843 Shares 992 views

12 dziwnych zdjęć w Google Earth

Począwszy od tajemniczych budowli na pustyni Gobi, a kończąc phantom wyspę na południowym Pacyfiku, Google Earth ma wiele ciekawych miejsc, które są bogate w naszej planety. Użytkownik ma możliwość zapoznania się z niesamowite z nich.


1. Widmo Wyspa

W 2012 roku grupa naukowców z Australii ten rozmiar mapy Manhattan wyspa na południowym Pacyfiku. Tajemniczy miejsce o nazwie Sandy Island i odwzorowany, w północno-zachodniej części Nowej Kaledonii. On nawet pojawił się na czarnym wielokąta na Google Earth. Ale kiedy badacze poszedł tam w listopadzie 2012 roku, okazało się tylko wodę w miejscu, gdzie miała być ziemia.

W kwietniu 2013 roku, naukowcy dali wyjaśnienie dlaczego phantom wyspa była na niektórych mapach ponad wieku. Zwracają się do czynnika ludzkiego i możliwością „tratwy” miękkiego piaskowca.

2. jezioro krwi?

Poza Thunder City w Iraku znajduje się jezioro krwi czerwony. Ale do tej pory nie ma oficjalnego wytłumaczenia dziwnego koloru stawu.

3. wyspa na jeziorze

największa wyspa na świecie w jeziorze to wąski pas ziemi położony w Kanadzie. Nienazwany wyspa znajduje się w środku małego jeziora, która sama jest na większych wysp. Wyspa ta z kolei jest jednym z najdłuższych jezior położonych w pobliżu południowego wybrzeża Victoria Island. Na tej niewielkiej wyspie, być może, nie miałby pojęcia, na świecie, jeśli nie do dokładnego badania naszej planety na kartach maniaków na całym świecie. Jest prawdopodobne, że wyspa ta jeszcze nie doszedł.

4. Pogrzeb

W stanie Arizona jest tzw cmentarzysko, gdzie wojsko amerykańskie opuściły samolotów, które nie są już używane. Jest to obszar około 1000 ha, który jest zamknięty dla ogółu społeczeństwa. Jednak z pomocą Google Earth możemy zobaczyć co jest w środku: prawie wszystkie samoloty z czasów II wojny światowej w różnych stadiach zniszczenia.

5. największym słowem?

Hamdan Bin Hamad Al-Nahyan – Sheikh miliarder i członek rodziny panującej w Abu Dhabi, kazał wyrzeźbić swoje nazwisko na piaszczystej powierzchni wyspy w Zatoce Perskiej, której jest właścicielem. Słowo „Hamad” ma wysokość 800 metrów i szerokości około 3,2 km, a widać nawet z kosmosu. Zasadą jest, że słowa pisane na piasku znikają, ale litery są wystarczająco duże, aby tworzyć kanały wodne, które absorbują wodę.

6. Dzikie słonie

Czy uważasz, że najprawdopodobniej nie będzie miał okazję zobaczyć stado słoni afrykańskich w naturze? Na szczęście satelity są w stanie dokonać pewnych obrazów o wysokiej rozdzielczości. Informując w ten sposób stado słoni mieszka w Czadzie.

7. Gobi

Nowe zdjęcia Google Earth ujawniły wiele tajemniczych struktur i wzorców wyryte na powierzchni pustyni Gobi. Zdaniem ekspertów, jest to tajna baza wojskowa, i okazało się, że struktury wykorzystywane do różnych celów, w tym testów broni, kalibracji satelitarną i testowania urządzeń radarowych. Jednym z najbardziej skomplikowanych funkcji tzw Yagi układu antenowego, który jest wykorzystywany do monitorowania pogody i innych badań atmosferycznych.

8. KFC

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę ludzi, którzy studiują Google Earth w swoim wolnym czasie, nie jest zaskakujące, że ogromne zdjęcia promocyjne zaczęły pojawiać się w odległych rejonach. Największa na świecie Coca-Cola logo można zobaczyć na wzgórzu w Chile. Został on wykonany z 70.000 pustych butelek. I nie daleko od szosy w Nevadzie widać reklamy projektu pułkownika Sandersa – KFC logo.

9. Istotne shipwright

SS Jassim – Boliwijski prom cargo, który osiadł na mieliźnie i zatonął u wybrzeży Sudanu w 2003 roku. Jest to jeden z największych wraków, które można zobaczyć na Google Earth.

10. Usta, mając dostęp do morza

Te soczyste usta utworzyły wzgórze w Sudanie.

11. australijski UFO?

Mapa Australii, widać dziwny trójkąt w środku pola, przerywaną z jasnych świateł. Po raz pierwszy została odkryta w 2007 roku, a podczas ufolodzy były szybkie, aby nazwać to „Trójkąt UFO”, bo myśleli, że mogą złapać moment, gdy unosi się nad ziemią. Jednak inni użytkownicy Google Earth sugerują, że trójkąt może być związane z zagospodarowaniem przyległego farmy wiatrowej. Przypuszczalnie sterowania anteną posiada trzy zestawy przewodów w środku z wieżami, które transmitują i sygnałów sterujących.

12. zaskakujący Pentagram

Wiatr stepów Azji Środkowej w odosobnionym kącie Kazachstanie ma duży pentagram, co stanowi około 366 metrów średnicy. Obraz jest wyryty na powierzchni. Pięcioramienna gwiazda z kręgu znajduje się na południowym brzegu Górnego Tobol, a jej wizerunek może być łatwo widoczne w Google Maps – kompleksowy wersja online Google Earth.

Wiele komentarzy na forum przypisał pentagram z działalnością sekt religijnych, czczenia diabła lub z mieszkańcami podziemi. W rzeczywistości, pentagram tylko wyświetla obwód Park zawartych w kształcie gwiazdy.