87 Shares 2944 views

Czym różni się od silnika czterosuwowego – analiza porównawcza

Co odróżnia silnik dwusuwowy o czterosuwowy? Najbardziej zauważalną różnicą – to palne tryby zapłonem mieszaniny, które można oglądać bezpośrednio przez dźwięk. Dwusuwowy silnik emituje piskliwy i zwykle bardzo głośny huk, natomiast czterosuwowym charakterystyką bardziej pokojowego mruczeniem.

aplikacja

W większości przypadków różnica jest głównie zadaniem jednostki i jego zużycie paliwa. W silnikach dwusuwowych, zapłon następuje przy każdym obrocie wału korbowego, dzięki czemu moc dwukrotnie czterosuwowych, w których mieszanina jest palna tylko po obróceniu.

silniki czterosuwowe bardziej ekonomiczny, ale cięższe i droższe. Zazwyczaj są one montowane na pojazdach i maszynach, podczas gdy na urządzeniach takich jak kosiarki do trawy, skuterów i lekkich łodzi, częściej bardziej kompaktowych modeli dwusuwowych. Ale generator benzyna, na przykład, można zdefiniować jako dwusuwowy, czterosuwowy i. silnik skuter może być również z dowolnego typu. Zasada działania tych silników są głównie takie same, a jedyną różnicą w procesie oraz efektywność konwersji energii.

Co to jest udar mózgu?

Recykling paliwa obu gatunków silników utrzymywane przez cztery sekwencyjnego wykonywania różnych procesów znanych w cyklach. Prędkość, przy której silnik przechodzi przez kraty, – to jest to, co różni się od silnika czterosuwowego.

Pierwsze wstrzyknięcie takcie. Gdy tłok porusza się w dół cylinder, a zawór wlotowy otwiera się mieszanki paliwowo-powietrznej przyjąć w komorze spalania. Następnie przychodzi suwu sprężania. Podczas tego suwu zawór zamyka wlot i tłok przesuwa się do góry cylinder sprężania gazów znajdujących się tam. Cykl rozpoczyna się, gdy skok miesza się zapalić. W tym iskry iskra zapala sprężone gazy, co prowadzi do eksplozji, w którym energia popycha tłok w dół. Ostatnim problemem jest takt: tłok podnosi się cylinder i zawór wylotowy otwiera się, aby umożliwić wylot gazów spalinowych z komory spalania, aby móc rozpocząć proces ponownie. Posuwisto-zwrotny tłok obraca się wał korbowy, w którym moment obrotowy jest przekazywany z elementów roboczych urządzenia. Dzieje się tak, energia spalania przeprowadza się w ruchu postępowym.

Pracować silników czterosuwowych

W standardowej mieszaniny silników czterosuwowych jest zapalany w każdej drugiej obrotu wału korbowego. Obrót wału uruchamia złożonych mechanizmów synchronicznych cykli sekwencyjnych wykonania. Otwarcie zaworu wlotowego albo wylotowego za pomocą wału krzywkowego, które naprzemiennie wciska wahacza. Powrót do pozycji zamkniętej zaworu odbywa się za pomocą sprężyny. W celu uniknięcia strat z kompresją, konieczne jest, że zawory przylegają do głowicy.

Praca silnik dwusuwowy

Teraz przyjrzyjmy się, co różni się od silnika czterosuwowego zgodnie z zasadą pracy. W silnikach czterosuwowych, wszystkie działania są wykonywane podczas jednego obrotu wału korbowego, podczas suwu tłoka z górnego martwego punktu do dołu, a następnie z powrotem do góry. Wydechowy (oczyszczanie) wtrysk i zintegrowane w jednym cyklu zegara, po czym mieszaninę zapala i uzyskaną energię popycha tłok w dół. Konstrukcja ta eliminuje potrzebę stosowania mechanizmu zaworowego.

Zawory pozycji zajmować dwa otwory do ścian komory spalania. Gdy tłok na skutek energii spalania przemieszcza się ku dołowi, kanał wyładowczy otwiera się, aby umożliwić wyjście dla gazów spalinowych z komory. Podczas jazdy w dół tworzy się podciśnienie w cylindrze, dzięki czemu przez kanał wlotowy umieszczony poniżej zwężenia mieszaniny powietrza i paliwa. Gdy tłok przemieszcza się do góry i ściska się kanały są w cylindrze gazowym. W tym momencie, to wyzwalany świecy zapłonowej, a cały proces opisany powyżej powtórzono. Ważne jest, że mieszanka jest zapalana w silnikach tego typu z każdego obrotu, który pozwala wydobyć z nich większe siły, przynajmniej w krótkim okresie czasu.

Stosunek masy i siły

silniki dwusuwowe są lepiej dostosowane do urządzeń, które są wymagane do szybkich i gwałtownych wybuchów energii zamiast jednolitego pracy przez długi czas. Na przykład, jet ski z silnikiem dwusuwowym przyspiesza szybciej niż ciężarówka z czterosuwowy, ale jest ona przeznaczona na krótkie wycieczki, gdy ciężarówka może podróżować setki kilometrów zanim on potrzebował odpoczynku. Niska dwusuwowy czas pracy jest równoważona przez niski stosunek masy do mocy: silniki te zazwyczaj ważą znacznie mniej, więc działają szybciej i osiągają temperaturę roboczą. Dla ich ruchu wymaga mniej energii.

