852 Shares 2570 views

Krople Kalanchoe nosa. sok Kalanchoe z zimnego dzieci: Opinie

Kalanchoe w nosie należy zaszczepić tylko wtedy, gdy położył dużo i nie chcesz, aby przedwcześnie użyć narzędzia aptece. Należy zauważyć, że w większości przypadków ta metoda leczenia nieżytu nosa jest bardziej efektywne i tańsze, że tradycyjna medycyna zapewnia. Dlaczego? Kwestia ta zostanie omówiona w niniejszym artykule.

Ogólne informacje o zakładzie

Przed Kalanchoe kroplówki do nosa dziecka powinien nauczyć się, że ta roślina, a jak to wygląda.

Jak wiadomo, Kalanchoe wszedł Kwiaciarstwa kryty niedawno. Jest to wiecznie zielone niskiej konserwacji. Macierzystych osiąga 125 cm. Ten kwiat rośnie dość szybko. To bardzo mięsiste i soczyste liście często osiągając szerokość 10 centymetrów.

W domu, rosnące w doniczkach Kalanchoe. Cechy roślin domu w stosunku do dziko rosnących są jego niezbyt duże. Ale to nie znaczy, że nie nadaje się do leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

właściwości lecznicze

Nauczyć się dryblować Kalanchoe w nosie dziecka opisujemy poniżej. Teraz chcę wam powiedzieć o korzystnych właściwości tej rośliny.

Według informacji medycyny w leczeniu różnych chorób Kalanchoe jest używana w codziennym życiu przez długi czas. Należy również stwierdzić, że szczególna wartość leczniczy ma swój nadziemnej części. To dlatego, że jest przygotowany sok, który ma działanie przeciwzapalne.

Nic więc dziwnego, sok Kalanchoe z przeziębieniem dla dzieci przypisanych nawet doświadczeni lekarze. Po tym wszystkim, to znaczy szybko zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu dziecko może dosłownie odetchnąć z ulgą.

W skład soku z Kalanchoe

Kalanchoe nos przepisane z kilku powodów. Jednak należy zauważyć, że oprócz przeziębienia, sok z tej rośliny mogą być stosowane do leczenia innych zaburzeń. Wynika to z faktu, że taki środek promuje szybkie gojenie się ran, a także oczyszczenie z tkanki martwiczej lub martwej.

Więc dlaczego jest sok z Kalanchoe od przeziębienia, a nawet lekarzy podawać dzieciom? Fakt, że rośliny, które zostały wyhodowane na parapecie zawiera flawonoidy, witamina C, znaczna ilość taniny oraz makro i mikroelementów (wapń, glin, mangan, magnez, miedź i żelazo).

Nie można powiedzieć, że w liściach Kalanchoe odkryto polisacharydy i kwasy organiczne, takie jak kwas octowy, kwas jabłkowy i kwas szczawiowy.

leki

Jeśli trzeba kapać Kalanchoe w nosie, ale roślina ta nie, można kupić w aptece specjalne krople na bazie substancji czynnych.

Nawiasem mówiąc, w uzupełnieniu do wyżej wymienionej postaci dawkowania, często sprzedawane i maści Kalanchoe, która co najmniej jest powszechnie stosowany w medycynie ludowej.

aplikacja

Kalanchoe medyczny, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule, mogą rosnąć na parapecie praktycznie każdy. Po tym wszystkim, roślina ta nie wymaga szczególnej opieki. Ale zawsze może się przydać.

Tak w każdym razie jest on stosowany w medycynie alternatywnej Kalanchoe? Roślina może być stosowany do leczenia różnych chorób:

  • do wytwarzania kropli w A nieżyt nosa i błony śluzowej nosa;
  • w przypadku oparzeń i innych ran;
  • owrzodzenia troficzne;
  • do leczenia odleżyn i przetok;
  • infekcje ropne;
  • jednocześnie krwawienie dziąseł, etc.

Nie możemy powiedzieć, że Kalanchoe jest w stanie oczyścić powietrze i zabijać szkodliwe mikroorganizmy.

Kalanchoe zrobić krople od przeziębienia

Recenzje takiego obiektu są bardziej niż pozytywne. Rodzice, których dzieci regularnie cierpi z powodu zatkania nosa, często zauważyć skuteczność soku. Dziecko powinno być tylko kilka razy do kroplówki nosowych gotowe środki jak przekrwienie natychmiast znika.

Jednak należy zauważyć, że ważne jest, aby zrobić dobry uczynek ten lek. Istnieje kilka sposobów.

Pierwszy sposób – czysty sok

Jak należy zakopać Kalanchoe (sok) w nosie dziecka? Aby to zrobić, wykonaj soczyste i mięsiste liście roślin, a następnie owinąć je w gazę i wycisnąć na spodek. Następnie sok jest konieczne, aby zabrać go do kroplówki i pipetą do zarówno przewodu nosowego. Powtórz tę procedurę zaleca się kilka razy dziennie. I sok stosować wyłącznie świeże, to znaczy, że powinien być wyciśnięty bezpośrednio przed zakropleniu.

