816 Shares 9090 views

Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikov: biografia, zdjęcia

Bortnikov Aleksandr – jeden z najtajniejszych rosyjskich elit politycznych ludzi. To jest prawdziwa władza zza tronu kraju. Osoba mająca wielki wpływ, ale nie jest to absolutnie publicznego. Jednak pozycja ta wymaga od niego – on dyrektorem rosyjskiej FSB i KGB człowieka z czterdziestu lat doświadczeń. O biografii, kariery i życia osobistego sławnej osoby i powiedzieć nasz artykuł.


Dzieciństwo i młodość Bortnikov

Pochodzenie i dzieciństwo głównego kraju efesbeshnika praktycznie nic nie wiadomo, w przeciwieństwie do, na przykład, od swojego poprzednika – pana Patrushev. Źródła oficjalne oznacza tylko, że Aleksander Bortnikov, którego biografia jest piętnasty w listopadzie 1951 roku, w czasie trwania wielkiego przywódcy narodów Iosifa Stalina urodził się w Permie i rosyjskiego według narodowości.

Nawet wszechobecne dziennikarze milczą w tej sprawie – albo nie wiem, czy z powodu jakichś powodów milczeć. Jedyną rzeczą, która została ujawniona w przestrzeni medialnej – charakterystyczne dla młodego Bortnikov. Był skromny i cichy dziecko, działalności publicznej nie podoba, i doskonałości akademickiej szukał tylko wytrwałość, pracowitość i ciężkiej pracy.

To samo można powiedzieć o latach studenckich że Bortnikov Aleksandr spędzonych w Leningradzkim Instytucie Inżynierów nich kolejowych. Obraztsova.

Rozpoczęcie pracy

Nie wiadomo, czy Bortnikov chciał zostać kolejarz z dzieciństwa lub wybór liceum było zupełnie przypadkowe, ale po ukończeniu studiów w 1973 roku, dostaje pracę w specjalności i pilnie pracuje w przedsiębiorstwach Gatchina w regionie leningradzkim.

Jest możliwe, że Bortnikov nie zamierza połączyć los danej sferze życia, ale po prostu wypracowanie na termin dla dystrybucji. Taki czy inny sposób, ale dwa lata później, jego życie zmienia się radykalnie.

KGB

Plotka głosi, że cichy i niepozorny Bortnikov Aleksandr został przyjęty przez Komitet Bezpieczeństwa Państwowego w jego lat studenckich. Następnie praktyka była powszechna w ZSRR – stróże, aby wybrać kadr na uczelniach, zatrzymując się, być może nie jest to najbardziej utalentowany, ale w zdyscyplinowany i sumienny. Wszystko to wydaje się być prawdziwe, bo już w 1975 „rookie” otrzymuje cieście KGB Wyższą Szkołę. Dzierżyński. Nawiasem mówiąc, w tym samym czasie młody stratega (oczywiście z myślą o przyszłości) dołączył do szeregów partii komunistycznej, której członkiem był przed jej rozpuszczenia.

I w tym samym 1975 roku Alexander Bortnikov, zdjęcia, które są wciąż bardzo niewielu ludzi zna, on dołączył do działu KGB regionu Leningradu. Korytarze z najbardziej tajemniczych budynków w mieście nad Newą, udał się prawie 20 lat. Tam prawdopodobnie spotkał się z Władimirem Putinem, z którymi są one prawie w tym samym wieku. Obecny prezydent Rosji odegrał ważną rolę w rozwoju kariery jej nawet nie Friend – dobrego znajomego. Ale przed upadkiem Związku Radzieckiego szczególnych wzlotów usługi Bortnikov nie różniły. Początkowo był zwykłym oper, następnie odbyła chociaż wytycznych, ale wystarczająco małe pozycje.

Federalna Służba Bezpieczeństwa w Petersburgu

Ale po 1991 roku, sprawa miesza. Bortnikov Aleksandr, sumienny i cierpliwy pracownik (teraz) FSB Peter i obszar awansował do pierwszego zastępcy szefa organizacji. Po pewnym czasie stał się jego liderem. Głównym Piotrogród Czeka, stał się w 2003 roku, zastępując Siergieja Smirnowa. Ten ostatni został przeniesiony Moskwie.

Ale Aleksander Vasilyevich dawna musiał pracować w Petersburgu. W 2004 roku o nim przypomniałem sobie Władimir Putin wziął starego przyjaciela bliżej.

Na podejściach do góry

24 lutego 2004 th Bortnikov wziął krzesło, zastępca dyrektora FSB, wcześniej własnością Jurija Zaostrovtsev, który został zwolniony w wyniku skandalu korupcyjnego. Alexander prowadził zarządzanie Kontrwywiadu Wsparcie kredytu i sfery finansowej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Jednak na tym stanowisku pozostał tylko miesiąc. W marcu zarząd zlikwidowany, a jego głowa została przeniesiona na stanowisko dyrektora służby bezpieczeństwa gospodarczego, który skutecznie oznaczało degradację.

Ale Bortnikov nie rozczarowany przy tej okazji. Jak zwykle, pokazał maksymalną powściągliwość i bardzo szybko został nagrodzony. W 2006 roku został awansowany na generalnego armii, aw 2008 roku objął stanowisko, o którym można tylko pomarzyć …

Szef FSB Aleksandr Bortnikow: nowy etap w karierze

W 2008 roku prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaczął. A ten rok był niezwykły nie tylko dla niego, ale także dla Bortnikova Aleksandra. Został mianowany dyrektorem FSB.

