894 Shares 6900 views

Jak ogrzać dom z pianki? Pianka ocieplenie domu z rękami: instrukcje

Izolacja domu pozwala na wykonywanie życie jest o wiele bardziej komfortowe i zaoszczędzić znaczne kwoty na ogrzewanie. Opublikowała dziś ogromną liczbę różnych nowoczesnych materiałów, doskonale nadaje się do izolacji ścian, podłogi i sufitu. Jednak większość z nich jest dość drogie. Dlatego wielu właścicieli domów kraju wolą prywatne ocieplić dom staroświecki sposób – z wełny mineralnej lub pianki. Przy niskich kosztach, materiały te charakteryzują się doskonałą wydajność i łatwość instalacji. W tym artykule, będziemy rozumieć w szczegółach, tak aby odizolować piankę domu.


Zalety spienionej masy plastycznej

Zalety pianki obejmują następujące:

 • Lekki. Płytki składają się z 98% powietrza.
 • Taniość. Ten materiał jest o wiele tańsze niż wszystkich innych grzejników.
 • Wystarczająco długi okres.
 • Możliwość wykorzystania do ocieplenia domu, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.
 • Łatwa instalacja.
 • Wszechstronność. Pianka ocieplić dom własnymi rękami może być w każdym przypadku, bez względu na to, z której wyłożone ściany – wykonane z drewna, betonu lub cegły.

braki

Wady piany można przypisać do kruchości i krótszą żywotność niż współczesnych materiałów. Dodatkowo, należy go zaizolować ściany domów, jeśli żyją myszy, nie jest zalecane. Fakt, że gryzonie w prowadzeniu materiału ruchy pianki i zorganizować dziury. W tym samym czasie, oczywiście, że traci część swoich właściwości teplosohranyayuschih izolatorem ciepła.

Wytwarzanie materiałów

Zanim nauczysz jak ocieplić dom z pianki, zrozumieją jakie materiały powinny być wcześniej przygotowane. Aby przeprowadzić izolację trzeba będzie kupić:

 • Dobrze naostrzony nóż.
 • Puncher.
 • Hammer.
 • Szpachelka.
 • Siatki zbrojącej.
 • „Grzyby” kołki rozporowe.
 • Listwy wykończenia. Można przyjąć szeroki profil (grubość pianki) lub pałeczek.

Oczywiście, trzeba wiedzieć, jak pianka do izolacji domu. W przypadku budynków mieszkalnych materal zazwyczaj o grubości co najmniej 40 mm. Najlepszym przykładem wykonania jest taka sama piana desyatisantimetrovyh. W odniesieniu do długości i szerokości płytki nie występują żadne ograniczenia. Mogą być wycięte za pomocą konwencjonalnego noża.

Izolacja z domu na zewnątrz. prace przygotowawcze

Najczęściej domy izolowane od zewnątrz. W tym przypadku procedura będzie znacznie bardziej skuteczne. Wszystko biznesu w lokalizacji rosy. Z izolacją na zewnątrz będzie to poza murami. Jeśli w domu ciepło – wewnątrz nich. Więc najpierw rozważmy to sposób izolować ścianę od ulicy.

Chcesz wysokiej jakości pianki ocieplić dom własnymi rękami? Wtedy nie rób bez wstępnego przygotowania powierzchni! Ostatnia powinna być dokładnie oczyszczone z brudu i tłuszczu. W tym przypadku, jeśli ściany są wykonane z drewna, nie powinny być traktowane kompozycjami antyseptyczne i ognia. Na ściany betonowe powinny strącić wszystkie nierówności wystających i naprawie pęknięć zaprawy cementowej, wgłębień i wióry. Następnie powierzchnia traktowana startera głęboką penetrację.

Jeśli mury nowego domu, gładka i równa, nie koniecznie zagruntować. Bardzo stare, rozpadające powierzchnię i wykonane z betonu porowatego, potraktowano dwukrotnie. Szczególnie w przypadkach zaawansowanych, tynkowania ścian dodatkowo dodając klej cementowy zawiesinę PVA.

