773 Shares 932 views

10 września – święto kościoła? Święta 10 września

Było to 10 września święto bliżej duszy, a to może być obchodzone. W tym dniu, prawosławni świętować kilka dat religijnych obywateli Ukrainy – dwa z jego głównych wydarzeń.

W dniu 10 września, obchodzony niektóre święto prawosławny?

W dniu religijnej wakacje kanonów kościelnych zakazanych od angażowania się w prace domowe: sprzątanie, mycie, dziewiarskich i szycie. Wierzący są obywatele posiadają posty i świętować dat religijnych, w tym 10 września. Co święto wierzący obchodzi w tym dniu? Dowiesz się czytając artykuł do końca.

Zacznijmy od historii ks zakochana Pochayevskaya. Mieszkał na zachodnim krańcu Rosji, gdzie mieszkańcy prawosławne z Wołynia i Galicji ponieśli prześladowania z Polski-litewskich magnatów. Powody były oznaki prześladowania religijne i polityczne.

W ciągu dziesięciu lat, opuścił dom i zaczął służyć braciom w Ugornitskom klasztoru. W dwanaście lat, stał się mnichem pod nazwą Hioba, a rok później został wyświęcony na kapłana. Dopiero po osiągnięciu wieku devyanostovosmiletnego Hioba nazwie jego następca, który później wspomaganego w rozwiązywaniu siedziby najważniejszych sprawach.

02 listopada noc św Job otrzymał objawienie o zbliżającej się śmierci. Po Boskiej Liturgii, 9 listopada 1651 zmarł Job. Pogrzeb odbył się w pobliżu jaskini gdzie pracował. W 1659 roku w incorrupt Relikwie wydobyto i przeniesiono do kościoła zwanego Trójcy.

Na początku XVIII wieku oznaczał zamykanie dostępu do relikwii świętego w klasztorze Pochayiv. 10 września 1833 był jego otwarcie. To było dość wydarzeniem dla wiernych, którzy chcą dotknąć relikwii Hioba. I mamy tak daleko, aby pamiętać, 10 września. Jaki rodzaj wypoczynku w Rosji, wraz ze stwierdzeniem relikwiami św zadaniem wierzących Pochaev świętować?

Anna Savva Skirdniki

Jest to dzień poświęcony pamięci Anny i Sawy Skirdnikov. Jego nazwa wywodzi się z wygaśnięciem zbiorów zbóż w tym okresie. Wszyscy mieszkańcy w tym czasie powstałe w pośpiechu, aby usunąć upraw, aby nadrobić zaległości z początkiem zimnej pogody.

Zgodnie z popularnym kalendarzowym 10 września święto kościoła zauważyć całym ludzi religijnych każdego kraju? Nazwał na cześć św Anna prorokini, wdów Jerozolimy, i św Sawy z Pskowa, lub jak to nazywa, Krypetsky. W tym dniu, w dawnych czasach było w zwyczaju chwalić i dziękować żniwa, ale woo to święto boded kłopotów.

Kolejny festiwal religijny

Wiele wydarzeń stało się 10 września. Co jest najbardziej znanym święto religijne o nim i rozmawiać. To święto ks Moiseya Murina. Były przywódca zbójników po jego wyrzutów rozliczane w opuszczonym klasztorze. Przez ks Mojżesza toczenia, które chcą przestać pić i palić.

Przez wyżej wymienione święta religijne wchodzących w dniu 10 września, odnosi się obchody:

– Męczennik Shushanika – Ostatnia księżniczka Ranskiy.

– Wielebny Theodore, który służył w klasztorze Teodozjusza.

– Prałat Amfilohije, były biskup Włodzimierzu Wołyńskim.

10 września – co na wakacje?

Świat obawy serca i dusze wielu ludzi, dowiedzieć się tego samego dnia. Ludzie na całym świecie jednoczą swoje myśli i uczucia w dniu 10 września. „Jaki rodzaj wypoczynku mają wspólnego?” – pytasz. Światowy dzień zapobiegania samobójstwom – dzień oficjalnie uznane przez Światową Organizację Zdrowia do świętowania.

Przyczyną tych wydarzeń był wzrost zgonów z powodu samobójstw. Oczekuje się, że do roku 2020 liczba zgonów wzrośnie o prawie 1,5 razy.

Samobójstwo zajmuje więcej istnień. Numer ten jest nieporównywalny nawet z liczbą ofiar w czasie wojny. Coraz więcej osób świadomie wybrać odejście od życia różnych powodów. Należy zauważyć, że wiek tej choroby są coraz mniej, ponieważ to młodzi ludzie są skłonni do podejmowania takich pochopnych czynów.

dzień dziecka

Istnieje wiele więcej wydarzeń obchodzony w całym kraju w dniu 10 września. Urlop w tym dniu zjednoczyć ludzi z różnych krajów, w zgodzie, bez względu na to, co mówią. Triumf przynosi radość i pozytywne emocje.