Drugi sposób – mieszaninę skuteczna

Jestem pewien, że wiele znanych właściwościach leczniczych, nie tylko Kalanchoe, ale również aloes. Łącząc te soki roślin, można szybko pozbyć się dziecka z ciężką przekrwienie błony śluzowej nosa. Do wytwarzania narzędzia jest wymagany do połączenia z „elastycznej” w równych proporcjach i otrzymaną mieszaninę wlewu nosowych za pomocą pipety. Dla większej skuteczności, procedura ta powinna być powtarzana kilka razy dziennie.

Trzeci sposób – anty-kick

Kalanchoe w nosie kopać tak łatwo i prosto w postaci kropli do konwencjonalnej farmaceutycznej. Jeśli chcesz szybko pozbyć się przeziębienia, zaleca się, aby użyć przeciwdrobnoustrojowe mieszaniny. W tym celu konieczne jest, aby wycisnąć Kalanchoe liść, a następnie mieszanie powstałego produktu z sokiem z cebuli. Aby to zrobić, szczotka warzywo, natrzeć na małej tarce, a następnie wycisnąć miąższ z pomocą gazy.

Należy zauważyć, że taki narodowy lek zalecany do stosowania tylko w stosunku do młodzieży i dorosłych.

Sposób czwarty – łagodny bulion

Jak inaczej wykorzystać Kalanchoe? Krople do nosa wykonane ze świeżych liści są otrzymywane zbyt skoncentrowany. Ponadto, w przypadku korzystania z tego narzędzia w połączeniu z, na przykład, z łuku, to może wydawać się zbyt ostre. Dlatego sok zaleca się zmiękczyć i narażać go na niewielkiej obróbce cieplnej. Do tego Kalanchoe liście pocięte na kawałki, leżała w szklanej misce i zalać wrzącą wodą nie jest zbyt strome. Produkt ten w ciągu kilku godzin, mogą bezpiecznie przepłukać jamę nosową. Aby to zrobić, zalecamy użycie zwykłego czajnika.

Główną wadą tej metody jest fakt, że będzie ona zbyt wiele roślin za infuzji w gorącej wodzie.

Co wyjaśnia skuteczność

Nie wszyscy rozumieją, dlaczego taka pozornie zwyczajny roślin w ciągu kilku godzin może pozbyć przeziębienie lub błony śluzowej nosa. Aby wyjaśnić skuteczność tego narzędzia, należy wrócić do jej składu. Ze względu na witaminę C, a także specyficznych enzymów, mikro- i makro, roślina ta szybko hamuje namnażanie drobnoustrojów.

Ponadto, właściwości terapeutyczne Kalanchoe wielu ekspertów wytłumaczyć fakt, że po wprowadzeniu nosowych, natychmiast prowokuje kichanie. A jak wiadomo, w trakcie tego procesu osoba otrzymała dużo śluzu, z których wszystkie bakterie i wydalany z organizmu. Dlatego po zakropleniu do soku rośliny nosa zaleca się zaopatrzyć ogromną liczbę chusteczkami.

użycie Właściwości

Jak wspomniano powyżej, w leczeniu przekrwienia nosa lub zapalenie śluzówki nosa Kalanchoe sok może być stosowany zarówno w postaci czystej i miesza się z innymi składnikami terapeutycznymi (sok z aloesu, cebulki itd.). Ale to powinno być pewny, aby pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie: młodsze dziecko, tym mniej skoncentrowany musi „wycisnąć” z zakładu. Jak dla bardzo małych dzieci, podczas samoleczenia wskazane jest używanie wywar z kalanchoe leczniczych, a nie czystego soku. Jeżeli zignorujemy tę Radę, można nie tylko leczyć swoje dziecko od banalnych do przeziębienia, ale także zaszkodzić jego ogólny stan zdrowia.

podsumować

Jak widać, w czasie kataru i przekrwienie błony śluzowej nosa nie musi biec do sklepu dla kropli. Po tym wszystkim, mogą to zrobić w domu. Ale do tego trzeba dbać o obecności takich roślin leczniczych, takich jak kalanchoe. To był jego mięsiste i soczyste liście mogą w sekundach lub dziecko uchronić od tej nieprzyjemnej choroby, jak przeziębienie. Aby być skutecznym, obiekt własnym zakresie zaleca się, aby ściekać do nosa w ilości 3-4 razy dziennie. Również w otrzymanej mieszaninie można namoczyć wacików i przez kilka sekund, aby umieścić je w pierwszy kanał nosowy i następnie w drugim.

Uwierz mi, nie pamiętam, długo po tym zabiegu, który jest uczucie zatkanego nosa.