83 Shares 5021 views

Portobello grzyby: fotografie, przepisy kulinarne, korzyści i szkody

Nieznanym nazwa może być myląca i łatwo dać powód do fantazjować na wiele rzeczy, które są dalekie od prawdy. Niewiele sobie wyobrazić, co dokładnie Portobello grzyby. Wyrafinowane podpowiedzi nazwa oznaczało to, że coś egzotycznego, jak trufle. Tymczasem, nasze hostessy są znane pod „nickiem” cesarskiego grzyba. I grzyby portobello (zdjęcie w artykule) jest naprawdę rodzaj ogromnych rozmiarów, z prostą oficjalnej nazwy „kryminalizacji”. Piękna nazwa – tylko sprytny chwyt marketingowy: raz grzyby sprzedawane bardzo słabo, wprowadzając dealerów na straty. Staje się „Portobello” zamiast niejasnym „kryminalizacji”, szybko zyskał popularność i zaczął rzucać z półek.

Portobello grzyby: korzyści i szkody

Głównym jakość odżywcza „kryminalizacji” w zasadzie odpowiadają pozostałych grzybów. Z dobrej strony to:

  1. Niska zawartość węglowodanów. Oznacza to, że produkt jest idealny do wegetariańskiej i dietetycznej tabeli.
  2. portobello grzyby zmniejszyć ogólną wartość odżywczą żywności, znacznie rozszerza listę dozwolonych dla dietetyków.
  3. Grzyby dość wysokiej zawartości selenu, miedzi i innych produktów, które są rzadkie.
  4. Portobello ma efekt czyszczenia, wycofanie metali ciężkich z organizmu.

Ostrożność w korzystaniu z pieczarkami powinno być tylko dla tych, którzy mają trudności z układu pokarmowego: do strawienia, nie są one zbyt proste jedzenie.

Portobello szaszłyk

Wszelkie koneserem pikniki na łonie natury z całą pewnością powiedzieć, że mięso będzie ograniczony do jednego nie działa – nudne i niezbyt smaczne. grillowane warzywa staną się obowiązkowe towarzysze apetyczny wieprzowiny. I grzyby portobello w tym zakresie w ogóle od konkurencji. Że są zadowoleni ze wszystkich uczestników pikniku, powinny one zostać najpierw podzielony: w toku będzie cap tylko jako macierzystych ze wszystkimi jej włóknistej aromat i twardy, poza tym, że są dobre dla zupy bulionu. Następnym krokiem jest marynowanie. Na sos wymieszać dwie łyżki octu i oleju roślinnego, plus zgnieciony czosnek, sól, tymianek, pietruszka i pieprzu. Pół godziny inkubacji – i na grilla!

Jajecznica z grzybami „do góry nogami”

Sama wielkość czapki Portobello zapewniają szeroką przestrzeń dla wyobraźni kulinarnej. W szczególności, w godzinach porannych można leczyć się niepewnych jaj. Na głowę jest czyszczony większości płytek i smarowania z zewnątrz i wewnątrz oliwie miesza się z solą i pieprzem, tymianku i czosnku. Każdy kapelusz ostrożnie, tak aby nie uszkodzić żółtka, wlać jajka (wybierz małe, aby zmieścić). Ulubione grzyby portobello posypane tartym serem, a następnie umieszczane w piecu. Przybliżony czas pieczenia – ćwierć godziny, ale po raz pierwszy być czujni wszystkie takie same przez cały inny piec.

faszerowane kapelusze

Być może najbardziej kuszący przepis grzyby Portobello. Wybory wypełnień zaprojektowany bardzo wiele i nikt nie zabrania wymyślić własne. Jednak empirycznie stwierdzone, że nadzienie mięso jest lepiej od delikatnych gatunków mięsa – kurczak, indyk lub szynka nie jest zbyt tłuste. Rozważmy wersję indyka.

Przede wszystkim garmażeryjnych: musi dokładnie Czop i narybku również do sprawnego i równo ze wszystkich stron. Obok indyka prisalivaem podperchivaetsya a następnie uzupełniony w rondlu posiekanej cebuli i smażone z nim przez 2-3 minuty.

Przemyte i wysuszone grzyby PORTOBELLO rozdziela się korków i łodygi. Najnowsze osadza się na zupie, a nakrętka od wewnątrz pokryte są cienką angielski, z ziaren gorczycy. Miękka olej rozciera się z posiekanym pietruszki – będzie to cienka warstwa obok kapelusza. Po ochłodzeniu do napełniania może być rozszerzony o „gniazdo”, tak, że wystaje nieco poza krawędzie. Ostateczna touch – posypując startym serem. Przygotowane czapki są wyświetlane na smar arkusza duhovochnomu, które usuwa się w piecu dla trzeciej godziny.

Jeść smaczne razu. Jednakże, w zimnie, też, że jest niczym, chyba że topi się i chłodzi ser myślisz gumy. Z drugiej strony, możliwe jest, aby podgrzać przekąskę w kuchence mikrofalowej.