548 Shares 6691 views

"Niewłaściwa liczba": co to znaczy? Jak sprawdzić numer telefonu

Sformułowanie "Liczba nie istnieje lub jest nieprawidłowo wpisane" często można słyszeć zarówno podczas rozmowy z nieznanymi numerami, jak i abonentom, z którymi regularnie komunikujesz się. Łatwo popełnić błąd podczas wprowadzania numeru, ale jeśli jest on na liście kontaktów na urządzeniu przenośnym, prawdopodobieństwo nieprawidłowego wpisu jest całkowicie wyeliminowane. Z jakimi sytuacjami można się połączyć, jak sprawdzić numer telefonu, którego nie można osiągnąć – te kwestie, które rozważymy w tym artykule.

Możliwe przyczyny nieautoryzowanych połączeń

W tym artykule będziemy szczegółowo analizować wszystkie sytuacje, które mogą prowadzić do automatycznego informowania się o wybranym numerze, że liczba została nieprawidłowo wpisana lub nie ma jej wcale i zaleca, jak najlepiej postępować w takim przypadku. Głównymi przyczynami uciążliwości są:

  • Wystąpił błąd podczas wprowadzania numeru;
  • Obecność przekierowania do numeru niezwiązanego z pracą;
  • Niezdolność do odbierania połączeń przychodzących;
  • Rejestrowane jest duże obciążenie stacji bazowej, w której zarejestrowane jest urządzenie mobilne abonenta wywołującego lub osoba, na którą został powołany telefon;
  • Wprowadzenie numeru z listy "zablokowanych użytkowników";
  • Blokowanie numeru (dobrowolne lub z inicjatywy operatora sieci komórkowej).

Co oznacza te powody?

Błąd podczas wybierania numeru

Niestety, nie można całkowicie wykluczyć faktu wprowadzenia nieprawidłowego numeru. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy, zwłaszcza jeśli liczba ta jest nieznana. Możliwe, że po prostu zapomniałeś lub nagrywałeś. W takim przypadku zaleca się sprawdzenie numeru telefonu osoby, która musi się z nimi spotkać, lub wyjaśnienia z osobami, które mogą go znać.

Dostępność uruchomionej usługi "Forwarding"

Więc próbujesz sięgnąć do kogoś i usłyszeć przez telefon: "Numer jest w błędzie". Co to znaczy? Należy pamiętać, że przekierowanie może być aktywowane na numer abonenta. Oznacza to, że odbierając połączenia z numerem abonenta, są one automatycznie przekazywane (gdy pewien warunek jest spełniony, na przykład numer jest zajęty lub wyłączony) na inny numer. Przy prawidłowym przekierowaniu i aktywnym stanie numeru, na którym jest ustawiona, podczas wybierania nie słychać błędnie wybieranych numerów. Jeśli jednak podczas łączenia i konfigurowania tej usługi wystąpiły błędy lub liczba osób, wtedy nie można tego uniknąć.

Jak wyjść z tego? Spróbuj skontaktować się z abonentem po pewnym czasie lub przez inny numer, jeśli oczywiście masz jeden. Możliwe jest, że nawet nie wie, że nie można się z nim skontaktować.

Połączenia z numerami usług lub numerami telefonii IP

Sygnał "Nieprawidłowy numer" ("MTS", "Beeline" i inne telefony komórkowe) usłyszysz podczas obsługi klienta. Na przykład znalazłeś nieodebrane połączenie w telefonie i spróbuj zadzwonić z powrotem do podanego numeru. Sytuacja polega na tym, że rozmowy zostały wykonane przez pracowników firmy operatora komunikacji w celu informowania o działaniach, usługach itp. Z reguły takie numery nie są przeznaczone do odbierania połączeń przychodzących. Jak być w tym przypadku? Czekanie na powtórzone połączenie – pracownicy firmy zazwyczaj zduplają rozmowę, jeśli wcześniej nie można było skontaktować się z abonentem.

Obciążenie stacji bazowych

Jeśli na stacjach bazowych znajduje się duży obszar ładowania abonenta, można usłyszeć komunikat "Numer jest nieprawidłowy". Co to znaczy? Takie sytuacje często występują w święta Nowego Roku, w dniach wielkich imprez miejskich lub regionalnych.

Stacje bazowe, które zapewniają komunikację dla abonentów operatorów komórkowych, mają służyć do obsługi pewnej liczby urządzeń. Jeśli nie ma masowego połączenia z nimi, nie można uniknąć pobierania stacji. Oznacza to, że niektórzy abonenci mogą być zupełnie niezwiązani. W takim przypadku słychać komunikat o niepoprawnym wprowadzeniu numeru przez osobę, która dzwoni lub ktoś, kto chce się z Tobą skontaktować. Jak działać w podobnej sytuacji? Spróbuj zadzwonić później lub skorzystać z numeru innego operatora komórkowego lub telefonu stacjonarnego.

Znajdowanie numeru osoby dzwoniącej na czarnej liście

O usłudze "Czarna lista" jest znana prawie wszystkim abonentom operatorów telefonii komórkowej. Jest to jeden z popularnych i powszechnych opcji. Zapisuje abonenta z połączeń z niepożądanych numerów. Niektóre firmy komórkowe zapewniają blokowanie i przychodzące wiadomości od subskrybenta, znajdujące się na czarnej liście.

Jeśli masz pewność, że nie możesz wejść w taki arkusz "blokujący" i zastanawiałeś się, dlaczego mówią: "Niewłaściwy numer wybierany", zalecamy wykonanie połączenia testowego z dowolnego innego numeru. Jeśli usłyszysz sygnał dźwiękowy w odpowiedzi, oznacza to, że subskrybent nie chce odbierać połączeń z Twojego numeru.

Blokada numeru

Blokowanie liczby operatorów komórkowych może, na przykład z inicjatywy abonenta, przez dobrowolne zablokowanie przez pewien okres, aw przypadku utraty karty SIM. Aby wykonać takie czynności, należy skontaktować się z biurem firmy lub za pośrednictwem centrum kontaktowego. Jeśli abonent nie dokonał takich czynności, ale podczas dzwonienia na numer zostanie odtworzony komunikat "Numer jest nieprawidłowy". Co to znaczy?

W przypadku braku powyższych warunków może to wskazywać na zablokowanie numeru telefonu przez operatora sieci komórkowej. Zgodnie z warunkami umowy, jeśli w danym okresie nie pobierane są żadne czynności płatne z numeru, można jednostronnie rozwiązać. Dla niektórych operatorów komórkowych taki okres to 3 miesiące (na przykład Megafon), pozostałe cztery miesiące (na przykład Tele2).

Niewłaściwe wybieranie – co to oznacza? Nie można zatem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ istnieje wiele wariantów sytuacji, które mogłyby doprowadzić do tego. Jeśli masz pewność, że żaden z powodów nie ma zastosowania w Twoim przypadku, musisz skontaktować się z obsługą klienta i wyjaśnić, dlaczego brzmi wiadomość: "Niewłaściwy numer", co to znaczy? Pamiętaj, że tylko właściciel danego numeru może uzyskać odpowiedź na pytanie.