Ocieplanie okien

Odpowiedź na pytanie, jak ogrzać dom z pianki, redukuje nawet jak trzymać izolację okien i drzwi. Aby rozpocząć pracę nad pokryciem budynku konieczne jest od nich. Pamiętaj, aby wcześniej umówić się okapników. Musi mówić do izolacji ścian powierzchni jest nie mniejsza niż 4 cm Stokach okien i drzwi. – Dla celów bezpieczeństwa pożarowego – nieizolowane pianek i taśm z wełny mineralnej.

Profil gniazdo

Aby dowiedzieć się, jak ocieplić dom fasada piany, a raczej na sposób montażu blachy, porozmawiać trochę niższa. Na pierwszym etapie jest, aby zabezpieczyć profil gruntowych. W przyszłości będzie ona służyć jako wsparcie w ramach pierwszego rzędu płyt izolacyjnych. Mocowanie go za pomocą poziomicy jest pozioma. Podtynkowe otwory (po trzy z każdej metr długości nakładki). Listwa przymocowana do kotwicy lub kotwic paznokci.

klej partii

Zaczynają ogrzania budynku jest możliwe tylko suszy się w temperaturze + 5 … + 30 ° C Klej ugniata według instrukcji (na opakowaniu). W procesie jego wytwarzania powinny używać wiertarki ze specjalną dyszą. Ręczne mieszanie wysokiej jakości, jednolita kompozycja nie będzie. Po pierwsze narzędzie ugniatania zazwyczaj odstawia się na pięć minut i ponownie mieszane.

arkusze klejenie

Tak, jak prawidłowo ogrzać dom z pianki? Klej może być stosowany zarówno na ścianach i na samych płyt. Drugi sposób jest korzystny. W tym przypadku, pierwszy mieszaninę rozprowadza się na obwodzie płyty w odległości około 2 cm od krawędzi. Nie można zrobić solidny zespół. Muszą być złamane. Jest to konieczne, aby wypuścić powietrze. Okolicach kleju blachy wyrzuca klapsy w odstępach 10 cm. W przypadku, gdy kompozycję klejową potraktowano ścianie, podczas gdy powinna być stosowana tylko w jednym arkuszu. Po zabrudzeniu pianki szczelnie dociskane do powierzchni i utrzymywane w tym położeniu przez kilka sekund. Następny przystąpić do instalacji drugiego arkusza. Pianka Uchwyt powinien wiersze i rozbudowa. Oznacza to, że każdy z arkuszy górnego rzędu powinna być ustawiona z przesunięciem w stosunku do dolnej części. Płyty rozłożone na całej długości, długość budynku. Przestrzegane muszą uniknąć połączeń klejowych w stawach. Pozwoli to obniżyć jakość izolacji. szwy klejowe są oddzielnie – w końcowym etapie.

Dodatkowe mocowanie

Po laminowanie wszystkie ściany czekają około pięciu dni, po czym płyta z tworzywa sztucznego dodatkowo naprawić „grzyby”. Ruch – jeden z głównych odpowiedzi na pytanie, jak prawidłowo ocieplić drewniany dom, cegła, blok lub betonu. I nie ogrzać jakoś, jak i jakościowym. W ostatnich trzech przypadkach dziury „grzyby” powinny być wykonane z wyprzedzeniem. Przy montażu płyt na ścianie lub pociętych brukowane można wywiercić je później bezpośrednio przez piankę. Długość kołki z tworzywa sztucznego powinny być takie, że ściana składa się z co najmniej 5-6 cm pręta. Pokonując je młotkiem, tak, że pokrywa szczelnie przylega do płyty i nie naciskać na niego. Na każdym arkuszu musi wynosić co najmniej dwa kołki rozporowe. Plus jeden i łączniki w każdym T-joint.

