385 Shares 1242 views

granicy Kazachstanu z Rosją: przejście zasady niezbędne dokumenty

Kilka lat temu między Rosją i Kazachstanu podpisali porozumienie w sprawie Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej. Pozwoliło to znacznie łatwiejsze do przekroczenia granicy państwowej obu krajów, i znacznie uprościć zasady pobytu w tych stanach.


postanowienia ogólne

Najważniejsze, aby wiedzieć, że Rosjanie wjeździe na terytorium Kazachstanu – wiza nie jest wymagana. Obywatele krajów, którzy są w jednej wspólnoty gospodarczej może bez problemu do tranzytu, do swobodnego przemieszczania się na terytorium Kazachstanu, aby wejść i wyjść. Przy przekraczaniu granicy Rosja – Kazachstan ma opłaty za jego przecięcia będą pobierane. Zasady te stosuje się również do Kazachów, którzy przybyli na terytorium Federacji Rosyjskiej.

wymagane dokumenty

granicy Kazachstanu z Rosją jest uproszczoną wersją przetwarzania niezbędnych dokumentów. Podróżni są tylko dowód tożsamości będzie zobowiązany do przedstawienia. Należy podkreślić, że dana osoba posiada obywatelstwo rosyjskie. Dokumenty te obejmują:

 • paszport wewnętrzny obywatela Federacji Rosyjskiej;
 • urzędowy;
 • licencja dyplomatyczny;
 • paszport marynarza.

Konieczne jest jedynie, aby monitorować ważności dokumentu, w którym dana osoba wejdzie w obcym kraju, jak iść na wygasłym paszporcie byłoby bardzo problematyczne.

Jeżeli granica przetnie dziecka małoletniego, który nie ma paszport wewnętrzny, trzeba wziąć metrykę. Dokument musi koniecznie oznaczać, że dziecko jest obywatelem Rosji.

Obywatele Kazachstanu, przekraczanie granicy Federacji Rosyjskiej, musi również wykazać tylko dokument, który udowadnia swoją tożsamość i obywatelstwo.

Zasady wpisu

Jeśli przekroczy granicę między Kazachstanem i Rosją, należy zauważyć, że nie istnieją żadne ścisłe przepisy dotyczące wjazdu, trzeba tylko przedstawić dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo. Po celnik widzi swoją ciekawą papier, postawi pieczątkę w paszporcie, pozwalające na wjazd na terytorium kraju.

Pamiętaj, aby wypełnić kartę migracyjną, wypełnić należy przed kontrolą paszportową. wskazano, że dane paszportowe, cel przyjazdu i datę wyjazdu. Po tych wszystkich procedur, można kontynuować swoją drogę w Kazachstanie, znajdujących się na terytorium kraju może być na trzy miesiące. Przed dołączeniem do CU, okres ten był tylko pięć dni.

karta migracja może być wypełniony w jednym z języków takich jak:

 • kazachski;
 • rosyjski;
 • English.

Przez cały czas w Kazachstanie konieczne jest zachowanie karty migracyjnej przy wyjeździe z straży granicznej państwa będzie ją podjąć.

Wejście do samochodu

Co granica rosyjska z Kazachstanu? Ten nie zna wszystkich, ale zasady przekraczania nie zaszkodzi znam nikogo. Jeżeli granica jest przekraczana na własnym samochodzie, karta migracyjna jest wypełniona w taki sam sposób, jak podczas przesuwania całej linii stanu w inny sposób.

Pierwszy przejść kontrolę paszportową kierowcy samochodu, jest on zobowiązany, aby pokazać prawo jazdy, dokumenty dotyczące samochodu. Następnie przechodzą kontrolę wszystkich pasażerów. Jeżeli wszystkie dokumenty w porządku, procedura kontroli celnej zaczyna. Trzeba pokazać nie tylko swoje rzeczy osobiste, ale cały samochód. Jeśli nie ma kolejek na granicy cały zabieg trwa około 10 minut minęło rosyjskie zwyczaje, jeśli trochę dalej napęd będzie neutralnym terytorium i strony kazachskiej celnych.