Na tym stanowisku zastąpił Nikołaj Patruszew, których działalność nie spełniają poprzedni prezydent Rosji Władimir Putin. Nikolai Rakhmanov pokazał zbyt wiele aktywności, często błysnęła w telewizji, a wiele z jego działań nie były skoordynowane z kierownictwem kraju. W rezultacie stracił fotel głównego rosyjskiego oficera ochrony i został przeniesiony do Rady Bezpieczeństwa Państwowego. Na stanowisko raczej fikcyjnej niż realne. Prawdziwa praca zajął się jego następcę.

Główne działania dyrektora FSB Bortnikov

Uprawnienia Chief Security Officer dyrektora kraju Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow, znajdowała się w trudnym czasie dla Rosji. Na południu, to nadal tlić na wojnie w Czeczenii, a osłabiły częste ataki terrorystyczne z wewnątrz państwa. A wszystko to miało coś zrobić …

W połowie wiosny 2009 roku prezydent Miedwiediew podpisał dekret w sprawie zniesienia operacji antyterrorystycznej w Czeczenii, która trwała dziesięć lat. To był Aleksander Bortnikov – Dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa – musiał przejąć wykonania niniejszej decyzji w życie. Na jesieni 2009 roku kierownictwo centrali operacyjnej Służby Bezpieczeństwa Czeczenii został przeniesiony do organu centralnego.

Powoli płomienie spełzły na niczym, a Czeczeni wróciło do normy. A ci, którzy próbowali zakłócać FSB do monitorowania i złapać. Ale terroryzm nie zniknął. W kraju, podobnie jak Patrushev kontynuował dmuchać domu, pociągu, stacji metra i innych obiektów. Ludzkie ofiary nie stają się mniej.

I chociaż w swoich raportach szef rosyjskiej FSB Aleksandra Bortnikov regularnie powiedział, że walka jest skuteczna, a ponad połowa z atakami terrorystycznymi można zapobiec, ale fakty są faktami. W marcu 2010 roku wybuch zabił czterdziestu ludzi w moskiewskim metrze iw Kizlyar (Dagestan) o tej samej porze, zabijając 12. Na początku zimy 2011 roku wybuch bomby, spakowane w „Domodiedowo” lotnisko samobójczego zamachu, doprowadziła do 37 ofiar. 9 mieszkańcy i odwiedzający Straszny widzenia do życia podczas ataków terrorystycznych w Groznym w sierpniu tego samego roku.

Maj i sierpień 2012 roku stała się krwią-czarny do Dagestanu i Inguszetii. Tam zginęło 13 osób i 8, odpowiednio. I został opracowany do Wołgograd, gdzie terroryści wysadzili autobus, a potem wywołał bombę na dworcu / pociąg, i dzień po wysadzili autobus na koniec 2013th uwagę świata. Łączna liczba ofiar do 32 osób, wszystko zostało rannych ponad sto. I nie jest to pełna lista strasznych czynów terrorystów.

FSB uznaje, że terroryzm nie jest łatwo wygrać, ponieważ przestępcy stale rekrutacji coraz więcej nowych sługusów. Ale o swojej pracy mówi bardziej pozytywnie niż odwrotnie.

Skandale z udziałem Bortnikov

Obecny dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow, brał udział w dwóch głośnych historie. Oba z nich miało miejsce przed powołaniem na stanowisko Chief Security Officer w kraju w 2008 roku, i oba nie są poparte faktami.

Pierwszy jest związany z Aleksandra Litwinienki, który bezstronnie mówił o rosyjskich władz i ostatecznie został zatruty Londyn. Bortnikov to liberalne siły polityczne w Rosji, a także kilka zagranicznych agencji wywiadowczych oskarżony o zorganizowanie zabójstwa.

Druga historia dotyczy pieniędzy rosyjskich urzędników w morzu rachunków za granicą, wnioski, które rzekomo przyczyniły Alexander. Jego udział w tej mętnej razie prawie nikt nie ma wątpliwości, w przeciwieństwie do skandalu z Litwinienki. Jednak żaden bezpośredni dowód tego istnieje.

Nazwa pierwszej osobie rosyjskiego FSB błysnął w niektórych innych „rozrywkowych” historie. Ale były powyżej dwóch najgłośniejszy.

Życie prywatne ogólne

Alexander Bortnikov Married Tatyana Borisovna Bortnikov, z którego szczęśliwie żyli razem przez ponad czterdzieści lat. Do tej pory, małżonek jest emerytowanym dyrektorem FSB.

Para ma syna, Denis 1974 narodziny, który obecnie jest szefem zarządu JSC „Bank VTB Północno-Zachodniej.” W ślady ojca, nie poszedł i oficer ochrony kariera wybrał los finansisty, po ukończeniu Petersburgu Uniwersytetu Ekonomii i Finansów w 1996 roku i od razu znaleźć pracę w tej specjalności.

Najwyraźniej Denis Aleksandrowicz, jak Aleksander, – charakter i spójną całość. Zarówno ojciec i syn przy drodze jednego dnia przejść przez to do końca. Oczywiście, dopóki zwycięstwa.