528 Shares 3215 views

System plików RAW i jego funkcje

W linii systemów operacyjnych, bazowy system plików FAT i NTFS. Wśród nich znajduje się również plik RAW System – system nieokreślony, który znajduje się w linii danych OS. Jej pozycja jest dość niezwykła, ponieważ w rzeczywistości nie jest RAW system plików jako takie. Jednak rdzeń systemu operacyjnego linii systemu Windows zbudowany RAWFS. Jego główne zadanie – reagowanie aplikacje na wielkość wolumenów dyskowych i oznaczenia systemów plików.

Użytkownicy czasami zmierzyć się z problemem, że każda partycja na dysku lub kartą Flash, określany jako system plików RAW. Powoduje to szereg problemów, ponieważ praca takiego odcinka zwykle nie może, ale nie ma widocznych zakłóceń następuje. W praktyce oznacza to, że partycja nie została rozpoznana przez kierowców jakichkolwiek systemów plików, które są standardowe dla systemu operacyjnego Windows, to NTFS lub FAT. Zazwyczaj może to oznaczać, że partycja dysk nie jest sformatowany, ile potrzeba, lub została uszkodzona strukturę danego systemu plików na dysku.

W takiej sytuacji nie jest możliwe do przeprowadzenia standardowych operacji do pracy z partycji dyskowych, takich jak sprawdzanie błędów narzędzi systemowych, defragmentacji i przypisywania etykiety woluminu, trzeba zacząć pracę w standardowej linii Windows NT systemów operacyjnych.

Choć nawet w tym przypadku, cała reszta może być normalne, nie ma widocznych oznak błędów. System plików RAW może oznaczać typ płyty i jej rozmiar, ale jest ona dostępna najprawdopodobniej zaproponuje go sformatować. Zjawisko to nie występuje bardzo często, ale zazwyczaj powodują ludziom pewne problemy, ponieważ nie wiem, co robić dalej. Naturalnie, trzeba przywrócić dysk do stanu działania, kiedy będzie w stanie reagować na polecenia i wykonać standardowy zestaw działań, a bez tego pozostaje on bezużyteczny.

Prawdopodobną przyczyną błędu

Podczas gdy komputer jest czasami występują awarie, jeśli w tej chwili nie jest to operacja z określonym dysku, taka awaria może mieć wpływ na to, w związku z czym wydaje się, że system plików został uszkodzony. Po że standardowe narzędzia Windows nie wykrywa go, kierowcy nie reaguje na podłączenie nowego odcinka, więc definicja pracy zatrzyma się na pierwszym etapie, gdy przypisany do napędu RAW system plików, który jest faktycznie przeznaczony do wykrywania innych systemów.

Czasem przyczyną może być wpływ wirusa w systemie operacyjnym, a po podłączeniu dysku flash, szkodliwy program jest włączony i wyłącza FS.

Konkretne przyczyny błędów, które mogą doprowadzić do tego, że płyta będzie obchodzony jako system plików RAW:

– dodatek z powodu nieprawidłowych wartości niepowodzeń w sekcjach tabelarycznych

– znaleziono uszkodzenie sektora rozruchowego systemu plików (chociaż inne struktury nie są dotykane)

– uszkodzenie stołu głównego pliku MFT i MBR,

– również RAW mogą być wyświetlane podczas formatowania.

Ponadto, w niektórych przypadkach, RAW może oznaczać bardzo konkretne prace, które jednak sformatowana w innym systemie operacyjnym. To nie będzie działać w systemie Windows, ale zwykle jest określona w drugim OS. Niektóre rejestratory tworzyć własne sekcje dotyczące dysków i systemów plików, które nie są wyświetlane prawidłowo w systemie Windows. W czasie systemu szyfrowania głośności można również oznaczyć go jako RAW. typy systemów plików, w tym przypadku mogą być różne, ale najbardziej wygodny sposób być ograniczona ze standardem dla systemów z rodziny Windows OS.

Rozwiązaniem tego problemu, jeśli istnieje, jest zazwyczaj zostać sformatowany. System operacyjny będzie oferować w celu przywrócenia normalnej pracy napędu, jednak oznacza to utratę danych na nim, więc można dodatkowo spróbować użyć oprogramowania do odzyskiwania danych.