Wzmocnienie z pianki

Jak ocieplić dom poza pianki, mamy dowiedziałem. Jednakże, w celu tablicy nie zostanie przesunięty, a nie gips rozpadły, wklejone ściany pewno trzeba zaarmirovat. Do tej piany na powierzchni płaszcza specjalną warstwą kleju na pół centymetra. Zastosowania kompozycji, od góry do dołu szeroką łopatką, dokładnie dostosowanie. Siatka (komórka 2.5h2.5 mm), pocięto na paski i przyklejone do ściany, od góry do dołu (jak tapety). Ponieważ materiał ten jest na tyle cienka, podczas montażu może się zaciąć. Rozprzestrzeniać swoje sieci w tej samej łopatki. Konieczne jest, aby wygładzić, osiągając pełną utonięcia w kleju. Pokrywania nie może być mniejsza niż 5 cm, poziomo i pionowo. Przy kątach roślin netto do opierania się o ścianę, tak, że zachodzą na siebie, jest nie mniejsza niż 15 cm. Po zakończeniu montażu powierzchnią warstwy wzmacniające przebiegają drugie rozwiązanie.

dzieła wykańczania

W takim przypadku, jeśli planują malowania elewacji domu, w następnym etapie poddaje się kit w dwóch warstwach. Jeśli rejestracja zostanie wykorzystana do dekoracyjnego tynku, ten krok można pominąć.

Ocieplenie z pianki wewnątrz domu. Montaż płyty na ścianie

Czasami możliwe jest ocieplić dom z zewnątrz nie jest dostępna. Na przykład, jest już wyłożony materiał wykończeniowy lub sąsiadują żadnych nieogrzewane budynki gospodarcze. Dlatego dalej patrzeć jak ogrzać dom z pianką w środku. Materiał ten sposób zamontowany za pomocą ramy drewnianej.

Na ścianie po prostu dołączyć bary odpowiada grubości pianki wielkości. Pomiędzy nimi i zamontowane płyty. Dołączyć je do ścian w tych samych dyubelya- „grzybów”. Możliwe jest również dalsze płytki puch kleju. Na górnej powierzchni pianki na ramie wciągnąć powłokę izolacyjną (folia wewnątrz pomieszczeń). Napraw go w kostkę. Następnie w uzyskanej kontrobreshetku zmontowany materiał wykończenia.

Ocieplić podłogę i sufit

Ocieplenie podłogi jest również łatwe do wykonania pianę. Początkowo nadziewane bary. Dalsze zawarte między nimi folię uszczelniającą. Następnie płyty piankowe są wstawiane. Na nich tuż przy barach, zamontowana tablica. Nakładające się również izolowany od góry. I w którym górne i dolne płyty z tworzywa piankowego folią paroizolacyjną jest zamontowany. Jeśli w domu nie ma strychu, konieczne jest wykonanie izolacji pod spodem. W tym przypadku, gdy płyty są umieszczane w ramce.

Co trzeba wiedzieć

Istnieje kilka zasad pianki izolacyjnej ścian:

 • Na płaskiej powierzchni jest lepiej użyć sztywnej siatki wzmacniającej w narożach – miękki.
 • W deszczową pogodę nie da się ocieplić dom od wewnątrz lub na zewnątrz. W drugim przypadku, pożądane jest również, że nie było wiatru.
 • Jeśli materiał jest zamontowany w ramie, pomiędzy nim i wykańczania wykładziny musi być warstwa powietrza. Dlatego paroizolyator i montowane na kliny. Grubość warstwy powietrza jest całkowicie zależne od ich grubości. Do pomieszczeń powinna wynosić co najmniej 3 cm, temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz budynku jest zawsze wyższa niż na zewnątrz. W związku z tym, skrapla się na ściankach. Podczas korzystania paroizolyatora wilgoć osiądzie na nim. Przechodzącej przez szczelinę powietrzną, powietrze łatwo suszy się, co stanowi dodatkową gwarancję sucha, a tym samym skuteczność izolacji.

Więc teraz wiesz, jak prawidłowo ocieplić dom pianę. Jak widać, jest to dość proste. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, zgodnie z technologią i dokładnie, można uzyskać bardzo wysoką jakość izolacji termicznej i znacząco poprawić wydajność budynku.