywa się w kolejności rosnącej (od starego do nowego).


"Nosferatu. Symfonia grozy" (1922)

Zdjęcie zostało opublikowane prawie sto lat temu, w 1922 roku. Film – czarno-biały, niemy. Dzięki nowoczesnej technologii, możliwe było dodać kilka nowych kolorów, ale to wciąż milczy.

Stare filmy o wampirach zazwyczaj nagrywane są w księgach znanych pisarzy. To „Nosferatu. Symfonia grozy”, oparty na powieści „Dracula”, napisany przez Brama Stokera. Głównymi postaciami w filmie stał Hutter i Orlock (Nosferatu). Hutter – prawdziwy agent nieruchomości i musi udać się do zamku hrabiego Orloc.

Oczywiście, żadna nowoczesna technologia i piękne zdjęcia przyciągnąć widzów stare filmy o wampirach. „Nosferatu. Symfonia grozy” gra znani aktorzy, którzy mogli oddawać się bez słów wszystkie emocje i uczucia. W tych latach, obraz tak wrażeniem publiczności, która przez długi czas sądzili Orloc prawdziwy wampir.

Bez jednego włosa na głowie, z długimi, krzywe palce, spiczaste uszy, dziwny chód, hrabia, a teraz jest w stanie przestraszyć pohlesche żadnego potwora stworzonego przez program komputerowy.

Opinii wielu widzów wskazują, że skrupulatnie widok odsłania ukrytą wiadomość filmu, a za jakiś czas zamienia się w koszmar prześladuje. Niektórzy widzowie, własnymi słowami, to jest przerażające chodzić w ciemnościach własnego domu.

Stare filmy o wampirach zachwyci wielu. „Nosferatu. Symfonia grozy” to popularny od wielu dziesięcioleci, a Orlock Hrabia stał się wzorem dla wielu aktorów grających rolę wampira. Filmowcy byli w stanie przestraszyć publiczność i bez efektów specjalnych i ogromnych budżetów.

"Martin" (1977)

Bardzo ciekawy obraz z reżyserem, który specjalizuje się w ponad wilkołaków niż wampiry. Film został wydany w 1978 roku i zaskoczył wielu widzów niekonwencjonalne podejście do fotografowania.

Obraz opowiada wampira Martin. Ale nie spodziewałem się zobaczyć tutaj czarny płaszcz, bladą skórę, zęby – krótko mówiąc, wszystko, co charakteryzuje ghula. Tak, to jest niezwykłe wampir, którzy nie boją się czosnku, święconą wodą i słońcem. Tylko tutaj z krwią, nie odmówi. Sąsiednie i nie bierze pod uwagę, że dość powszechne na głowie. Jest tylko jeden stary człowiek, który nie sądzę. On jest przekonany, że Martin – jego brat, który jest już 84 lat.

Facet nic nie pamięta i zaczyna pracować w sklepie, w którym starzec. Właściciel odnosi się do niego tylko „Nosferatu”. Z biegiem czasu, Martin powstać fragmentaryczne wspomnienia. W filmie prezentowane są w czarno-białe retrospekcje. Okazuje się, że wampiryzm ma główny bohater jest dziedziczona. Martin spotyka kobietę w średnim wieku, który cierpi na depresję. Zakochuje się, pokonywanie nieśmiałości i pragnienie krwi. Ale jeśli wampir będzie w stanie kontrolować siebie przez długi czas?

"Po Bitten" (1985),

Wszystko do tego przyzwyczaić filmów o wampirach koniecznie strzał w gatunku horroru. Co o komedii, a z Dzhimom Kerri w roli tytułowej? Wydany w 1985 roku, „Once Bitten” nie przestraszony i rozbawiony tysiące widzów.

Akcja toczy się w latach 80-tych. Vampire hrabina była czterysta lat, a ona była jeszcze młoda i piękna. Powodem tego jest to, że krew dziewic, którego ona przynęt w swoich sieciach. Mark – "The Last Amerykańska dziewica". Wraz ze swoją dziewczyną, spędza czas w klubach nocnych i ma nadzieję, że straci to „piętno”. Hrabina zawiadomienia oraz zachęca chłopca do swojego domu. Marc zadowolony, ta propozycja i wysyłane z nową dziewczyną bez ukrytych motywów. Po burzliwej nocy, nasz bohater nagle boi się słońcem i jeść surowego mięsa. Ale historia się nie kończy, bo hrabina jest konieczne do picia krew młodego mężczyzny dwukrotnie. Aby wydostać się z nieprzyjemnej sytuacji, Mark pomogą swoją dziewczynę.

„Nieletnich wampira” (1987),

Dzheremi Kapello – bardzo zwyczajna nastolatka, która marzy o wielkiej posiadłości i pięknej dziewczyny. Pewnego dnia spotyka piękną kobietę, która zachęca chłopca do swojego domu. Co więcej można chcieć? Ale na próżno przyjaciółmi zazdrościł Jeremy. Dziewczynka jest wampirem i gryzie w palec uczeń ugasić pragnienie. Obok niego zaczynają tworzyć dziwne rzeczy: skóra blada, promienie słoneczne jest trudny do zniesienia. Wszyscy fani filmów o wampirach sobie sprawę, co stało się Jeremy. Ale on nie rozpaczaj: słońce ucieka przez punkty, gasi pragnienie krwi świni, zaprzyjaźnienia się wampiry. I to przeraża ludzi z jego nowych umiejętności.

