475 Shares 3259 views

Jak przetrwać okres dojrzewania?

Dojrzewanie zaczyna się w wieku około dwunastu lat i kończy w wieku osiemnastu lat. Pod koniec tego etapu, wszystkie nastolatki, zazwyczaj w pełni ukształtowane osobowości indywidualizacji i kończy proces. Jest tworzenie jego superego, czyli każdy przychodzi własny zestaw tabu, norm i wartości. W okresie dojrzewania, hormony są aktywowane i transformacja biologiczna, która jest podstawą wszelkich zmian psychologicznych.

Jest to bardzo trudny okres – start zanieczyszczeń i miesięcznych. Wszystkie okresy wiekowych rozwoju dziecka mają swoje własne problemy. W przyszłości, są aktywowane i stać się czynnikiem, który następnie przemieszcza się dziecko. Oznacza to, że głównym tło będzie konflikt, odpowiadające tym stadium rozwoju, w którym dziecko miało trudności. Powinieneś wiedzieć, tym bardziej złożone problemy, tym bardziej będą one wpływać na zachowanie nastolatka.

Ze względu na ciało intensywnej restrukturyzacji hormonami nastolatka zaczyna się zmieniać. Rozwijanie cech drugorzędnych seksualnych, z powodu którym dziecko zaczyna odczuwać niepokój. W niektórych przypadkach nie jest brak własnego ciała. Nie kształt uszu, lub dowolnego miejsca może stać się tragedia. Czasem moc odrzucenia jest tak silny, że może pojawić się myśli o samobójstwie.

Dojrzewanie – test podane do każdej osoby. I chęć spełnienia nieświadomych pragnień – jest główną siłą napędową. Przejawia się to we wspólnym centralnym masturbacji. Łączy w sobie przyjemność czerpana ze wszystkich faz. Ale klucz nie jest wynik, ale do udziału. Z tego powodu często dziecko nie doprowadzić go do końca, powodując zaniepokojenie wśród rodziców.

W okresie dojrzewania jest deidealizatsiya obiektów nadrzędnych. Jest to konieczne do tworzenia ego. Jeśli przed rodzicem był Bogiem, to jest teraz obcy. Również deidealiziruet rodzice nastolatka w kategoriach moralnych. Zobacz przyjaciół staje się coraz bardziej istotne i ważne niż poglądami rodziców. W tym okresie, negatywność dziecka chroni go od biernego poddania się rodziców, którzy z kolei poddana ostrej krytyce. Nastolatki uważają nudne i szare Filistynów rodzicami.

Rodzice mają też po prostu pogodzić się z takim zachowaniem. Ale mogą to zrobić tak, że dziecko nie jest pod wpływem złego towarzystwa. Rodzice muszą odebrać dziecko „grupę odniesienia” (dział sportowy, szkołę sztuki, szkołę muzyczną, objazd Klub Tańca). Wahania między rodzicami i rówieśnikami będzie trwać na tyle długo, a rodzic może przyjść tylko pogodzić z obecnością w życiu dorastających grupie rówieśniczej, a także z faktu, że ich opinie i pomysły, jest znacznie ważniejsze. Normy rodzicielskie są stopniowo zastępowane na własną rękę, że nastolatek zdobyć doświadczenie i próbnych błędów. Z tego powodu konieczne jest, aby dać dziecku jak najwięcej często te błędy.

Nie stracić zaufanie swojego dziecka w okresie dojrzewania – jest głównym celem rodziców. Przecież każdy doświadczył tego trudnego i krytyczny czas. Wielu nastolatków w tym okresie wydają się być ryzykowne i nieprzemyślane działania, na których może starać się izolować.