709 Shares 4500 views

Jak wybrać używany samochód? Pomocne porady

Do tej pory rynek motoryzacyjny w Rosji jest dość obszerny. Jednak nie wszyscy mamy możliwość zakupu nowego samochodu lub jeepa, więc w poszukiwaniu lepszych opcji, wielu kierowców jest nastawionych wyłącznie na rynek wtórny. Jak wybrać używany samochód? Musisz w pełni przygotować się do zakupu. Musisz wiedzieć dokładnie marki i modelu samochodu, zapoznać się z jego słabymi punktami, wybrać kategorię cen i wiele więcej. Odpowiedzi na te pytania będziemy rozważać w naszym artykule i poinformować Cię, jak wybrać używany samochód.

Cena:

Przede wszystkim musisz wybrać minimalne i maksymalne granice kosztu pojazdu, aby nie tracić czasu na zbędne opcje. Również przy wyborze zakresu cen należy przygotować się na dodatkowe odpady w celu naprawy i przetwarzania powiązanych dokumentów. Wszystko to należy przydzielić około 5-10 procent wartości przyszłego samochodu.

Marka i model

Przed wybraniem używanego samochodu rozważ, jak często będziesz z niego korzystać. Zdecyduj się również na marki i model samochodu i wybierz odpowiedni korpus. Jeśli jest to samochód, musisz wybrać jedną z trzech odmian ciała. Sedan jest najpopularniejszym typem samochodu dzisiaj. Nadaje się nie tylko do pracy, ale także do rodzinnych wycieczek do przyrody. Hatchback jest bardziej odpowiedni dla młodych ludzi, a kombi jest bardziej odpowiedni dla dużej rodziny. Wśród marek warto wspomnieć o budżecie "Daewoo Nexia", "KIA Rio" i "Toyota Avensis". Jeep – również opcja, ale jest znacznie droższa. Dobrymi przejazdami są "Nissan Kashkay" i "Nissan X-trail".

Jeśli Twoja rodzina składa się z 5 lub więcej osób i chcesz używać samochodu wyłącznie do celów osobistych, wybierz minivan (Mercedes Viano lub Volkswagen T5). A jeśli chcesz kupić opcję uniwersalną, tak aby była to praca i dla rodziny, najlepszym samochodem będzie "Fiat Doblo". Ogólnie rzecz biorąc, różnorodność maszyn jest tak duża, że można robić całe książki o nich. Dlatego też, aby dokonać ostatecznego wyboru, skonsultuj się z przyjaciółmi, znajomymi, znośnymi w samochodach i przeczytaj przydatne recenzje auto. Należy również wziąć pod uwagę dostępność części zamiennych i wysokie koszty utrzymania.

Jak wybrać używany samochód? Automatyczna inspekcja

Po podjęciu decyzji o samochodzie i znalezieniu właściwej opcji, nadszedł czas na sprawdzenie samochodu i ocenę jego stanu technicznego. Ważnym aspektem jest ciało. Nigdy nie powinien być zgniły. Używane samochody VAZ, na przykład, po 10-15 latach bardzo ostrożnej eksploatacji są całkowicie zgniłe (zwłaszcza na dole). Z importowanymi samochodami jest dużo łatwiejsze, ale tu niespodzianki mogą spotkać się pod maską. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na silnik. Ważne jest, aby nie był głuchy w drodze, a niebieski dym nie wylewa się z rury. Biegi nie mogą się szlifować ani drgać podczas jazdy.

Proszę też dokładnie zapoznać się z dokumentami i paszportem technicznym. Powtarzano przypadki, w których w normalnych okolicznościach wydano niezamknięte i skradzione samochody używane w Moskwie.

Zgodnie z tymi zasadami można wybrać niezawodny i technicznie dźwiękowy samochód!