W Hondurasie, 10 września wszyscy dorośli i dzieci z okazji Dnia Dziecka. Młodsze pokolenie jest zagwarantowane w tym dniu słodyczy, konkursach i wielu rozrywek. Zwiększona uwaga na dzieci w tej uroczystości i zakresu tego wydarzenia można porównać tylko do Bożego Narodzenia.

Świętuj Dzień Nauczyciela

W Chinach, Dzień Nauczyciela jest zazwyczaj obchodzony we wrześniu. Uczta dla edukatorów założony 21 stycznia 1985 r. Dzień Nauczyciela zatwierdzony podnieść znaczenie tego handlu, który został stracony podczas rewolucji kulturalnej.

Dzień ukraińskiego kina

Raz na kilka lat, ukraińscy mieszkańcy powiedzieć tylko trzy pamiętne daty 10 września. Wakacje na Ukrainie jest jednym z ukraińskich fanów telewizji, ponieważ dzień ten nazywany jest „Dzień ukraińskiego kina”. Zgodnie z dekretem prezydenckim, urodziny filmu nie jest przywiązany do tej pory, i obchodzone w drugą sobotę września.

Zatem, obchody tego dnia spadł w samym tylko 2011 roku. W kolejnych latach ten dzień padł na inny numer.

W kinie są wysokie oczekiwania, aw szczególności przez prezydenta Ukrainy, na wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu. Wykonywanie trudnej misji, starając się pokazać filmy i programy, które mogą rozwijać i pielęgnować ducha narodowego jakości TV.

Pierwszy odcinek, nakręcony na Ukrainie, został pokazany na dużym ekranie w 1986 roku w Charkowie.

All-ukraiński kinoupravlenie, założona w 1922 roku, pozwoliły na odbudowę Odessie i Jałcie studiach filmowych. Nawet bardzo stare, ukraińskich kanałów telewizyjnych, oprócz dzieł rodzimej produkcji, muszą uciekać się do pomocy zagranicznej kinematografii, jako „native” wymaga promocji i dodatkowego finansowania. Problem finansowy na Ukrainie jest bardzo poważne, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń.

dzień sportu

Zwolennicy sportu obchodzony Dzień Kultury Fizycznej i Sportu Ukrainy w 2011 roku do 10 września. Co wakacje bez tradycyjnych zawodów sportowych, występy sportowców zawodowych i amatorów, początkujących! Dzień Sportu jest oficjalnie obchodzony od czerwca 1994 roku w drugą sobotę września. Aby uczcić podłączone i szkolne zespoły, które biorą udział w konkursie aktywnie.

Ukraina jest bogata w obecności stadionów, placów zabaw, boisk do piłki nożnej i korty tenisowe, baseny, ścieżki rowerowe, konny i schronisk narciarskich.

Gibraltar Święto Narodowe

Dla każdego Gibraltarczykami jest bardzo ważny i niezapomniany dzień 10 września. Jaki rodzaj wypoczynku dał tak wielką wagę do tego dnia?

Od 1967 roku, termin ten występuje na dużą skalę, ponieważ w tym czasie w Gibraltarze, odbyło się referendum na cześć łączącą Hiszpanię. Większość głosowała przeciwko takim przebiegu wydarzeń. Teraz, 10 września to święto narodowe – Dzień narodu – i jest obchodzony corocznie na mieszkańców państwa.

rocznice

Oprócz przdnikov religijnej i narodowej, w każdym kraju będzie niezapomniany dzień, w którym nie było żadnych ważnych dla ludzi i państwo miejsca zdarzenia. Rozważmy Najważniejszą z nich miały miejsce w różnych latach i 10 września. Urlop w takim charakterze w związku z tymi wydarzeniami nie są zaznaczone, ale powinni być świadomi siebie.

W 1963 roku Piotr I położył pierwszy statek o nazwie „Paweł”. Naczynie było wyposażone w 24 dział. Skłoniło Piotra, aby zbudować swój statek wycieczkę do Archangielska, gdzie statki holenderskie znajdowały się nad morzem. Podróż odbyła się miesiąc przed tą datą. Miesiąc później, nie był to pierwszy statek wojskowy.

Dla Rosji, 10 września niezwykły fakt, że w 1756 Elizaveta Pietrowna wydał dekret, zgodnie z którym pierwszy teatr został zatwierdzony, mając możliwość pracy w miejscach publicznych. Instytucja ta działa w Petersburgu, jak dotąd, tylko pod nazwą Aleksandra Sergeevicha Puszkina.

W tym samym dniu, ale w 1790 roku, była uroczysta konsekracja słynnej katedrze Trójcy. Aby zbudować świątynię dla prawie 12 lat. Tak długi okres budowy wyjaśnia długi szereg architekta Katarzyna II.

W 1984 roku, Garri Kasparow i Anatoliem Karpovym ścierali w dłuższej szachowego meczu. Gra trwała około pięciu miesięcy, ale nie zostały zakończone. Mecz został przerwany z wynikiem 5: 3, pokonał Karpowa.