Istnieje również proszeni są o składanie dokumentów i pytało o cel przyjazdu i dokładną datę wyjazdu z kraju. Wszystko to jest napisane w karcie migracyjnej, ale celnik chce konsultować, nie różnią się, czy dane, i będzie to miało jakąś opinię o osobie wjazdu do kraju. Potem znowu, kontroli pojazdów, jeżeli roszczenia straży granicznej nie jest tam, na granicy między Kazachstanem i Rosją przeszedł.

Ale najpierw trzeba wykupić ubezpieczenie, można to zrobić bezpośrednio na granicy w kabinie, koszt tego dokumentu jest około 500 rubli.

Grzywny dla wykroczeń drogowych

Kazachstan ma bardzo wysokie grzywny dla wykroczeń drogowych, więc tutaj lepiej jest przejść przez przepisy, tak aby nie przyciągnąć uwagę lokalnych organów ścigania.

Rodzaj naruszenia i kosztów grzywny:

 • nieuwzględnione kierunkowskaz przy zmianie pasa – 3000 rubli.;
 • bez ubezpieczenia (które zostało nabyte na granicy) – 3000 rubli;.
 • gdy zatrzymał przedstawiciela policji ruchu drogowego, a bez jego zgody z samochodu – 3000 rubli.;
 • przyspieszenie przy 10 km / h – 6000 rubli.

I inne stosunkowo wysokie grzywny. obywatele rosyjscy, którzy podróżują samochodem z prawego koła, nie jest karane.

odprawa

прохождение таможни занимает буквально несколько минут. Ze względu na pojeździe, na granicy między Rosją i Kazachstanem – rodzaj konferencyjnym tranzytu celnego trwa zaledwie kilka minut. Wcześniej trzeba było wypełnić deklarację celną, a następnie sprawdził prawdziwość pisemnej i tak dalej. Teraz to wszystko nie jest. Celnicy (straż graniczna i celna – nie to samo) dokumenty sprawdzić, a nie muszą już wypełniać niczego.

Cła są oddzielnie ciężarowe, samochody osobno. Jedyną rzeczą, która może opóźnić cały proces – to autobus z pasażerami, który stał przed tobą w kolejce, a następnie trzeba czekać 30-60 minut.

Zasady pobytu

Jeśli nie jesteś w stanie przekroczyć granicę z Kazachstanem – Rosja, warto pomyśleć o tym, ile można być w obcym kraju. Dla obywateli Federacji Rosyjskiej i Kazachstanu, na tych samych zasadach pobytu. Cudzoziemcy mogą być w innym kraju przez 30 dni bez przeprowadzenia rejestracji. Jeśli chcesz pozostać w kraju, do trzech miesięcy, a następnie należy wprowadzić tymczasową rejestrację, to otrzymuje maksymalnie 90 dni.

Aby przedłużyć rejestrację trzech miesięcy możliwe jest tylko w jednym przypadku: jeśli cudzoziemiec oficjalnie zabrał się do pracy i ma umowę o pracę. W tym przypadku prawo do pozostania w kraju zostanie rozszerzony na cały okres obowiązywania umowy z pracodawcą.

Odwrócona przejście graniczne

W drodze powrotnej, przekraczających granice zasad Kazachstan – Rosja jest jeszcze łatwiejsze niż były przy wejściu, nie ma potrzeby, aby wypełnić kartę migracyjną, trzeba tylko dać namiastkę odrywania od niego. Tylko sprawdzone tożsamość dokumentuje osoba nie jest opóźniony, jeżeli pobyt w tym kraju i jego samochodu. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

odkrycia

Obywatele Kazachstanu i Federacji Rosyjskiej do przekraczania granicy państwowej nie potrzebują wizy lub paszportu. granicy Kazachstanu z Rosją jest uproszczoną formą podróżowania, dzięki pojazdu. Wystarczy tylko wypełnić kartę migracyjną oraz zakup polisy ubezpieczeniowej (jeśli przekroczymy granicę z własnym samochodem). Proces odprawy celnej, jeżeli nie ma kolejek, zajmuje nie więcej niż pięć minut.