515 Shares 2094 views

Sommers Island: Fotografia, struktura wewnętrzna. Jak się tam dostać? Bitwa someri

W historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, były odcinki, z których dane były przechowywane w głębi archiwów od wielu lat, nie są dostępne dla ogółu społeczeństwa. Często były to dowody błędów popełnianych przez komendę w czasie walk, która kosztowała życie wielu żołnierzy. Jedna z tych operacji – lądowanie na wyspie Sommers, którego zdjęcia można zobaczyć na początku artykułu, -lish niedawno opisywany w prasie.

bariery przeciwpożarowej na wyjściu Bałtyku

W 1942 roku radzieckie okręty podwodne zintensyfikowały swoje działania na Morzu Bałtyckim, powodując znaczne szkody Niemcom na ich głównych linii komunikacyjnych. Ale przejście okrętów podwodnych na wodach Zatoki Fińskiej zwalczanie utrudnione garnizon wroga, miejsce gdzie dyslokacja był mały w wielkości wyspa Sommers. Jak dostać się do centralnej części Morza Bałtyckiego, z pominięciem ukrywając śmiertelną strefę zagrożenia – to było wyzwanie, które wymaga natychmiastowych rozwiązań.

Rok wcześniej było to oparte na wyspie podziału ZSRR Coast Guard, ale w wyniku krótkowzrocznych decyzji komendy, został opuszczony, niż natychmiast skorzystał z Finów, którzy walczyli po stronie Hitlera. Umieścili tam garnizon, składający się z dziewięćdziesięciu dwóch dobrze uzbrojonych bojowników, dostarczane artylerii i zbudowany cztery punkty wsparcia obrony, obracając tak małych rozmiarów wyspie nie do zdobycia fortecy.

zdegradowany Admiral

Pogoda latem 1942 roku stał się przezroczysty, dzięki czemu Finowie ciągle przeprowadzić oględziny powierzchni Zatoki iw czasie, aby uchwycić ruch radzieckich okrętów podwodnych. Komenda Flota Bałtycka postanowił wylądować na wyspie lądowania Sommers i opanowania go. Plan rozwoju do lądowania wojsk powierzono kapitana pierwszej rangi GI Levchenko, dawniej admirałów zdegradowany za pozostawienie Kercz.

Rehabilitacja Levchenko należało dobrze, prowadzone pod jego kierownictwem operacji bojowej, więc zorganizować ekspedycję wojskową do wyspy Sommers był dla niego bardzo ważne, i zaczął z całej pośpiechu do realizacji zlecenia. Ale jego pośpiech i zawiedziony. W przygotowaniu zdobyciu wyspy nie są wiele ważnych czynników, wzięto pod uwagę, że odegrał fatalną rolę później.

Garnizon strzegący wyspę

Na podstawie błędnej inteligencji, sprawdź, które nie uznają to za konieczne, deweloperzy pochodziła z faktu, że garnizon były tylko siedemdziesiąt osób, uzbrojony w dwa pistolety. Jak się okazało później, wyspa Sommers w Zatoce Fińskiej bronił dziewięćdziesiąt dwa człowieka.

Do dyspozycji dwanaście pistoletów (z których dwa były lepsze pistolet kaliber radzieckie łodzie), dwie duże, dwa moździerze maszyna przeciwlotniczy, a także lekkie i ciężkie karabiny maszynowe. wojska radzieckie na wyspie Sommers siły wroga przełożonego – w lądowaniu udział dwustu pięćdziesięciu mężczyzn uzbrojonych w dziesięciu ckm, ale znacznie gorsze od niego siły ognia.

Czynniki niezaksięgowanie w planie rozwoju

Poszukiwania nie poradził sobie z zadaniem. Dane są przesyłane przez to nie daje pełnego obrazu, jak wyspa była broniona przez Sommers. Struktura wewnętrzna wznoszone konstrukcje zabezpieczające na to nie była reprezentowana w rozwoju pokładowych planu lądowania. To jest w dużym stopniu skomplikowane położenie spadochroniarzy. Poza tym, że nie wzięto pod uwagę, i naturalne cechy, które mają ostre Sommers.

Wewnętrzna struktura geologiczna jest bardzo skomplikowana. Linia przerywana z wody jest runowych biegnących od skały wodnych, którego głębokość sięga około pięć metrów. Landing Craft nie mógł zbliżyć się do lądowania, a wielu żołnierzy, utonął pod ciężarem sprzętu, a przed dotarciem do brzegu. Doprowadziło to do zupełnie nieuzasadnionej utraty życia ludzkiego. To nie został dostarczony i komunikacji radiowej z samolotu przy wspieraniu wojsk z powietrza.

Na morze lądowania rzemiosła

Operacja rozpoczęła się późnym wieczorem 07 lipca 1942. Statki z Marines wyszedł z Lavensaari i skierował się do wyspy Sommers. Gulf na ich drodze do ciągłego monitorowania grupy samolotów, którego obowiązkiem jest ostrzec marynarzy w przypadku wroga. W tym czasie radzieckie bombowce towarzyszy bojowników, cios za ciosem na wyspie. Zostały one zastąpione przez szturmowców Wykonaj ataków z małej wysokości. W odpowiedzi Finowie odkryli potężny pożar przeciwlotnicze.

W zmieniającym się świetle białym nocy łódź zbliżyła się do wyspy i zaczął lądowania. Okazało się, że uderzył w skalistym brzegu niemożliwe, a łodzie pod ostrzałem wroga powtórzyć kilkakrotnie. Podczas rozładunku topielca radia, opuścił więc bez łączności radiowej. Jeszcze nie postawił stopę na wyspie, oddział poniósł pierwsze straty. ogień wroga dwie łodzie zostały uszkodzone.