„Wywiad z wampirem” (1994)

Wiele z najlepszych filmów o wampirach i wilkołakach, które przeszły próbę czasu, stał się klasykiem fabuły. Jeden z tych obrazów jest „Wywiad z wampirem”.

Film oparty jest na powieści o tej samej nazwie. Fabuła obraca się wokół Louisiana Creole Louis, który zamienił się w wampira. Dwa wieki później, postanawia opowiedzieć swoją historię życia reportera. Mówi o tym, kto zmienił go w wampira, a nie próbował robić wszelkiego rodzaju okropności.

Stare filmy o wampirach dość często nie pamiętam jasną grę aktorów. „Wywiad z wampirem” nie był wyjątkiem. Każda rola jest wykonywana na wysokości i są szczególnie dobre, a Tom Kruz, Kirsten Dunst.

Film otrzymał wiele pozytywnych recenzji i opinii krytyków, a także kilka ważnych nagród. Dziś należy do klasyki kina wampira.

„Od zmierzchu do świtu” (1995)

Jest to bezpieczne, aby zignorować dużo starych filmów o wampirach, wilkołakach i innych nieumarłych, ale kultowy Roberta Rodrigesa nie można jednak powiedzieć kilka pochlebne słowa.

Film został wydany 20 lat temu i powiedział publiczności o braci Seth i Richard. Obrabowali bank i próbować uciec przed policją. Wzdłuż drogi, kapłan i jego dzieci spada zakładnika do nich. W pobliżu granicy z USA chłopaki postanowili zatrzymać i spędzić noc w jednym z barów. Mogliby pomyśleć, że oni czekają … Z braci Freedom oddziela tylko jedną noc, ale będą one w stanie przeżyć w legowiska wampira?

Dobry jak na tamte czasy efekty specjalne, niesamowite aktorstwo i wyjątkową fabułę zrobił „Od zmierzchu do świtu”, jeden z najbardziej znanych filmów o wampirach. Inne najlepsze filmy o wampirach, ocena staramy się zrobić, nie może pochwalić się czarnym humorem i ciekawy dialog.

Film przyniósł aktorów i reżysera kilka nagród i otworzyło drogę do wielkiego filmu, a publiczność swojego przeglądu dzisiaj.

"Blade" (1998)

Ogromna liczba widzów na całym świecie preferuje horrory o wampirach. Lista filmów grozy, które mówią o wampirach, dość długie, ale jakość i naprawdę ciekawych małych obrazów. „Blade” został wydany w 1998 roku i była pierwszą linią ratingu. Film okazał się spektakularny i bardzo realistyczny. grafika komputerowa i wysiłki sprawiły, że twórcy bardzo krwawe, tak nerwowy, że lepiej nie oglądać.

Działka obraca się wokół wampira Blood. Nie był świadomy problemów zwykłe Ghouls: nie pije krew, nie boi się słońca. Jednocześnie ma doskonałą elastyczność i wytrzymałość, która pomaga mu brutalnie rozprawienia się z wampirami.

Nawet najlepsze filmy o wampirach i wilkołakach cierpią z powodu niespójności fabuły. „Blade” z ich raczej małe, więc można zamknąć oczy na pewne niedociągnięcia. Reszta obrazu, sądząc po opiniach fanów tego rodzaju projektów jest dobra. Ale, jak już wspomniano, nerwowy lepiej wyjść z pokoju. Wiele strasznych momentów i scen krwi i innych narządach wewnętrznych, takich jak brzydki.

"Wampiry" (1998)

I czy jest to stary chiński film o wampirach? Czy mieszkańcy Państwa Środka są widoczne w tworzeniu tych obrazach? Być może, ale … nie znaleźliśmy. Jest to film „Vampires”, nakręcony przez Amerykanów i Japończyków, chociaż wielu wdrożonych ostatni powód chińskim.

Film opowiada nieumarłych myśliwych. Dzhek Krou udaje obojętność, która niszczy ghule na całym świecie. Watykan wysyła odważny w Nowym Meksyku, gdzie gniazdo zła. Zespół jest metoda bardzo nieludzkie miażdży wszystkie krwiopijców, z wyjątkiem jednego. Mighty Walek przeżyje masakrę i ma zamiar zemścić. Wampir atakuje burdelu, gdzie myśliwi świętowali zwycięstwo. Udało im się przetrwać Jacka, jego przyjaciel i striptizerkę, który został ugryziony. Tylko ona może znaleźć śladu wampira, tak że Crowe mógł rozliczyć z wysięgnikiem za śmierć przyjaciół.

„Wampiry” wszedł na świat klasyki kina i zdobył wiele pozytywnych opinii widzów.