Który silnik jest lepszy

W większości przypadków silniki czterosuwowe mogą pracować tylko w jednej pozycji, natomiast dwusuwowy w tym zakresie są mniej wymagające. Wynika to głównie ze względu na złożoność części ruchomych, jak również od konstrukcji miski olejowej. Takie smarowanie miska zapewniając silnika, zwykle występuje tylko w modelach czterosuwowych, i ma ogromne znaczenie dla ich pracy. W silnikach dwusuwowych zazwyczaj nie mają takiej palety, dzięki czemu mogą one być eksploatowane praktycznie w każdej pozycji bez ryzyka rozpryskiwania oleju lub procesu przerwania smaru. W przypadku urządzeń takich jak piły łańcuchowe, piły tarczowe i inne przenośne instrumenty, taka elastyczność jest bardzo ważna.

Oszczędność paliwa i komponent środowiska

Często okazuje się, że silniki kompaktowe i szybkie zanieczyszczają powietrze i bardziej zużywają więcej paliwa. Na najniższym punkcie tłok, gdy komora spalania jest napełniona mieszaniną gazów, część oleju zostanie przerwane, spadają one do przewodu wylotowego. Można to zobaczyć na przykładzie silnika zewnętrznego; jeśli przyjrzeć się bliżej, można dostrzec wokół kolorowych plam olejowych. Więc tego rodzaju silników są uważane za nieefektywne i zanieczyszczające. Chociaż model czterosuwowym, nieco cięższe i wolniejsze, ale w nich paliwo jest spalane całkowicie.

Koszt nabycia i utrzymania

Mniejsze silniki są generalnie mniej kosztowne, zarówno w zakresie zakupu jak i konserwacji. Jednak są one przeznaczone do długiej żywotności, co najmniej. Chociaż istnieją pewne wyjątki, większość z nich nie są przeznaczone do ciągłej pracy przez okres dłuższy niż kilka godzin i jest przeznaczony dla nie bardzo długiej żywotności. Nieobecność oddzielnym układem smarowania prowadzi także do tego, że nawet najlepsze silniki tego typu stosunkowo szybko zużywają się i stają się bezużyteczne ze względu na uszkodzenia części ruchomych.

Częściowo ze względu na brak smarowania w benzynie, mające na celu wypełnienie dwusuwowego skutera silnika, na przykład, konieczne jest dodanie pewnej ilości specjalnym olejem. Prowadzi to do dodatkowych kosztów i kłopotów, ale także może powodować uszkodzenie (jeśli zapomnij dodać paliwo). Silnik 4-suwowy, w większości przypadków wymaga minimum konserwacji i pielęgnacji.

Który silnik jest lepszy

W tej tabeli, krótko opisane, różni się od silnika czterosuwowego.

liczba

czterosuwowy silnik

dwusuwowy silnik

1.

Jeden zegar skok dla każdych dwóch obrotów wału korbowego.

Jeden zegar skok na każdy obrót wału korbowego.

2.

Konieczne jest użycie ciężkiego koła zamachowego w celu kompensacji drgań powstających podczas pracy silnika na skutek nierównomiernego rozkładu momentu obrotowego, ponieważ zapłon palnej mieszanki występuje tylko w co drugiej rewolucji.

Potrzeba znacznie lżejsze koło zamachowe i silnik działa rozsądnie wyważone, ponieważ moment obrotowy jest znacznie bardziej równomiernie rozprowadzane ze względu na fakt, że zapłon mieszanki paliwowej występuje przy każdym obrocie.

3.

Duży ciężar silnika

Ciężar silnika jest znacznie mniejsza

4.

Konstrukcja silnika jest skomplikowana ze względu na pociąg zaworu.

Konstrukcja silnika jest o wiele łatwiej z powodu braku mechanizmu zaworowego.

5.

Wysoki koszt.

Tańsze niż czterosuwowych.

6.

niska wydajność mechaniczna w wyniku tarcia dużej liczby części.

Wyższa sprawność mechaniczną ze względu na zmniejszenie tarcia ze względu na niewielką liczbę części.

7.

Wyższa wydajność w wyniku całkowitego usunięcia gazów spalinowych oraz wprowadzanie świeżej mieszanki.

Zmniejszona wydajność w wyniku mieszania pozostałych gazów wydechowych ze świeżej mieszaniny.

8.

Niższe temperatury pracy.

Wyższa temperatura robocza.

9.

chłodzenie wodne.

chłodzenie powietrzem.

10.

Mniejszy przepływ i kompletne spalanie paliwa.

Wyższe wtrysku paliwa i mieszania świeżego gazów spalinowych z pozostałości.

11.

To zajmuje dużo miejsca.

Zajmuje mniej miejsca.

12.

Układ smarowania złożone.

Znacznie bardziej prosty system smarowania.

13.

Niski poziom hałasu.

Wyższy hałas.

14.

układ dystrybucji gazu z mechanizmu zaworu.

Zamiast zaworów stosowanych kanałów wlotowych i wylotowych.

15.

Wysoka sprawność cieplna.

Mniej niż wysokiej sprawności cieplnej.

16.

Niskie zużycie oleju.

Wyższe zużycie oleju.

17.

Mniejsze zużycie części ruchomych.

Zwiększone zużycie części ruchomych.

18.

Instalowane w samochodach, autobusach, ciężarówkach, i tak dalej. D.

Stosowany w motorowerów, skuterów, motocykli i tak dalej. D.

Pokazuje ona również pozytywne i negatywne cechy każdego z tych dwóch typów.