Fałsz operacja startu

Bitwa someri wylądował kilka stron, w miarę zbliżania się do sądów. Śpiewane przez poetów białą noc renderowane niedźwiedzią do żeglarzy. Powierzchnia Zatoki została wyświetlona na odległość, a wszyscy zbliża się łódź spotkał fińskiego ognia artyleryjskiego. Jeden z nich, starając się uciec od wrogich pocisków uderzył w kamień. Z wielkim trudem udało mi się zająć jego załogi i uzbrojenia.

Inni przyszli, przynosząc straty wylądować Fighters w miejscach nie objętych planem sporządzonym wcześniej. Rozpoczęcie pracy było żadnych oznak jej korzystnego rezultatu – dwieście pięćdziesiąt dwa członkami operacji na wyspie Sommers wylądował tylko sześćdziesiąt cztery. Reszta albo zmarł pod ostrzałem wroga lub utonął w falach Bałtyku.

Fiński poleceń, otrzymał wiadomość o ataku radzieckich marynarzy, natychmiast wysłał do pomocy garnizon wyspy znaczących wzmocnień. W strefie działań wojennych, dwa zostały wysłane kanonierki i pięć łodzi patrolowych. W drodze na wyspę zaczęli walkę z sowieckimi łodzi torpedowych, które zostały uszkodzone i nie udało się powstrzymać wroga.

Uchwycić punkt odniesienia Finów, a walki w powietrzu

W tym czasie udało się spadochroniarze wykorzystać jeden z mocnych punktów, które Finowie obronnych wyspy Sommers. Bunkier został schwytany, a otrzymaną zacięta walka z dwudziestu sześciu swoich obrońców żyje, pozostały tylko trzy. Reszta została zabita. Zgodnie z planem, na tym etapie dowódcy operacji Levchenko miał wysłać do nich wzmocnień, ale z nieznanych powodów, nie zrobić niż położyć atakujących w trudnym położeniu.

W połowie dnia intensywna walka rozwinęła się w powietrzu. Radzieccy piloci zastosowane ogromne ataki na pozycje wroga i statki. Fińskie Siły Powietrzne próbuje atakować podejścia do łodzi na wyspach, z których niektóre otrzymały znaczne szkody. W wyniku nalotów na obu stronach sąd otrzymał znaczne szkody.

Drugi dzień szturmu na wyspie

Następnego ranka aktywność bojowa nieznacznie spadła. Wynika to z faktu, że radzieckie łodzie zabrakło paliwa, a fiński żeglarzy w tym czasie zastrzelił całą swoją amunicję. Ale w tym czasie na wyspie zbliżył się do pierwszego z Finami do ratowania niemieckich okrętów. To był minesweeper M 18.

Przez dziewiątej wydarzenia zaczęły się rozwijać w kierunku ujemnym dla spadochroniarzy. Kiedy zbliża się do wyspy został trafiony torpedą i zatopił łódź, starając się dostarczyć amunicję, która w tym czasie była na wyczerpaniu. Finowie zdołali kanonierka „Turunmaa” i inne promy na wyspę firmie Sommers wzmocnień, składający sto dziewięć. Ich wygląd natychmiast zmieniła równowagę sił, zapewniając wroga nie tylko zwolniony, ale przewagę liczebną.

W środku dnia Zaczęło lądowania podszedł do czasu rezerwę, ale została przeprowadzona według historyków wojskowych jako nieprofesjonalne i źle pomyślany, jak wynika z jej wynik był tylko nowe nadmiernych poświęceń. Na tej samej walce wyspie słabnie. Istnieje pilna potrzeba, aby stłumić baterię moździerzy wroga, ale z powodu braku komunikacji spadochroniarzy nie mógł skontaktować się z wszystkich samolotów lub łodzi z załóg w okolicy.

W ringu wrogich okrętów

Tymczasem coraz Sommers wyspa otoczona gęsty pierścień zbliża się bardzo blisko, fińskich i niemieckich okrętów. Ich ogromny pożar hit i marines, prowadząc walkę na brzegu, a na wsparcie swoich statków. Według danych dostępnych dla historyków wojskowych, podczas nieudanej operacji, aby uchwycić tę strategiczną wyspę byliśmy zatopiony siedem radzieckie łodzie torpedowe i jedną małą łódkę „myśliwego”. Ponadto, poważne obrażenia otrzymane kanonierki „Kama”, Saper i wiele torpedy i inne statki. W niebo ponad wyspie czterech samolotów zostało zestrzelonych.

Sad wynik działania

Ten nieudolnie przygotowane i zaplanowane lądowanie zakończyło się tragicznie. Wyspa pozostawała w rękach Finów aż do 1944 roku. Straty z naszej strony, którego szczegóły zostały opublikowane dopiero w ostatnich latach wynosiła trzysta pięćdziesiąt dziewięć osób zginęło, a około stu rannych. Fińska strona straciła w tej walce, sto dwadzieścia dziewięć osób.

Pomimo faktu, że operacja uchwycić wyspa była kompletną porażką, to nie można zarzucić jej bezpośrednich uczestników. Mają do końca swojego obowiązku. Wina leży po stronie tych, którzy wysłał ludzi na śmierć, nie dostarczając im niezbędnych środków walki i bez zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla dużych okrętów Floty Bałtyckiej.

Dziś wyspa ta stała się pomnik wszystkich, którzy zginęli na swoich skalistych wybrzeżach, jest odwiedzane przez grupy turystów, na wycieczkę, która organizuje biur podróży fińskich i rosyjskich.